Skocz do zawartości

Dużo różnych BSOD


slash44

Rekomendowane odpowiedzi

zakończyłem test drugiej kości w drugim slocie płyty głównej, błędów posypała sie cała masa, czy to ewidentnie wskazuje na to ze problem wynika z uszkodzonych kości ramu, co mogło spowodować uszkodzenia i ewentualnie jak tego unikać w przyszłości. Zabieram sie za wykonywanie dalszych instrukcji. Dołączam zrzuty ekranu z cpu-z

 

Zrzuty ekranu z HWInfo po 28 minutach gry w CS:GO gra sama sie wyłaczyła, steam stwierdzi że niby jest juz uruchomiona :confused: Skończył mi sie limit transferu na forum więc zapodam z linków

http://zapodaj.net/d9eb4701005c4.png.html

http://zapodaj.net/e3305167e5f06.png.html

http://zapodaj.net/a13e2525f20af.png.html

post-8343-0-09375000-1384875443_thumb.png

post-8343-0-48437500-1384875448_thumb.png

post-8343-0-90625000-1384875453_thumb.png

post-8343-0-37500000-1384875459_thumb.png

post-8343-0-98437500-1384875464_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Co niby mam analizować - nienaprawiony system z wadliwymi kośćmi RAM ze starym dyskiem? To nie ma żadnego sensu.

2. Przeczytaj dokładnie poprzedni post - "Wykonaj wszystko co w tym poście". Masz to zrobić dokładnie jak w poście.

3. Nie katuj mnie obrazkami ze zrzutami całego ekranu bo mam jedno oczko trochę niesprawne i nie chcę analizować co pokazujesz na zrzucie.

 

Wykonasz wszystko to przeanalizuję.

Odnośnik do komentarza

Tylko nie daj z siebie zedrzec za duzo siana ;-). Dogadaj sie jak czlowiek, kup od nich nowa kosc i niech Ci przetestuja asekuracyjnie stara. Zreszta - testowales ja tez w innym slocie? To rzadki przypadek zeby to mialo znaczenie, ale i taki sie w mojej karierze zdarzyl.

Jak nowa kosc bedzie bezproblemowo smigac - to nie ma sily, stare na bank musza byc uszkodzone.

Odnośnik do komentarza

Będzie kolejno.

 

Jest problem z RAM. Masz 1 moduł 4GB i przypuszczam, że siedzi w złym slocie.

Wyłącz kompa, odłącz kabel zasilający, otwórz budę i zobacz czy RAM nie siedzi w pierwszym slocie od procka.

Ma być w drugim od procka (DIMM1). Płyta obsługuje max 8 GB więc w przyszłości możesz dokupić najlepiej IDENTYCZNY moduł.

Przygotuj aparat (komórka) - odpal kompa - przy starcie naciskaj Del aby wejść do BIOS.

Przełącz się na Cell Menu (strzałka w prawo) - zrób zdjęcie i wklej do posta.

 

Reszta później

 

Jeszcze jedno bardzo ważne.!!!

 

Jaki Ty masz system ? Bo temat jest w W8 a w System Summary (SS) jest W7 Ultimate x64 SP1.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Porównaj sobie kawałek z zapisem Current Timing obecny i w poprzednim zrzucie. Teraz RAM pracuje na 667MHz x 2 (1333 MHz) a było 200MHz x 2 (400 MHz).

I to jest poprawnie zgodnie z SPD dla tego RAM.

 

Dobrze, że przeszedłeś na W7 bo do tej płyty brak sterowników na W8.

 

Teraz pobierz sterowniki do płyty (oba) - KLIK - każdy rozpakuj i kolejno odpal instalator (pewnie setup.exe).

Zainstaluj i pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

 

Odpowiem jutro bo jestem zrypany po 14 godzinach w pracy.

Odnośnik do komentarza

Wstępnie jest poprawnie z jednym zastrzeżeniem - Unknown device x 3.

Czy na płycie lub np. w porcie USB masz zainstalowaną jakąś dodatkową kartę, sprzęt?

To może być również moduł panelu przedniego.

Inna ewentualność i najbardziej prawdopodobna - brak sterownika i tu jest mogiłą bo producent płyty nie udostępnia innych sterowników.

Te o których pisałem poszły poprawnie.

 

Generalnie - płyta mało perspektywiczna.

Odnośnik do komentarza

Nie ma dodatkowych urządzeń pod usb, tak z przodu jest panel wyśietlający godzinę temp. procesora i obroty wiatraka, czy da sie wymienić baterię w taki sposób, żeby nie tracić ustawień biosu? Dołączam zrzuty ekranu identyfikatorów sprzętu z nieznanych urządzeń. Przepraszam za tak późną odpowiedź.

http://zapodaj.net/0ae7cd40613b3.png.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...