Skocz do zawartości

Długie uruchamianie systemu, powolne działanie, błąd Avast (nie da się włączyć osłon)


agusiamal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdyby nie to, że nie mogę uruchomić osłon w Avaście pewnie napisałabym w sekcji Win7. Jednak proszę o sprawdzenie również pod kątem wirusów/malware/rootkit.

System uruchamia się dosyć długo (kilka - kilkanaście minut). Po pojawiniu się pulpitu można popracować dopiero po dobrej pół godzinie - przez ten czas powoli uruchamiają się różne rzeczy (raport z autoruns w załączeniu - może coś się da odhaczyć?) a zużycie procesora to 100% (większość na procesie svchost - ale nie wiem od czego). Komputer jest znajomej i myślałam, że będzie strasznie zaśmiecony, ale jednak nie widzę nic specjalnie do odinstalowywania, adware też specjalnie nie widzę...

Co do Avasta, myślałam, że skończyła się roczna rejestracja. Próbowałam zarejestrować na nowo, za którymś razem tam niby zarejestrowało, ale ani aktualizacji ani osłon nie da rady włączyć.

Chyba powinnam go najpierw odinstalować, ale zrobiła logi i je wklejam.

 

Z góry dziękuję za pomoc (na pewno się odwdzięczę).

 

P.S. Jeśli nie będzie żadnej infekcji proszę o przeniesienie do działu Windows 7

 

ALTUALIZACJA

 

Ze względu na awarię, puściłam logi na forum dobrych programów. Tam stwierdzili, że nie widać infekcji. I chyba rzeczywiście tak jest. W międzyczasie odinstalowałam Avasta, poprawiłam w awaryjnym i niestety komputer dalej uruchamia się długo i przez około pół godziny nic się nie da zrobić. Potem działa ok. Ale po każdym wyjściu z uśpienia sytuacja się powtarza. Wgrałam nowego Avasta, zarejestrowałam, działa w porządku. Zaktualizowałam flasha, javę, adobe. Zainstalowalam IE9. Chciałam zainstalować SP1 ale i ręczna instalacja jak i z Windows Update kończyła się niepowodzeniem z kodem błędu 80070643. Trwało to wszystko prawie 24 godziny (2 próby instalacji i wycofywanie zmian). Znalazłam jakiś fix związany z instalacją framework (http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/windows-update-error-80070643) ale nie mam siły trzeci raz przechodzić przez tą instalację bez pewności powodzenia. Może Wy coś znajdziecie w tym systemie. Jeśli będą potrzebne jakieś nowe logi to zrobię.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Proszę o przeniesienie do działu Windows 7 i jednak o ew. podpowiedzi, co może tak spowalniać... Wiem, że jest dużo pilniejszych wątków, ale trzymam komputer już drugi tydzień i w końcu będę musiała go oddać...

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Gmer.txt

Checkup.txt

AutoRuns.txt

Edytowane przez agusiamal
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

W międzyczasie odinstalowałam Avasta, poprawiłam w awaryjnym i niestety komputer dalej uruchamia się długo i przez około pół godziny nic się nie da zrobić. Potem działa ok.

Od razu proponuję redukcję firmowego oprogramowania. Tu spis co można usunąć, wybrać co jest nie używane:

 

==================== Installed Programs ======================

 

ASUS CopyProtect (x32 Version: 1.0.0015) > zabezpieczenie przed nieautoryzowanym kopiowaniem danych

ASUS Data Security Manager (x32 Version: 1.00.0014) > szyfrowanie danych

ASUS FancyStart (x32 Version: 1.0.8) > wymiana grafiki ekranu bootowania

ASUS LifeFrame3 (x32 Version: 3.0.20) > zrzuter ekranu / edytor powiązany z kamerą

ASUS Live Update (x32 Version: 2.5.9) > autoaktualizacja sterów/BIOS

ASUS MultiFrame (x32 Version: 1.0.0021) > system dzielenia okien

ASUS Power4Gear Hybrid (Version: 1.1.37) > tweaker zasilania

ASUS SmartLogon (x32 Version: 1.0.0008) > logowanie do komputera za pomocą rozpoznawania twarzy

ASUS Splendid Video Enhancement Technology (x32 Version: 1.02.0028) > Asusowe "poprawianie" jakości obrazu

ASUS Video Magic (x32 Version: 6.0.4015)

ASUS Virtual Camera (x32 Version: 1.0.20)

ASUS WebStorage (x32 Version: 2.0.46.1429)

Bing Bar (x32 Version: 7.1.391.0)

CyberLink LabelPrint (x32 Version: 2.5.1908)

CyberLink MediaShow Espresso (x32 Version: 5.0.1606_25588)

CyberLink PhotoNow (x32 Version: 1.1.6904)

CyberLink Power2Go (x32 Version: 6.1.3602c)

CyberLink PowerDirector (x32 Version: 8.0.2609a)

CyberLink PowerDVD 9 (x32 Version: 9.0.3009.50)

Fast Boot (Version: 1.0.6) > Asusowy menedżer startu

 

+ wszystkie programy Windows Live

 

Dysk wirtualny ASUS WebStorage powoduje problemy, liczne tematy na forum punktujące błędy explorer.exe.

 

 

Chciałam zainstalować SP1 ale i ręczna instalacja jak i z Windows Update kończyła się niepowodzeniem z kodem błędu 80070643. Trwało to wszystko prawie 24 godziny (2 próby instalacji i wycofywanie zmian). Znalazłam jakiś fix związany z instalacją framework ale nie mam siły trzeci raz przechodzić przez tą instalację bez pewności powodzenia. Może Wy coś znajdziecie w tym systemie. Jeśli będą potrzebne jakieś nowe logi to zrobię.

1. Podaj konkretniejsze dane:

- Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK. Gdy ukńczy:

- Skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP, rzuć na jakiś hosting i podaj tu link do paczki.

 

2. Poza tym, jest tu inna przeszkoda dla instalacji SP1, czyli starawy sterownik grafiki Intel:

 

DRV:64bit: - [2010-04-30 04:19:29 | 010,331,840 | ---- | M] (Intel Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\igdkmd64.sys -- (igfx)

 

Sądząc po dacie tu widzialnej (30 kwiecień 2010) to trefna wersja 8.15.10.2125. Więcej informacji: KB2498452 + z forum.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

WIększość programów odinstalowałam, ale przy LiveUpdate i MultiFrame dostaję taki błąd (nie wiem jak załączać miniatury):

 

http://speedy.sh/DMNBQ/Nowy-obraz-1.bmp

 

Odp. 1.

http://speedy.sh/4JAPf/CBS.zip

 

Odp. 2. W międzyczasie sterownik Intela został zaktualizowany przez Windows Update (teraz jest 8.15.10.2622 data 2012-01-10) ale druga próba instalacji SP1 nastąpiła już po niej i było to samo.

 

Przy okazji zrobiłam nowy skan FRST (aktualny) wraz z addition, bo trochę się pozmieniało.

 

Gdzieś doczytałam, że jak nie ma potrzeby to można nie mieć javy w ogóle? Dotąd myślałam, że jest konieczna do prawidłowej pracy przeglądarek i działania stron internetowych. Czyli można ją bezpiecznie odinstalować?

 

Odnośnie błędu LiveUpdate udało mi się załączyć miniaturę:

FRST.txt

Addition.txt

post-3945-0-84375000-1380829021_thumb.png

Edytowane przez agusiamal
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...