Skocz do zawartości

Automatyczne połaczenie


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest od tego program autoconnect jeśli ci chodzi o program.

 

No kurcze nie bardzo.

 

Mam programik TopNetinfo i w nim jest opcja autostartu. Sprawdzałem, laczy przy starcie wszystko pięknie.

W Windows XP mogłem dodać skrót na pulpit a w Windows 7 nie mam takiej opcji.

 

Pewnie trzeba jakiś skrypt zmontować. A jak się nie da bez programu - to trudno. :(

Odnośnik do komentarza
Mam programik TopNetinfo i w nim jest opcja autostartu. Sprawdzałem, laczy przy starcie wszystko pięknie.

W Windows XP mogłem dodać skrót na pulpit a w Windows 7 nie mam takiej opcji.

 

Pewnie trzeba jakiś skrypt zmontować. A jak się nie da bez programu - to trudno. :(

 

Chwilka... czego dokładnie nie możesz zrobić?

Bo prostsze skrypty mogę od ręki napisać.

Odnośnik do komentarza

No to napisze jeszcze raz.

 

mam Windowsa 7 (zresztą nie o system tu chodzi bo na XP też nie szło)

Do połaczenia z netem uzywam modemu. Dostawca netu jest Plus GSM. Kiedy stosuje programik do obsługi modemu mogę zrobic tak, zeby łączność z netem nawiazywała sie automatycznie przy starcie systemu. Tak, jak maja ludziska z kartami sieciowymi. Ale nie chce uzywać programiku - badziewny jest strasznie. Więc wywaliłem program i zainstalowałem modem recznie (sterowniki itp, itd) połaczenie utworzyłem recznie, ale za kazdym uruchomieniem systemu musze czekać, aż się kóleczko dokręci max. i pojawi sie czerwony krzyżyk brak połaczenia. Wtedy wkraczam do akcji. Klikam na ikonke połaczenia na pasku, wybieram Połącz i potem Wybierz numer i system łaczy się z netem.

No i właśnie chciałem tego uniknąć. Chciałem zeby łaczył sie automatycznie. Pomysł podany przez @deFco jest fajny, ale u mnie nie działa.

 

Co mam jeszcze podać Dawidzie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz, żeby to się uruchamiało przy starcie systemu.

 

Tak.

 

Mam program TopNetinfo. W nim jest możliwośc ustawienia startu razem z systemem i uruchomienia automatycznie połaczenia.

Co zresztą zastosowałem przed chwilą.

Ale ja chciałem bez programu. Dlatego myślałem o jakimś skrypcie.

Ale czy skrypt uruchomi połączenie - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
W Linuksie to spokojnie do wykonania, ale w systemach od Billa jeszcze nigdy tego nie robiłem...

I w tym momencie muszę zacytować słynne "przykro mi, nie mogę Ci pomóc"

 

Ajajaj, ale wymyśliłem problem. Chociaż z drugiej strony, gdyby Ci sie udało rozwiązać, podejrzewam że bardzo wiele osób byłoby uszczęśliwionych. A Ty moze jakieś wielkie pieniądzory zarobiłbyś na tym skrypcie :lol:

Ale skoro nie da rady, będę klikał dalej........Połącz, Połącz, Połącz mnie z internetem

 

I jeszcze jedno: może powiesz Dawid, jak zainstalować Ubuntu na partycji z Windowsem? Przy czym Windowsa moge spokojnie wywalić w kosmos, ale chciałem zostawić partycje z danymi. Nie mam na co skopiować plików. Tak bardzo chce spróbować Linuksa :(

Odnośnik do komentarza

Ajajaj, ale wymyśliłem problem. Chociaż z drugiej strony, gdyby Ci sie udało rozwiązać podejrzewam że bardzo wiele osób byłoby uszczęsliwionych. A Ty moze jakieś wielkie pieniądzory zarobiłbyś na tym skrypcie :lol:

 

mi tak samo by się przydała taka opcja aby nie używać żadnych programów do łączenia neta jak autoconnect (tak samo mam utworzone połączenie ręczne i za każdym uruchomieniem komputera musze je klikać i klikać połącz, czekać aż się uwierzytelni i dopiero wtedy działa internet).

 

p.s.

Mam pytanie do moderatora forum.

Mam router WI FI i na nim mam ustawioną nazwe użytkownika i hasło (jestem troche nie w temacie). Mam pytanie bo musiałem w ustawieniach routera wklepać nazwe i hasło do łączenia się z netem i oprócz tego musiałem utworzyć połączenie ręcznie w windowsie aby go włączyć przy połączonym routerze i wtedy działa net.

