Skocz do zawartości

Windows się nie ładuje po zmianach w msconfig


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem w konsoli msconfig w zakładce uruchamianie (Windows 7 Ultimate x86) kilka niepotrzebnych rzeczy (typu Adobe, office itd.), więc jest wyłączyłem i zostawiłem tylko 2x system operacyjny i Java Update. W zakładce rozruch ustawiłem 2 procesory (mam 2 rdzenie), 2000 RAM (mam 2GB) i rozruch (opóźnienie) 3 sekundy. Uruchomiłem ponownie komputer (sam się zresetował przez msconfig) i teraz jak jest POST, potem miga taka kreska przez dosłownie 1,5 sekundy (zawsze tak miga), to tym razem migała przez 15-20 sekund (mam ustawione boot z CD i potem dysk twardy, więc pewnie szukał czegoś) i w końcu pojawił się ekran uruchamiania ale o dziwo nic dalej się nie działo przez minutę (te kolorowe kuleczki się nie pojawiły), zawsze mija 1-2 sekundy i się ładuje, więc uznałem, że to zwiecha. Zresetowałem kompa i tym razem kreska migała jak zwykle 2 sekundy ale znowu zwiecha przy ładowaniu. Znowu reset tym razem pojawił się ekran wyboru czy tryb awaryjny itp., wybrałem uruchom normalnie i tym razem system się uruchomił. Pomyślałem, że uruchomię go jeszcze raz żeby się upewnić, że wszystko jest ok ale znowu się zawiesił przy tych kuleczkach. Często tak miałem ale to się zdarzało raz na 20 uruchomień kompa i z reguły reset pomagał. Tym razem nie miałem tak już z 2 tygodnie (takiej zwiechy) ale "bawiłem się" w msconfig i znowu się tak zrobiło.

 

 

Dodam, że sprawdzałem już pamięć memtestem i po godzinie żadnego błędu nie wykrył. Dysk Też jakimś programem pod DOSem sprawdzałem długo (MHDD chyba) i było ok.

Jaka może być tego przyczyna i jak to ewentualnie naprawić ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, w menedżerze urządzeń mam 2 wykrzykniki (już od dłuższego czasu) ale generalnie mi nie przeszkadzają choć może i to jest przyczyna zwiech.

Java mi działa, tylko w Firefoxie mam z nią problemy.

 

EDIT

Odptaszkowałem Javę i odziwo system się uruchomił normalnie (po resecie z msconfig) w 40 sekund. Zobaczę przy kolejnych uruchomieniach, czy zwiecha się nie powtórzy.

Można coś zaradzić na te wykrzykniki w menedżerze??

post-598-078017400 1287261151_thumb.png

Odnośnik do komentarza

W Menedżerze, gdy wybieram aktualizuj i szukam wszystkie partycje to nie znajduje nic ale z płyty znajduje jakiś kontroler ACPI.... tylko, że sterownik niezgodny z platformą. To może być przyczyna, że sterowniki na CD do płyty głównej nie są do siódemki. Zaś Ten PCI to myślę, że to od karty dźwiękowej creative tylko, tu coś pisze o Game Port ale też, że zła platforma.

 

EDIT

 

ATK0110 ACPI UTILITY to ten kontroler

Odnośnik do komentarza

Spróbuj PPM na tym urządzeniu i Aktualizuj oprogramowanie sterownika lub Właściwości - Sterownik - Aktualizuj Sterownik.

A ten dźwięk to co to takiego - dodatkowa karta. Nie masz sterowników do tej karty?

Poszukaj na stronie producenta.

 

Czy nadal masz pierwotne problemy?

 

EDYTA

Druga opcja.

W MU - PPM na tym urządzeniu i wybierz odinstaluj. Dalej restart i w chwili wyszukiwania sterowników wybierz Internet a nie pliki w kompie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zwiechy kompa podczas ładowania windows, to od czasu wyłączenia tej Javy z konsoli msconfig na razie nie miałem żadnej zwiechy. Próbowałem aktualizacje przez internet i z kompa i jakaś niezgodna platforma. To jest Creative Game Port. Mam CD ze sterami ale one nie są pod siódemkę (raczej), bo wkładałem CD i też nie może zainstalować tych sterów.

Spróbuje jeszcze tej drugiej opcji i dam znać.

Odnośnik do komentarza

W temacie Javy. Jaką masz wersję? Aktualna to 6 v 22.

Wreszcie instalator usuwa poprzednie wersje Javy (poprzednio stare wersje wymagały odinstalowania i usuwania ręcznego niektórych plików).

Oczywiście po ewentualnej aktualizacji Javy wywal z uruchamiania systemu Java Update (domyślnie zaptaszkowane).

