Skocz do zawartości

Przycinająca się muzyka w Windows Media Player 12


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem muzyki na WMP 12 w Windowsie 7.

Sprawdzałem czy to oby nie wina samego WMP, ale na innym odtwarzaczu np Windows Media Player Classic z Codeków K-Lite jest tak samo.

Nie wiem jak mam to napisać, bo przycinanie się muzyki to oznacza że zanika na chwile, ale mi chodzi konkretnie o takie jak gdyby "przeciążenie" podczas słuchania.

Nie to że zacina muzyke tylko tak trzeszczy jakgdyby wibruje, w ułamku sekundy tak warczy, np ktoś śpiewa słowo "co dzień" a gdy to słucham to zamiast tego słychać "co dzzzzzzzzzzzień", tak jakgdyby się powielało, wibrowało nie wiem jak to nazwać takie trrrrr danego słowa czy dźwięku podczas słuchania i występuje to w różnych odstępach czasu w różnych momentach czasem co minutę albo i częściej tak jakgdyby zacinało muzyke i bzzzzyczało nią. Przepraszam za takie wytłumaczenie denne ale nie umiem tego nazwać...

Mam W 7 od tygodnia, wszystkie aktualizacje, wirusów nie ma chyba żadnych, bios aktualizowany dziś ale to nic nie pomogło też.

Mam laptopa HP dv6830ew i napewno nie jest to wina sprzętowa ani zasilacza czy czegoś innego, bo przed windowsem 7 miałem Windowsa XP i na nim nie było w ogóle takiego problemu, a nie chce wracać do Windowsa XP bo już się przyzwyczaiłem do tego W 7 a czasem podczas słuchania jest to irytujące.

Dziękuję za zainteresowanie.

Żeby jakoś bardziej przybliżyć problem, można powiedzieć że np. podczas śpiewania danego słowa np balon (przykładowo) jest słyszane baaaaaaaalon i to "a" słychać jakby się na siebie nakładało w bardzo krótkim czasie i za jakiś ułamek sekundy wraca do normy, ale takie zjawisko występuje co jakiś czas np pare sekund.

Niestety nie umiem inaczej tego wytłumaczyć i dziękuję za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsze co mam na myśli to zobacz ile masz kodeków zainstalowanych.

Usuń K-Lite i sprawdź czy pomogło.

Jeżeli to mp3 to nie są Ci potrzebne dodatkowe kodeki.

 

Usunąłem K-Lite i dalej występuje taki problem...

Sprawdzałem w laptopie rodziców w którym z resztą wgrywałem wszystko tak jak sobie i tam jest K-Lite i nic sie nie przycina.

Mają tylko więcej ramu bo aż 4 a ja mam 2, ale wszystko inne jest u mnie nawet lepsze i bardziej wydajniejsze, mam lepszy procesor, lepszą karte graficzną, ale u nich nie występuje takie zacinanie które sie na siebie nakłada w ułamkach sekund.

A u mnie dalej to występuje.

A co do codeków to miałem tylko wgrane K-lite od nowości i żadnych innych nie istalowałem.

 

Mam pytanie czy może być to spowodowane obciążeniem pamięci? Bo mam tylko 2 GB jak już wspomniałem, a Win 7 ma bardzo dużo zbędnych pierdół takich jak szklane okna i te inne ramki...

 

dodam tylko że podczas słuchania piosenek na Wrzuta.pl przykładowo problem występuje również, więc chyba myślę że to może być wina związana z dźwiękiem?

Karta dźwiękowa?

 

a czy moglibyście mi pomóc znaleźć sterowniki do mojej karty dźwiękowej na windows 7?

Bo ja nie mogłem znaleźć nawet na stronie producenta HP bo była tylko do XP i Visty (jeśli oczywiście to by mogło pomóc).

 

Moja karta muzyczna to Realtek ALC268.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

I pewnie tu jest problem. Pokaż obrazek z Menadżera urządzeń.

 

 

załączyłem obrazek w pliku, w menadżerze nie ma żadnych żółtych ikonek ani wykrzykników starałem się prawidłowo instalować sterowniki wszystkie (dodam że miałem utrudnienie, bo na stronie HP nie było sterowników ŻADNYCH pod Windowsa 7), musiałem szukać na stronach producentów, ale sam nie wiem widać coś jest nie tak skoro tak się tnie muzyka nawet na stronie internetowej.

Powiem tylko że ostatnio oglądałem film w WMP dokładnie szeregowiec ryan w avi i jakoś nie było żadnych trzeszczeń ani podobnych...

dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wejdź w zakładkę Sterownik i zobacz co tam jest.

PPM na Realtek High Definition Audio i Aktualizuj sterownik - przez internet.

Napisz o efektach.

