Skocz do zawartości

Siemens Speedstream 4100 - dostęp do konfiguracji


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z nowo zakupionym modemem Siemens Speedstream 4100. Próbuję się dostać do jego konfiguracji poprzez 192.168.254.254, z danymi admin:admin, czyli takimi, jakie otrzymałem od sprzedawcy. Mam jednak problem, mianowicie otrzymuję taki błąd:

eb1v6d.jpg

Próbowałem resetu urządzenia, ale nie pomogło. Co z tym zrobić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To tam, to login i hasło dostawcy usługi, a nie dostęp do konfiguracji. W modemach od TP/Orange domyślne hasło to ADmin (login: admin).

 

Polecam spróbować dostęp po telnet, ale z portu Ethernet, bo dostęp od zewnątrz na 4100 się nie udaje. Modemy 4100 odrzucają wszelkie połączenia po telnet z zewnątrz, nie udało mi się tego obejść.

 

W przypadku problemów, możesz połączyć się po JTAG i wgrać nowy soft. Gdzieś mam swoje notatki z dobierania się po JTAG i RS232 do 4100/4101. Tak samo schematy konstrukcji programatorów. Miałem z tego zrobić pełny tutorial, ale zawsze brak czasu mnie powstrzymuje.

 

Zrzuty pamięci do wgrania przez JTAG także mogę podrzucić. Tylko muszę je najpierw znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Ty masz orange neostrada? - https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=21632

Jak widzisz na analogicznym zrzucie w linkowanym materiale do okienek Username i Password należy wklepać inną bajkę. Tą, którą otrzymałeś od dostawcy internetu.

Dokładnie tak jak mówisz, mam neostradę.

 

To tam, to login i hasło dostawcy usługi, a nie dostęp do konfiguracji. W modemach od TP/Orange domyślne hasło to ADmin (login: admin).

 

Polecam spróbować dostęp po telnet, ale z portu Ethernet, bo dostęp od zewnątrz na 4100 się nie udaje. Modemy 4100 odrzucają wszelkie połączenia po telnet z zewnątrz, nie udało mi się tego obejść.

No to wpisałem dane do połączenia internetowego, efekt otrzymałem taki:

oruouq.jpg

lub taki, jak na poprzednim zrzucie. Co do reszty Twojego postu, niespecjalnie rozumiem, o czym do mnie mówisz :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...