Skocz do zawartości

Problem z usługą AST Service


stefel

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pytania:

 

Czy jesteś w stanie uruchomić dziennik zdarzeń (eventvwr.msc) i harmonogram zadań (taskschd.msc)?

 

Sporządź loga z VistaSysInfoTool http://www.vistax64....ums-sysinfo.exe (zaznacz wszystko w narzędziu),log załącz do posta

 

Tak. Uruchamia się normalnie

 

Log z VistaSysInfoTool

 

 

http://wklej.org/id/41118121/

 

 

O tym błędzie jest tu: KLIK. Spróbuj więc postąpić zgodnie ze wskazówkami tyczącymi UAC.

 

UAC mam od początku wyłączony...

Odnośnik do komentarza

Usługa AST service jest uszkodzona:

 

Name: AST Service

Path:

StartMode: Auto

State: Stopped

 

Nie dość tego masz rozwalonego antywira

 

Name: iolo FileInfoList Service

Path:

StartMode: Auto

State: Stopped

------------------------------------------

Name: iolo System Service

Path:

StartMode: Auto

State: Stopped

 

Próbowałeś kiedykolwiek sam odinstalować ten antywirus?Jeśli nie to mógłbym podejrzewać wirusa...

 

i jeszcze jedno:

 

Name: Harmonogram klas multimediów

Path: C:\Windows\system32\svchost.exe -k netsvcs

StartMode: Auto

State: Stopped

 

Czy ta usługa działa?Jeśli jest ustawiona na automatyczny z opóźnieniem to w porządku,jeśli na normalny automatyczny to nie...

Nie istnieje narzędzie diagnostyczne które by potrafiło jednoznacznie rozróżnić obie możliwości.Wejdź w Start>>Uruchom>>Services.msc i sprawdź to sam.

 

Jesli nigdy nie było prób z deinstalacją antywirusa to podejrzewam infekcję - w takim przypadku dostarcz logi przewidzianej przez regulamin dział wirusy...https://www.fixitpc.pl/index.php?/forum-38/announcement-3-wazne-zakladanie-tematu-obowiazkowe-logi/

Odnośnik do komentarza

Nie dość tego masz rozwalonego antywira

Name: iolo FileInfoList Service

Path:

StartMode: Auto

State: Stopped

------------------------------------------

Name: iolo System Service

Path:

StartMode: Auto

State: Stopped

 

Próbowałeś kiedykolwiek sam odinstalować ten antywirus?Jeśli nie to mógłbym podejrzewać wirusa...

 

To nie był program antywirusowy. Próbowałem program "System Mechanic Professional" ale go odinstalowałem.....

 

 

i jeszcze jedno:

 

Name: Harmonogram klas multimediów

Path: C:\Windows\system32\svchost.exe -k netsvcs

StartMode: Auto

State: Stopped

 

 

Czy ta usługa działa?Jeśli jest ustawiona na automatyczny z opóźnieniem to w porządku,jeśli na normalny automatyczny to nie...

Nie istnieje narzędzie diagnostyczne które by potrafiło jednoznacznie rozróżnić obie możliwości.Wejdź w Start>>Uruchom>>Services.msc i sprawdź to sam.

 

W jednym miejscu jest napisane : uruchomiona a w drugim : zatrzymana

Tak to wygląda :

 

22433953.th.png

 

 

Logi:

 

OTL -> http://wklej.org/id/411201/

 

Extras -> http://wklej.org/id/411203/

 

GMER -> http://wklej.org/id/411204/

Odnośnik do komentarza

Usługa ma status "nie można odnaleźć określonego pliku / ścieżki". Pokaż jak wygląda klucz tej usługi:

 

Start > w polu szukania wklep regedit i wejdź w poniższy klucz i zaprezentuj jego zawartość:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\astcc\Parameters

 

EDIT: najlepiej wyeksportuj cały klucz do oglądnięcia:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\astcc

 

 

Mam Photoshopa, to w wolnej chwili zobaczę jak wygląda instalacja tego, jak mi się ta gruba paczka pobierze .... .

Odnośnik do komentarza

Usługa ma status "nie można odnaleźć określonego pliku / ścieżki". Pokaż jak wygląda klucz tej usługi:

 

Start > w polu szukania wklep regedit i wejdź w poniższy klucz i zaprezentuj jego zawartość:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\astcc\Parameters

 

U mnie brak \Parameters. Tak to wygląda :

 

 

przechwytywaniej.th.png

Odnośnik do komentarza

To nie był program antywirusowy. Próbowałem program "System Mechanic Professional" ale go odinstalowałem.....