Gdy chciałem z menedżera zainstalować (aktualizować) sterownik, pokazał się napis po namyśle komputera, że sterownik jest aktualny i najnowszy... :/

 

mam pytanie, a wchodząc na stronę Realtek do mojej karty widnieją jakieś dwie opcje, jedna to AC 97 codec a drugie to High Definition Codec Audio.

mam zatem pytanie czym róznią się oba od siebie te programy?

ja chyba zainstalowałem coś takiego:

Realtek HD Audio Driver dla Windows Vista/7 R2.52

 

jak myślicie czy lepiej zainstalować sterowniki ten AC97 i ten drugi który podałem?

bo boje sie żeby czegoś nie zepsuć :/

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisał mój przedmówca ja bym odinstalował wszystkie kodeki jakie masz w systemie (tylko te które doinstalowałeś) możesz spróbować tym Total Uninstall, a następnie odinstalował i zainstalował jeszcze raz sterowniki do karty. Ale jest to dziwne bo Ja posiadam HP 6699EW i kiedy instalowałem Windows 7 jedynie co instalowałem to sterowniki chipsetu intel, oraz do karty graficznej. Reszta została zainstalowana przez system, potem tylko Windows Update i zaznaczyłem aktualizacje dodatkowe i zaznaczyłem, to co mnie interesowało...Możesz jeszcze dać Wynik z Everest, co tam masz dokładnie, to może poszukamy sterowników. A co do kodeków ja używam takiego zestawu K-Lite Codec Pack 570 Full oraz Real Alternative, posiada kodeki do RMBV a do słuchaniu muzyki AIMP i wszystko działa..

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisał mój przedmówca ja bym odinstalował wszystkie kodeki jakie masz w systemie (tylko te które doinstalowałeś) możesz spróbować tym Total Uninstall, a następnie odinstalował i zainstalował jeszcze raz sterowniki do karty. Ale jest to dziwne bo Ja posiadam HP 6699EW i kiedy instalowałem Windows 7 jedynie co instalowałem to sterowniki chipsetu intel, oraz do karty graficznej. Reszta została zainstalowana przez system, potem tylko Windows Update i zaznaczyłem aktualizacje dodatkowe i zaznaczyłem, to co mnie interesowało...Możesz jeszcze dać Wynik z Everest, co tam masz dokładnie, to może poszukamy sterowników. A co do kodeków ja używam takiego zestawu K-Lite Codec Pack 570 Full oraz Real Alternative, posiada kodeki do RMBV a do słuchaniu muzyki AIMP i wszystko działa..

Witaj, ja własnie też bym chciał zrobić jak Ty żeby instalowało mi automatycznie z systemem, ale gdy wgrałem windowsa to niby wszystko działało ale np w ikonie bluetootha nie było nic skonfigurowane, musiałem dograć osobne sterowniki ze strony HP ale nie ma do Win 7 więc do Visty pomogły.

Tak samo czytnik linii papilarnych nie działał musiałem instalować aplikacje oprócz sterownika Authentec - Digital Persona zamiast Bioscript bo ona nie chciała działać na Win 7 a na XP działała. Tylko Digital Persona działa pod Windows 7.

Bardzo bym prosił Was o pomoc przy szukaniu sterowników bo już chyba 3 raz wgrywam Windowsa 7 i nigdy nie moge się uporać z nimi, zawsze jest coś nie tak...

A przecież to nie jest taki stary komp, w o wiele słabszych Asusach i innych laptopach które wyszły niedawno są już sterowniki do Win 7 i wszystko działa prawidłowo tak samo jak instalowałem rodzicom do Asusa sterowniki chociaż jest on słabszy sprzętowo od mojego HP mimo to na stronie Asus znalazłem uporządkowane sterowniki pod Win 7 jak w pudełeczku.

 

A jeśli miałbym użyć Everesta, bo mam go zainstalowanego i zarejestrowanego, to co musiałbym tutaj wkleić?

Odnośnik do komentarza
Tak samo czytnik linii papilarnych nie działał musiałem instalować aplikacje oprócz sterownika Digital Persona zamiast Bioscript bo ona nie chciała działać na Win 7 a na XP działała.

O. I to jest ciekawe. Wywal wszystko co jest z tym związane na próbę. Ale to tylko dla testu. Były przypadki, że czytnik robił marmoladę w systemie kiedy przez przypadek koszulka lub łokieć przejechał po nim.

 

Generalnie:

1. Programy i funkcje - sprawdź czy nie masz innych kodeków. Jeżeli coś jest wywal.

2. To co pisałem - zobacz Bios.

Odnośnik do komentarza

Radzio, sciagnij sobie stery ze strony (Realteka obie paczki)

Odinstaluj z MU obecne sterowniki

Pobierz program Driver Sweeper, zainstaluj. Wejdź w tryb awaryjny uruchom Driver Swepera wyczyśc nim pozostałości po sterowniku audio.