Czy dało by się jakoś zrobić aby tylko po połączeniu się routera do systemu (robi to automatycznie) żeby śmigał w nim net?

W sumie po co niby wklepywałem do routera dane login i hasło żeby później tworzyć ręcznie połączenie w windowsie.

 

Mam netie wi max na hasło i login

pozdrawiam i sory za "wtrącanie sie w temat" koledze

Odnośnik do komentarza

Belfi, no więc tak :D

 

Jeśli chodzi o Ubuntu: http://start.ubuntu.pl/installing-partitioning.html

http://start.ubuntu.pl/installing.html

Instalator ma wbudowane narzędzie do partycjonowania, oczywiście wszystko po polsku, więc nie powinno być problemu.

 

W sprawie skryptu: kasy na tym nie zarobię, bo to potrafi zrobić każdy lepszy admin, tyle, że pod Linuksem. ;)

 

Radzio - tyle, że ja Twojego problemu nie rozumiem ;)

Konfigurujesz połączenie na routerze (wprowadzasz dane potrzebne do połączenia z operatorem, DHCP, rozgłaszanie, zabezpieczasz dostęp hasłem), potem ustawiasz klucz WPA2 na routerze. A na kompie po znalezieniu sieci wklikujesz ten sam klucz i zaznaczasz "połącz automatycznie", czy jakoś tak.

 

Piszę w oparciu o Vistę, na XP nie pamiętam, jak to dokładnie działa, pewnie podobnie. Od tego jest specjalny kreator, też banalny do obsłużenia. Wszystko robisz poprzez Centrum sieci i Udostępniania z Panelu sterowania. XP-ka nie uruchomię, bo niedawno spieprzyłem maszynkę wirtualną, a nie chce mi się tego teraz instalować :D

 

Jak sobie nie poradzisz, to pisz, zainstaluję XP na VirtualBoxie od nowa.

 

//EDIT

 

Jeszcze na szybko takie źródła znalazłem

 

https://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=pl&dlc=pl&cc=pl&product=4005334&lang=pl&docname=c01913666

http://www.wm.ps.pl/site/index.php?option=com_content&view=article&id=7:konfig-wifi-xp&catid=17:artykuly-pozostale&Itemid=27

Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o Ubuntu: http://start.ubuntu....rtitioning.html

Instalator ma wbudowane narzędzie do partycjonowania, oczywiście wszystko po polsku, więc nie powinno być problemu.

 

W sprawie skryptu: kasy na tym nie zarobię, bo to potrafi zrobić każdy lepszy admin, tyle, że pod Linuksem. wink.gif

 

Znam tą instrukcje. Moga byc po angielsku (sporadycznie używam tego języka) :D

 

Ale ja myślałem o skrypcie na Windowsa. Ale jak się nie da ......to pewnie się nie da.

Odnośnik do komentarza

Radzio - tyle, że ja Twojego problemu nie rozumiem ;)

Konfigurujesz połączenie na routerze (wprowadzasz dane potrzebne do połączenia z operatorem, DHCP, rozgłaszanie, zabezpieczasz dostęp hasłem), potem ustawiasz klucz WPA2 na routerze. A na kompie po znalezieniu sieci wklikujesz ten sam klucz i zaznaczasz "połącz automatycznie", czy jakoś tak.

 

Piszę w oparciu o Vistę, na XP nie pamiętam, jak to dokładnie działa, pewnie podobnie. Od tego jest specjalny kreator, też banalny do obsłużenia. Wszystko robisz poprzez Centrum sieci i Udostępniania z Panelu sterowania. XP-ka nie uruchomię, bo niedawno spieprzyłem maszynkę wirtualną, a nie chce mi się tego teraz instalować :D

 

Jak sobie nie poradzisz, to pisz, zainstaluję XP na VirtualBoxie od nowa.

 

nieee no mi wystarczy Windows 7, w nim robi się to chyba podobnie jak w Viście.

Może wytłumaczę dokładnie o co chodzi.

Wpisuję do routera te dane nazwę z hasłem i konfiguruje go, ustawiam te hasła i szyfrowanie WPA2 już to zrobiłem. No i gdy odpalam Windowsa 7, to automatycznie łączy się już System z Routerem zaraz po włączeniu.

Ale klikając w Mozille nie można wyświetlić strony (a przecież wpisywałem do routera hasło i login żeby się połączyć przez niego).

No i nie działa net.

