Skocz do zawartości

Hasło Vista


marian2069

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę, że jest to odpowiednie miejsce do mojego problemu, ale jeżeli się mylę proszę o przeniesienie tematu :).

Jednak przejdźmy do problemu, jest sobie laptop na którym jest Vista i tenże laptop miał hasło które przed odłożeniem na półkę zmieniłem a teraz wyleciało gdzieś z pamięci, a potrzebne jest kilka rzeczy do zrzucenia z tego laptopa, próbowałem jakiegoś linuxa wrzucić na pendriva żeby za jego pomocą poprzerzucać sobie dane ( napęd nie działa :/), jednak albo ja nie potrafię odpalić linuxa z pendriva albo coś robię nie tak, dodatkowo nasuwa się pytanko, czy jest może możliwość złamania lub zresetowania hasła w tymże systemie, szczerze przyznam, że ta druga opcja by mi bardziej odpowiadała, jeżeli ktoś byłby mi w stanie pomóc z moim problemem byłbym wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pomoże w tym bezpłatny Offline NT Password & Registry Editor. Aby go pobrać, kliknij Bootdisk, a następnie w dziale Download wybierz plik z adnota­cją Bootable CD Image. Pobrany obraz płyty CD w formacie ISO nagraj za pomocą programu ImgBurn (www.imgburn.com).

 

1. Włóż nagraną płytę do napędu i zrestartuj komputer, aby uruchomił się z płyty CD, a nie dysku twardego (konieczna może być zmiana kolejności bootowa­nia w BIOS-ie).

2. Gdy pojawi się ekran z komunikatem linux ker­nel boot options, poczekaj chwilkę, aż system się wczyta. Gdy zostanie uruchomiony, zapyta, którą partycję wybrać do dalszych działań. Wybierz partycję systemową Windows (zazwyczaj opcja nr 1) i potwierdź zapropono­wany katalog (Windows/system32/config).

3. Przy pytaniu Select which part of registry to load, use predefi­ned choices or list the files with space as delimiter wybierz 1. Opcję nr 1 zaznacz również przy kolejnym pytaniu w chntpw Main Interactive Menu (Edit user data and passwords).

4. Następnie wpisz nazwę użytkownika, którego hasło chcesz wyczyścić lub jego numer RID wyświetlany po lewej stronie od nazwy użytkownika (np. RID: 01f4, Username: ). Numer RID należy poprzedzić znakami 0x (w poprzednim przykładzie będzie to więc 0x01f4). Posłużenie się numerem RID, a nie nazwą użytkownika będzie przydatne w przypadku, gdy w nazwie użytkownika są polskie litery.

5. Jako nowe hasło podaj symbol *, dzięki czemu nie będziesz musiał podawać hasła przy logowaniu się.

6. Potwierdź ustawienia, wpisując "Y" , a następnie po kolei wciśnij [!] oraz [Q], aby zakończyć dzia­łanie programu.

7. Teraz wciśnij [Y] , aby zapisać zmiany, a następnie [N] , jeśli nie chcesz nic więcej zmieniać.

8. Na koniec wyjmij płytę, ponownie uruchom kompu­ter i zaloguj się do systemu bez podawania hasła. Teraz z poziomu Panelu sterowania możesz ustawić hasło dla użytkownika.

Z pewnej strony...

Odnośnik do komentarza

Fakt...

 

Pobierz to, wypakuj pliki z .ISO WinRAR-em. Skopiuj je na pendrive'a. Następnie uruchom Wiersz poleceń Windowsa (uruchom -> cmd) i wpisz w nim (za oba X podstawiasz literę pendrive'a):

x:\syslinux.exe -ma x:

 

Jeśli nie otrzymasz żadnego błędu, to pen jest już bootowalny.

 

Zmień kolejność rozruchu w BIOS-ie na USB potem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...