Skocz do zawartości

Przyśpieszenie buforowania YT


rassi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Natknąłem się dziś na bardzo ciekawy artykuł: http://mitchribar.com/2013/02/how-to-stop-youtube-sucking-windows-guide/

Instrukcje w nim zawarte mają rzekomo znacznie przyśpieszyć buforowanie filmików na YT.

 

Możesz przeanalizować te komendy?

 

netsh advfirewall firewall add rule name="MITCHRIBARYTUBE" dir=in action=block remoteip=173.194.55.0/24,206.111.0.0/16 enable=yes

 

netsh advfirewall firewall delete rule name="MITCHRIBARYTUBE"

 

Są bezpieczne? Nie spowodują żadnych nieoczekiwanych skutków? I czy rzeczywiście mogą przyśpieszyć buforowanie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są bezpieczne, powodują tylko odrzucanie komunikacji z hostami o adresach IP z pul od 173.194.55.0 do 173.194.55.255 oraz od 206.111.0.0 do 206.111.255.255. Według autora tekstu tam są serwery pośredniczące w przekazywaniu filmików i one nie wyrabiają. Wycięcie komunikacji spowoduje pobieranie materiałów bezpośrednio od YT.

 

Nie wiem, na ile w to wierzyć, ja nie mam problemu z YT. Możesz próbować, nic złego się nie stanie. Nie jestem w stanie powiedzieć, jakie są usługi oprócz YT pod tymi adresami, więc jeśli coś przestanie działać, to w pierwszej kolejności wyłącz tę regułkę poprzez zastosowanie drugiej komendy.

 

No i rzecz w sumie oczywista. Żeby to zadziałało, musisz mieć włączoną zaporę. Zatem jeszcze netsh advfirewall set allprofiles state on do wykonania, jeśli przypadkiem okazałoby się, że masz zaporę wyłączoną.

 

Jeżeli korzystasz z jakiejś innej, to wprowadź do niej powyższą regułę, a nie odpalaj całej systemowej tylko po to.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...