Dopiero zadziała jak wejde w centrum sieci i UTWORZĘ połączenie ręczne z użyciem nazwy użytkownika i hasła i wpiszę w to te same dane o haśle i użytkowniku które wpisywałem do Routera i własnie klikam to połączenie utworzone w Windowsie (cały czas jest połączony router w tym momencie) i dopiero teraz rusza mi Net.

To własnie po co wpisywać w router dane o użytkowniku i haśle skoro muszę później utwarzać połączenie ręczne z windowsa z tym samym loginem i hasłem?

W efekcie końcowym żebym miał internet, muszę połączyć router z wpisanymi danymi i do tego jeszcze połączyć w windowsie połączenie ręczne z nazwą użytkownika i hasło i wtedy działa internet.

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem, ale czy można nie tworzyć tego połączenia ręcznego z tym samym co wpisałem w router?

Bo skoro tak to po co niby wklepywałem to wszystko do routera skoro i tak dodatkowo musze połączenie ręczne tworzyć do tego żeby działał net?

 

pozdrawiam i sory za problem

Odnośnik do komentarza

Po mojemu, to musiałeś źle skonfigurować router. Jaki model sprzętu?

Pokaż zrzut ekranu z karty "Setup", "Basic setup", czy jak to tam się u Ciebie nazywa - tam gdzie wpisujesz dane konta. Do tego także screen zakładki "Status".

 

To zachowanie dziwnie mi modem przypomina...

 

//EDIT

 

Jeśli jednak to jest modem DSL:

http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=10594

 

Jak router:

http://www.pomagam.net/art.php?19,konfiguracja+routera+netia - przy czym nie wszystko tam Ciebie dotyczy.

Odnośnik do komentarza

Po mojemu, to musiałeś źle skonfigurować router. Jaki model sprzętu?

Pokaż zrzut ekranu z karty "Setup", "Basic setup", czy jak to tam się u Ciebie nazywa - tam gdzie wpisujesz dane konta. Do tego także screen zakładki "Status".

 

To zachowanie dziwnie mi modem przypomina...

 

//EDIT

 

Jeśli jednak to jest modem DSL:

http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=10594

 

Jak router:

http://www.pomagam.net/art.php?19,konfiguracja+routera+netia - przy czym nie wszystko tam Ciebie dotyczy.

Mój router to PENTAGRAM P 6331-42

mam pokazać screeny z jego menu tam gdzie to wszystko się wpisuje?

ok postaram się to zrobić, chociaż gubie się w tych opcjach tego cerberusa i konfiguracja działa mi jedynie przez IE

Odnośnik do komentarza

tu jest screen INTERFACE SETUP (WŁASNIE TUTAJ WPISUJĘ NAZWE UŻYT I HASŁO)

 

http://img841.imageshack.us/f/interfacesetup.jpg/

 

Tutaj wybieram rodzaj zabezpieczeń:

 

http://img706.imageshack.us/img706/4996/zabezpieczenia.jpg

 

 

a w zakładce maintenance mam na czerwono FAIL w jednym

 

>> Testing Ethernet LAN connection ... PASS

>> Testing ADSL Synchronization . FAIL

>> Testing ATM OAM segment ping ... SKIPPED

>> Testing ATM OAM end to end ping ... SKIPPED

>> Ping Primary Domain Name Server . SKIPPED

>> Ping www.yahoo.com ... SKIPPED

 

jest to router ogólnie podłączony do wi maxa takiego pudełka netii kablem ethernet i z routera biore sygnał i łącze dwa laptopy.

wpisałem tylko dane użytkownika i hasło w routerze i inne bajery tj. zabezpieczyłem wpa2 i musze w dodatku tworzyć połączenie ręczne w windowsie z takim samym hasłem i nazwą użytkownika dla netii...

 

p.s. mam telefon nokie n96 i nie moge go połączyć z routerem zawsze jest brak odpowiedzi bramy :/

już się z tym męczyłem i nie wiem jak to rozwiązać

 

pozdrawiam

 

edytowane: w quick starcie akurat jesk tylko kreator gdzie jest instrukcja:

Quick Start

The Wizard will guide you through these four quick steps. Begin by clicking on NEXT.

Step 1. Set your new password

Step 2. Choose your time zone

Step 3. Set your Internet connection

Step 4. Re-start your ADSL router

 

i to cała zakładka.

Odnośnik do komentarza

Witaj, dopiero niedawno wróciłem z pracy.