<_< Ten instalator był cienki - masz oełno śmieci po tym iolo:

 

[2010-10-10 16:56:31 | 002,233,016 | ---- | C] (iolo technologies, LLC) -- C:\Windows\System32\Incinerator.dll

[2010-10-10 16:56:31 | 000,087,688 | ---- | C] (iolo technologies, LLC) -- C:\Windows\System32\IncContxMenu.dll

[2010-10-10 16:56:30 | 000,029,696 | ---- | C] (iolo technologies, LLC) -- C:\Windows\System32\iolobtdfg.exe

[2010-10-10 16:56:30 | 000,011,776 | ---- | C] (iolo technologies, LLC) -- C:\Windows\System32\smrgdf.exe

[2010-10-19 10:04:27 | 000,000,386 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\ioloBootDefrag.cfg

[2010-10-12 10:08:52 | 002,233,016 | ---- | M] (iolo technologies, LLC) -- C:\Windows\System32\Incinerator.dll

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (ioloSystemService)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (ioloFileInfoList)

 

Proponuję to wywalić:

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst

 

:OTL

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (ioloSystemService)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (ioloFileInfoList)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (astcc)

 

:Files

C:\Windows\System32\Incinerator.dll

C:\Windows\System32\IncContxMenu.dll

C:\Windows\System32\iolobtdfg.exe

C:\Windows\System32\smrgdf.exe

C:\Windows\System32\ioloBootDefrag.cfg

C:\Windows\System32\Incinerator.dll

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Dodatkowo sam sprawdź ręcznie czy nie masz ciągle folderu po tym System Mechanic w C:\program Files,jeśli tak to zrób z tym porządek ręcznie

 

W jednym miejscu jest napisane : uruchomiona a w drugim : zatrzymana

Tak to wygląda :

Więc ją uruchom,jeśli się uruchomi to w porządku,jeśli nie to jest coś nie tak.

 

Co do uszkodzonej usługi AST Service -cóż musisz po prostu przeinstalować wtyczkę Alien Skin w Photoshopie...

 

 

Usługa ma status "nie można odnaleźć określonego pliku / ścieżki". Pokaż jak wygląda klucz tej usługi:

 

Start > w polu szukania wklep regedit i wejdź w poniższy klucz i zaprezentuj jego zawartość:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\astcc\Parameters

 

 

Mam Photoshopa, to w wolnej chwili zobaczę jak wygląda instalacja tego, jak mi się ta gruba paczka pobierze .... .

 

Zauważ że ma też uszkodzony ciąg Path w kluczu usługi,jeśli chcesz coś tu ogłądać to cały ten klucz usłufi a nie tylko podklucz Parameter.Z tego co się orientuję to należy do pluga Alien Skin http://www.neuber.com/taskmanager/process/astsrv.exe.html i jeśli tak to bym proponował przeinstalować tego pluga i dać sobie spokój z drążeniem w których miejscach dokładnie jest to uszkodzone...ewentualnie zaimportować całą tę usługę od nowa jesli znasz całą postać tego klucza.

Odnośnik do komentarza

<_< Ten instalator był cienki - masz oełno śmieci po tym iolo:

 

 

 

Proponuję to wywalić:

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst

 

 

:OTL

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (ioloSystemService)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (ioloFileInfoList)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (astcc)

 

:Files

C:\Windows\System32\Incinerator.dll

C:\Windows\System32\IncContxMenu.dll

C:\Windows\System32\iolobtdfg.exe

C:\Windows\System32\smrgdf.exe

C:\Windows\System32\ioloBootDefrag.cfg

C:\Windows\System32\Incinerator.dll

 

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Log po wykonaniu skryptu : http://wklej.org/id/411231/

 

Więc ją uruchom,jeśli się uruchomi to w porządku,jeśli nie to jest coś nie tak.

 

Po restarcie była już uruchomiona

 

 

 

Zauważ że ma też uszkodzony ciąg Path w kluczu usługi,jeśli chcesz coś tu ogłądać to cały ten klucz usłufi a nie tylko podklucz Parameter.Z tego co się orientuję to należy do pluga Alien Skin http://www.neuber.co...astsrv.exe.html i jeśli tak to bym proponował przeinstalować tego pluga i dać sobie spokój z drążeniem w których miejscach dokładnie jest to uszkodzone...ewentualnie zaimportować całą tę usługę od nowa jesli znasz całą postać tego klucza.

 

Nigdy nie używałem żadnego Alien Skin- a

Odnośnik do komentarza

Flavius

 

Zauważ że ma też uszkodzony ciąg Path w kluczu usługi,jeśli chcesz coś tu ogłądać to cały ten klucz usłufi a nie tylko podklucz Parameter.

 

Toteż dlatego dodałam edycję w temacie zaraz po zapostowaniu.

 

Z tego co się orientuję to należy do pluga Alien Skin

 

"miałem zamiar wypróbować "dodatek" do photoshopa Plug-in Suite 5"

 

 

 

stefel

 

Trochę to trwało, ze względu na koszmarną wagę tej paczki.

 

1. Usługa instaluje się w takiej postaci:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\astcc]

"Type"=dword:00000010

"Start"=dword:00000002

"ErrorControl"=dword:00000001

"ImagePath"=hex(2):43,00,3a,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,00,\

5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,61,00,73,00,74,\

00,73,00,72,00,76,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,00,00

"DisplayName"="AST Service"

"ObjectName"="LocalSystem"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\astcc\Blessed]

 

ImagePath kieruje do: C:\Windows\system32\astsrv.exe. Wg OTL plik jest na dysku:

 

[2010-10-29 08:33:50 | 000,057,344 | ---- | C] (Nalpeiron Ltd.) -- C:\Windows\System32\ASTSRV.EXE

 

Z tego co widzę, Twojej usłudze brakowało tylko wypełnienia ścieżki i (pustego) podklucza "Blessed". Skrypt, który ładowałeś do OTL, całą usługę wywalił. Otwórz więc Notatnik i wklej w nim to co podałam wyżej. Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...