Zbędny całkowicie element systemu (głównie dla Yankesów). Będziesz chciał to sprawdzisz czy jest nowa wersja.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że długo nie odpisywałem ale nie miałem czasu.

 

Ten Creative Game Port wyłączyłem w MU, bo się okazuje, że Windows 7 go nie wspiera (na oficjalnej stronie Creative tak jest napisane).

 

Javę mam najnowszą 6.0.22 i firefoxa też 3.6.12.

Probowałem to naprawić tak: Odinstalowałem Firefoxa oraz Javę z dodaj usuń programy. Potem zainstalowałem firefoxa wersję 3.6.8 (bo taką instalkę miałem na dysku) i od razu po instalacji zaaktualizowało się do 3.6.12. Wszedłem na stronę javy i zainstalowałem wtyczkę od javy. Firefox się uruchomił ponownie, wchodzę na javę test i nic się nie dzieje, java nie działa. W trybie awaryjnym to samo.

Nie wiem co jest nie tak. W Internet Explorer java działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Probowałem to naprawić tak: Odinstalowałem Firefoxa oraz Javę z dodaj usuń programy. Potem zainstalowałem firefoxa wersję 3.6.8 (bo taką instalkę miałem na dysku) i od razu po instalacji zaaktualizowało się do 3.6.12. Wszedłem na stronę javy i zainstalowałem wtyczkę od javy.

 

usuń całkowicie Liska. Po deinstalacji z dodaj usuń, musisz wejśc do C:\Documents and Settings\[user]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles" i usunąć profil. Ty masz chyba W7, wiec to będzie tak: C:\User\twoja nazwa konta\Aplication Data\Mozilla itd.

Nie bedzie wtedy ustawień poprzedniej wersji. Brak zakładek haseł itp. W ogóle możesz usnać cały katalog c:\Documents and Settings\twoja nazwa konta\Dane aplikacji\Mozilla.

Do usuwania polecam Revo, ale i tak nalezy sprawdzic w/w foldery, czy nie zostały.

jave też możesz odinstalować i po instalacji Lisa, zainstalować ponownie.

 

Ewentualnie możesz spróbować diagnostyki KLIK

 

Ściągnij też najnowszą wersje FF i instaluj po usunieciu bez aktualizacji

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Niestety to nic nie pomaga. Co mnie najbardziej dziwi. Gdy usunę firefoxa z usuń programy, potem wywalę katalogi z dysku C. Potem usunę javę z usuń programy. Instaluję firefoxa 3.6.12 z bezpośredniej instalki i idę na stronę javy, potem instaluję wtyczkę, to w ogóle nie pojawia mi się takie okienko uruchom firefoxa ponownie, więc sam to robię. I po ponownym włączeniu java nie działa (na stronie weryfikacji oprogramowania java). Gdy instaluję inne wtyczki (np. fasterfox), to od razu po instalacji jest takie okienko, że uruchom ponownie. To jest dziwne.

Odnośnik do komentarza

Hmm...

Zrób logi z OTL - https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page__view__findpost__p__324

Zamiast "użyj filtrowania" zaznacz wszędzie "wszystko".

 

Nie wiem, jak Ty to robiłeś, ale jeśli postępowałeś wg tej (KLIK) instrukcji, to Firefox został zmieciony. A jeśli tego nie stosowałeś... to tamże odsyłam ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pobrałem instalkę firefoxa 3.6.13.

Zrobiłem format, zainstalowałem na nowo system (Windows 7 Ultimate 32bit) i zainstalowałem firefoxa 3.6.13 i wchodzę na stronę java i przy próbie instalacji tej wtyczki java wyskakuje brak wtyczek i instalacja ręczna, a przecież powinno się wszystko zainstalować, a nie żebym znowu pobierał i sam instalował. To jest coś nie tak albo java-firefox albo windows 7-java albo nie wiem, bo na Internet Explorer działa ale ja wolę lisa.

 

Znalazłem coś ale to na linuxa(ubuntu) i trzeba to przez jakiś terminal uruchomić: http://www.ubucentrum.net/2010/01/skrypt-do-prostej-instalacji-javy-jre-w.html

 

Jak tą javę naprawić ?? Czy ktoś jeszcze ma W7 32bit, nowego firefoxa i mu (nie)działa nowa java ??

Odnośnik do komentarza
wchodzę na stronę java i przy próbie instalacji tej wtyczki java wyskakuje brak wtyczek

 

bo nie ma takich wtyczek :D

 

a przecież powinno się wszystko zainstalować, a nie żebym znowu pobierał i sam instalował

 

Pobierasz instalator Javy na pulpit - uruchamiasz. Instalator ściaga z netu reszte. Czekasz aż skończy prace. I wtedy jak odpalisz przegladarke pojawi sie obrazek że zainstalowano wtyczki Javy

 

javawu.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...