 

Jestem na netii i własnie podawałeś wcześniej konfigurację dla netii i wpisałem tam niby wszystko ale to nic nie dało. Dalej wyjściowym miejscem neta jest połączenie szerokopasmowe utworzone w Windowsie, bez niego nic nie ruszy (dodatkowo musi być połączony router z laptopem).

 

Mam Wi Maxa.

Na dachu jest taka antena która kablem idzie do mnie do domu.

W domu kabel do anteny podłączony jest do takiego prostokąta Neti nie wiem co to, a prostokąt podłączyłem chyba kablem ethernetem do routera pentagramu i on nadaje mi w domu neta i łącze na nim dwa laptopy.

Bardzo by mi zależało aby nie uruchamiać połączenia utworzonego w windowsie, tylko aby samo połączenie routera z laptopem pozwalało korzystać z internetu, ale nie wiem czy się to da ja już z tym się męczyłem wczesniej i nic nie pomogło :/

 

pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza

Czytałeś ten temat z elektrody i sprawdzałeś konfigurację?

Czyli enkapsulację, ADSL modulation...

 

Co się dzieje z diodą DSL (lub ADSL) na tym nieznanym pudle (to jest modem)?

 

------

 

Zakładam, że problemem jest brak synchronizacji ADSL na routerze, ale prosiłbym o wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego, bo moja znajomość usług Netii jest praktycznie zerowa.

Odnośnik do komentarza

Czytałeś ten temat z elektrody i sprawdzałeś konfigurację?

Czyli enkapsulację, ADSL modulation...

 

Co się dzieje z diodą DSL (lub ADSL) na tym nieznanym pudle (to jest modem)?

 

------

 

Zakładam, że problemem jest brak synchronizacji ADSL na routerze, ale prosiłbym o wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego, bo moja znajomość usług Netii jest praktycznie zerowa.

 

Witam.

Na tym pudełku mam trzy diody:

WIRELESS ETHERNET POWER

chyba chodzi o tą najwazniejszą czyli wireless.

Ona się świeci jak jest sygnał, a jak czasem (bardzo rzadko) nie chce mi się połączyć połączenie ręczne że nie może wybrać użytkownika i hasła to wtedy patrze na to pudełko a dioda WIRELESS jest czarna, jest to chwilowe jak np są jakieś zakłócenia i nich.

 

tym urządzeniem jest coś takiego:

http://cdn1.ioffer.com/img/item/143/014/163/4CX1.jpg

 

podłączam to do prądu, następnie w drugą "dziurę" heh że tak powiem podpinam kabel a z nteny z dachu i wtedy zaświeca się Wireless na zielono że jest sieć i w trzecią dziurę wpycham ethermetowy kabel łączący to pudełko z routerem wi fi którego następnie łączę z laptopem i konfiguruje wpisując w router login i hasło dla netii i niby jest ok. Router połączony ale żeby mieć internet w laptopie to musze utworzyć połączenie szerokopasmowe ręczne w windowsie wpisując takie same dane jak do routera i wtedy załącza się internet.

 

Jako ciekawostkę powiem Wam że jeśli nie wklepie danych użytkownika i hasła do routera tylko go połącze z laptopem na świeżo i tylko utworze w windowsie szerokopasmowe poł. dopiero tutaj wpisując nazwę i hasło, to wtedy internet się nie odpali.

Musi być wpisana nazwa i hasło w router i w połączeniu szerokopasmowym z windowsa i wtedy dopiero połączy mnie z internetem niby o prędkości 2 Mbps...

 

i to tyle co wiem.

właśnie staram się obejść problem aby nie tworzyć szerokopasmowego połączenia w windowsie tylko od razu żeby było dostępne z routera (w końcu po co to niby wpisywałem do niego i włączałem kreator konfiguracji aby wpisać nazwę i hasło)...

 

dzięki i pozdrawiam

 

 

p.s. odnośnie tego braku synchronizacji własnie teraz by się zgadzało. Bo mam telefon który łączy się z sieciami wi fi u znajomych i w sklepach wielkopowierzchniowych albo w mcdonaldzie bez problemu.

U znajomych z WPA2 wpisuje tylko klucz i od razu internet łączy.

U mnie zaś łącze się z routerem i jest ok. Moge wchodzić w jego ustawienia wpisując w przeglądarce telefonu adres 192.168.1.100, ale już połączyć z internetem się nie da.

Pokazuje mi błąd BRAK ODPOWIEDZI BRAMY i już tak prawie od dwóch lat się z tym męcze że w telefonie nie mam neta z wi fi, a z kolei w komputerze mam ale po dodatkowym utworzeniu połączenia ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...