Skocz do zawartości

Udostępnianie plików Win 7-Win XP


diox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od prawie roku jestem posiadaczem internetu Orange CDMA z routerem Axesstel MV410R . Komputer z Windows XP jest podłączony do routera przez łącze Ethernet, laptop z Win 7 przez Wi-Fi . Windows 7 widzi pliki komputera z Win XP przez Eksplorator Windows, ale Windows XP już nie widzi plików udostępnionych przez Win 7. Czy jest sposób, aby Win XP widział pliki z Win 7 za pomocą Eksploratora? Jeśli nie, czy jest jakiś program, który mi to umożliwi?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najszybciej jak się da, to polecenia net share do udostępniania plików i net use do mapowania zdalnych zasobów. Wszystko zawsze działa. Jak nie działa, to na 90% jakaś zapora, może nawet systemowa. Ostatni raz pliki z Win 7 dla Win XP (i vice versa) udostępniałem dzisiaj rano, więc wiem, że to jest w stanie działać. :P

 

Taka mała uwaga: nie wiem, czy polecenia, które opisałem są dostępne na wersjach Windows Home.

 

Jak nie pójdzie, to TeamViewer i transfer plików. Tylko nie wiem, czy to idzie po sieci lokalnej, czy przez jakiś zdalny serwer, spodziewam się, że niestety to drugie. Ale rozwiązuje od razu większość problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...