Skocz do zawartości

Brak explorer.exe - czarny ekran


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

od pewnego czasu, nieregularnie (nie jestem w stanie określić żadnej prawidłowości), nie ładuje się explorer. Po niebieskim ekranie z napisem Zapraszamy pojawia się czarny ekran z kursorem (strzałka) i to wszystko. Bywa, że laptop zatrzymuje się na ekranie powitalnym i system ładuje się bez końca. Zerknąłem w Dzienniki zdarzeń ale niespecjalnie potrafię zinterpretować dane (kody błędów nic mi nie mówią, poza informacją, że a to ESET się zawiesił, a to explorer spowodował błąd, a to niepodpisane biblioteki się ładują, itp). Absolutna przypadkowość: wszystko ładnie chodzi przez kilka/kilkanaście dni (i ten ESET, i ten explorer) a nagle, po normalnym zamknięciu komp nie daje się uruchomić :-(  Próbowałem wychwycić coś co robię a co może wpływać na takie zachowanie, lecz nic nie widzę/nie kojarzę. Wirusa raczej wykluczam bo awarie mają nieregularny charakter a przy infekcji chyba permanentnie byłyby kłopoty, ale ręki sobie za to uciąć nie dam :-)

Załączam logi z OTL, gdyby było jeszcze coś potrzebne poproszę o instrukcje.

 

EDYCJA: ktoś może zerknąć? Wiem, że jeśli nie ma odpowiedzi trzeba cierpliwie czekać ale... dziś całkowita padaka. Czarny ekran i finito. Dwie godziny kombinacji: sfc nie wykazał naruszenia integralności, reset biosu do domyślnych, jakieś czyszczenia... nic nie dało. Explorer nie ładuje się. Ostatecznie pomogło checkdisk z opcją fix ale obawiam się, że to doraźnie rozwiązanie. I jak wyłączę komputer to znów go nie będę mógł włączyć. Aż w końcu rozsypie się dokumentnie i tylko reinstal pozostanie.

 

EDYCJA II: Ktoś mnie widzi? :-)))

 

EDYCJA III: Znaczy, w logach nic? Wciąż się krzaczy, rzadziej bo rzadziej ale problem pozostał...

Extras.Txt

OTL.Txt

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dopisuję się pod postem, żeby go zaznaczyć na nowo bo problem powrócił a nie doczekałem się żadnego odzewu = zakładam, że przepadłem w masie innych postów bo nie chce mi się wierzyć, że problem przerósł wszystkich i nikt nie ma nawet cienia sugestii co może być przyczyną kłopotu :P  Po chwilowym spokoju objawy identyczne - bez żadnej konkretnej przyczyny explorer nie uruchamia się. Tak po prostu i już. "Wczoraj działał, dzisiaj nie". Ktoś się "pochyli nade mną"?

 

EDYCJA: Coś mnie tknęło i zajrzałem do Menadżera Zadań. Mam dwa procesy explorer (???). Jeden z rozszerzeniem kapitalikami (explorer.EXE) i oznaczony jako osadzony (?) -  embedded. Oba prowadzą do tego samego pliku w system32. Zabiłem jeden (ten "dziwniejszy") i nic się nie stało = komputer wydaje się pracować normalnie. O co chodzi? Dwa explorery?

Odnośnik do komentarza

Nie widzę konkretów.

 

 

Bywa, że laptop zatrzymuje się na ekranie powitalnym i system ładuje się bez końca. Zerknąłem w Dzienniki zdarzeń ale niespecjalnie potrafię zinterpretować dane (kody błędów nic mi nie mówią, poza informacją, że a to ESET się zawiesił, a to explorer spowodował błąd, a to niepodpisane biblioteki się ładują, itp).

1. Usługa ESET się zawiesiła, więc to jak najbardziej pasuje do "zatrzymania na ekranie powitalnym":

 

Error - 7/14/2013 4:36:06 PM | Computer Name = ARTUR | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa ESET Service zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

2. Zawiadomienie o "niestandardowych bibliotekach" normalne (KLIK). W AppInit_DLLs siedzi Prio:

 

O20:64bit: - AppInit_DLLs: (prio.dll) - C:\Program Files\Prio\prio.dll (O&K Software)

O20 - AppInit_DLLs: (prio32.dll) - C:\Program Files\Prio\prio32.dll (O&K Software)

 

3. Jeszcze taki błąd widać:

 

Error - 7/14/2013 5:01:29 PM | Computer Name = ARTUR | Source = Service Control Manager | ID = 7024

Description = Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił

specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

 

Ten błąd jest charakterystyczny dla dysfunkcji usługi Zapora systemu Windows: KLIK. Toteż sprawdź jak to wygląda w services.msc.

 

 

Mam dwa procesy explorer (???). Jeden z rozszerzeniem kapitalikami (explorer.EXE) i oznaczony jako osadzony (?) - embedded. Oba prowadzą do tego samego pliku w system32. Zabiłem jeden (ten "dziwniejszy") i nic się nie stało = komputer wydaje się pracować normalnie. O co chodzi? Dwa explorery?

Duplikat explorer.exe występuje przy czynnej opcji: Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Uruchom okna folderów w osobnych procesach. Na forum były dziwactwa z tą funkcją: KLIK. Odznacz to i sprawdź czy wystąpią jakieś zmiany z ładowaniem explorer.exe.

 

Podejrzany wydaje mi się też Prio.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyjaśnienia (przepraszam, "nie było mnie chwilę", stąd opóźnienie w moim komentarzu).

Faktycznie, wydaje się, że to ESET był winny. Zaktualizowałem program (musiałem ręcznie, do tej pory bylem przekonany, że aktualizuje się z automatu ale okazało się, że nie) i wszystko, jak na razie, chodzi bez zarzutu.

W services mam wyłączoną usługę Zapora systemu. O ile pamiętam, samodzielnie ją wyłączyłem aby nie gryzła się z ESETEM (mam w nim włączoną zaporę).

Duplikaty procesu explorera rozgryzłem: używam programu Clover do uruchamiania folderów w osobnych oknach i stąd zdublowane procesy.

Dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że kłopot rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...