Skocz do zawartości

Sto tysięcy wirusów


asior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowa na forum i nie wiem czy wszystko dobrze opiszę, ale postaram się :)

Otóż, przy skanowaniu komputera Malwarebytes Anti-Malware, program wykrył mi ponad 1100000 różnych trojanów itp.

Próba usunięcia wszystkich na raz powodowała że program się zamykał i wyrzucał jakiś błąd. Dlatego próbowałam robić to "na raty". Kiedy wyszukało mi 30000 obiektów, przerywałam skanowanie, zaznaczałam wszystkie i dawałam usuń. Wyglądało że usuwa, gdyż po wszystkim miałam komendę, żeby uruchomić ponownie komputer.

Komputer się uruchamiał i zaczynałam znowu skanować komp i znowu przy liczbie ok 30000 obiektów, wyłączałam itd (j/w)

Po kilku takich "sesjach", przeskanowałam znowu całość, poczekałam aż przeskanuje do końca i okazało się, że żadne pliki nie zostały usunięte i dalej jest ich ponad 1100000 

Próbowałam skanować komputer skaner Dr.Web CureIt, ale nic nie wykrył. 

Przeinstalowałam program Malwarebytes Anti-Malware, myśląc, że coś się pochrzaniło, ale efekt skanowania był identyczny.

Załączam plik txt z częściowego skanowania (przy tych 30000) w którym jest spis tych zagrożeń, może to coś podpowie. Ponieważ plik txt ma ponad 20 mb, więc wrzucam go na zippyshare . ( http://www13.zippyshare.com/v/67843391/file.html )

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Addition.txt

FRST.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz Notatnik i wklej:

 

ShellExecuteHooks: SABShellExecuteHook Class - {5AE067D3-9AFB-48E0-853A-EBB7F4A000DA} - C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASSEH.DLL No File [ ]

C:\Users\Kacprut\AppData\Local\Temp\jre-7u45-windows-i586-iftw.exe

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Pobierz: TFC - Temp Cleaner. Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Tak jak pisała @jessi poczekaj na @Picasso.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

asior, mam pytanie, czy został użyty TFC Temp Cleaner?

 

W raportach ogólnych nie widać oznak infekcji. Co do wyników MBAM: conajmniej jeden z raportu podanego w pierwszym poście nie został wykryty w określonej części skanu OTL, gdzie powinien być. To nasuwa przypuszczenia, że jednak ten pierwszy podany raport MBAM nie jest już wierny. Poproszę więc o ogólny nierekursywny dir folderów w których MBAM zgłaszał obiekty infekcji:

 

Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:dir
c:\program files
c:\programdata
c:\programdata\microsoft\windows\start menu\programs
c:\users\kacprut\appdata\local
c:\users\kacprut\appdata\roaming
c:\users\kacprut\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs
c:\users\public\appdata\local
c:\windows\serviceprofiles\localservice\appdata\local
c:\windows\serviceprofiles\localservice\appdata\roaming
c:\windows\serviceprofiles\localservice\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs
c:\windows\serviceprofiles\networkservice\appdata\local
c:\windows\serviceprofiles\networkservice\appdata\roaming
c:\windows\serviceprofiles\networkservice\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs
c:\windows\system32\config\systemprofile\appdata\local
c:\windows\system32\config\systemprofile\appdata\roaming
c:\windows\system32\config\systemprofile\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs
c:\windows
c:\windows\system32
c:\

 

Klik w Look. Raport będzie ogromny, więc shostuj go gdzieś.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W skanie SystemLook w ogóle nie ma wyników ze skanu MBAM, co sugeruje że jednak program usuwał... Na teraz:

1. Uzupełnij brakujący plik HOSTS. Włącz pokazywanie rozszerzeń: w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

#    127.0.0.1       localhost
#    ::1             localhost


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

Plik wstaw do folderu C:\Windows\system32\drivers\etc.

2. Pozbądź się szczątków Firefox i kilku innych drobnostek. Odinstaluj program Windows Media Player Firefox Plugin. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
R2 Firefox Service; C:\Users\Kacprut\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\l5z2wp99.default\extensions\startup.service@mozilla.com\svc.exe [83456 2011-03-10] ()
C:\Users\Kacprut\AppData\Roaming\Mozilla
C:\Users\Kacprut\AppData\Roaming\chrtmp
Reg: reg delete HKCU\Software\Mozilla /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

3. Wyczyść dokładnie wszystkie raporty MBAM, upewnij się że program jest w pełni aktualny i ponów pełny (nie szybki) skan. Podaj wynikowy raport, o ile coś zostanie znalezione.



.
Odnośnik do komentarza

MBAM wykrył TNod User & Password Finder, ale wiadomo co to jest (crack do ESET)... Skrypt wykonany. Może zrób mi nowy świeży skan z FRST (włącznie z Addition), to zobaczę jak bieżąca sytuacja wygląda.

 

 

A przy uruchomieniu menedżera zadań, opera otwarta jest przynajmniej kilkukrotnie

Masz zainstalowane następujące wersje:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Opera 12.16 (Version: 12.16.1860)

Opera Stable 17.0.1241.45 (Version: 17.0.1241.45)

 

Uruchomiona jest ta nowsza:

 

==================== Processes (Whitelisted) ===================

 

(Opera Software) C:\Program Files\Opera\17.0.1241.45\opera.exe

(Opera Software) C:\Program Files\Opera\17.0.1241.45\opera.exe

(Opera Software) C:\Program Files\Opera\17.0.1241.45\opera.exe

(Opera Software) C:\Program Files\Opera\17.0.1241.45\opera.exe

(Opera Software) C:\Program Files\Opera\17.0.1241.45\opera.exe

(Opera Software) C:\Program Files\Opera\17.0.1241.45\opera.exe

 

Opisywany efekt jest normalny dla Opera 17. Ostatnią Operą na silniku autorskim Presto jest Opera 12.16. Powyżej tej wersji Opera chodzi na silniku Chromium (ten sam co w Google Chrome) i ma jego cechy. Jedną z cech Chromium jest separowanie kart do osobnych procesów, co ma uniezależnić przeglądarkę od awarii jednej karty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tu jest jedna dziwna rzecz. Usuwałam folder Mozilla i startującą z niego usługę. To owszem zniknęło, ale nie z procesów:

 

==================== Processes (Whitelisted) ===================

 

() C:\Users\Kacprut\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\l5z2wp99.default\extensions\startup.service@mozilla.com\svc.exe

 

Czy po użyciu skryptu FRST komputer był resetowany? Zresetuj go teraz i po restarcie sprawdź w menedżerze zadań, czy widzisz proces o nazwie svc.exe.

 

Jednak od jakiegoś czasu strasznie wolno działa mi komputer.

Mogę zalecić:

 

1. Wyłączenie zbędnych programów ze startu. Uruchom Autoruns i w karcie Logon odznacz:

 

HKLM\...\Run: [Adobe ARM] - C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [958576 2013-04-04] (Adobe Systems Incorporated)

HKCU\...\Run: [uTorrent] - C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe [289584 2012-02-26] (BitTorrent, Inc.)

 

W karcie Services odznacz AdobeARMservice, SkypeUpdate. Zresetuj system.

 

2. Problem może tworzyć oprogramowanie zabezpieczające. Tu zwraca uwagę przede wszystkim ESET Smart Security (który jest na dodatek zaprawiony crackiem). Wiarygodny test: całkowita deinstalacja programu.

 

Podaj rezultaty działań.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...