Potem zobacz co pokaże Windows Update w dziale Opcjonalne Aktualizacje. Jak system sam nie wyszuka sterów, wtedy zainstaluj te pobrane ze strony Realteka

 

A jeśli miałbym użyć Everesta, bo mam go zainstalowanego i zarejestrowanego, to co musiałbym tutaj wkleić?

 

No jeśli uzyjesz Everesta trzeba przedstawić informacje o podzespołach kompa. Czyli Hardware

 

O. I to jest ciekawe. Wywal wszystko co jest z tym związane na próbę. Ale to tylko dla testu. Były przypadki, że czytnik robił marmoladę w systemie kiedy przez przypadek koszulka lub łokieć przejechał po nim.

 

A jak nie używasz takiego wynalazku. Jak najbardziej odinstalować.

Odnośnik do komentarza

Wiesławie, w biosie jest włączona.

Własnie apropo biosu aktualizowałem go dziś, o dziwo flasher do biosu mojego laptopa był na stronie producenta tylko w sterownikach do windows vista, a w XP nie było go.

A co do czytnika to też musiałem zainstalować Autentec sterownik i ściągnąłem Bioscript, ale po instalacji tego wykrywało mi tylko w menadrzeże sterownik do czytnika linii papilarnych ale nie reagował na ruch palcem.

przeczytałem gdzieś na jakimś amerykańskim forum że pomaga odinstalowanie Bioscriptu i na jego miejsce instalacja Digital Persona.

Tak też zrobiłem i przy ekranie startowym pokazał się już palec do zalogowania więc wgrałem odcisk palca i po przeciągnięciu reagował na niego w windowsie wszystko działało.

A co do tych sterowników to sterownik sam w sobie do czytnika linii musiałem ściągać pod Windows Viste, tak samo bluetooth i czytnik kart SD jakiś Ricoh też pod Viste, a bardzo chciałbym pod Windows 7 ale nigdzie tego nie moge znaleźć... :/

Odnośnik do komentarza

dzięki Belfegor, tak własnie zrobię i napisze co sie zmieniło :)

mam nadzieje że w końcu będzie wszystko działało prawidłowo.

a mam pytanie

 

odinstalować wszystkie sterowniki które instalowałem po wgraniu stetemu czy tylko te z karty dźwiękowej i z tymi z którymi mam problem, tj. bluetooth i czytnik linii sterownik i sterownik czytnika kart SD ricoh?

Odnośnik do komentarza

Driver sweeper wyczyścić może tylko Ati, Realteka i Nvidie i wszystko co pokrewne z tymi producentami.

Także czytnika linii, blootóhów :lol: i innych wynalazków nie ruszaj.

 

Ale gdybyś mógł pokazać jak widzi Everest, chętnie popatrzymy

Własnie skończyłem instalować ten sterownik do Dźwięku ze strony Realteka. Odinstalowałem poprzednie, ale zainstalował mi się tylko sterownik karty dźwiękowej, a kodeki ac 97 nie chciały i za każdym razem wyskakiwało że system windows nie może zweryfikować czegoś tam że nie są podpisane cyfrowo i klikałem mimo to kontynuuj, ale to dalej stało w miejscu i tak w kółko... więc kliknąłem żeby nie istalował. Można to jakoś obejść?

 

2. zrobiłem raport sprzętu (hardware w html, ale jego jest bardzo dużo i nie wiem jak go wrzucić i czy wrzucić tylko niezbędne informacje jak powiedział Wiesław z tego raportu?

Odnośnik do komentarza

Przeinstalowałem ten sterownik ze strony Realtek jak wspomnieliście, ale dalej problem występuje :/

tak samo przerywa i się zacina... :/

już nie wiem chyba wgram Windowsa XP bo w nim wszystko chodziło prawidłowo... sam już nie wiem

ale dziękuje wszystkim za chęć pomocy, tylko że ten XP jakoś nie wiem wolałbym 7 ale z nim mam jakieś problemy :/

Odnośnik do komentarza

to jest strona tych kodeków które nie chciały się zainstalować bo windows zabronił:

 

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=23&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false#AC

 

ac 97 audio...

 

a co do tego raportu, proszę:

 

Dźwięk PCI / PnP

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Opis urządzenia Typ

Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller PCI

 

 

HD Audio

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

[ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller ]

 

Właściwości urządzenia:

Opis urządzenia Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Opis urządzenia (Windows) Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio

Typ magistrali PCI

ID urządzenia 8086-284B

ID podsystemu 103C-30CC

Numer wydania 03

ID sprzętu PCI\VEN_8086&DEV_284B&SUBSYS_30CC103C&REV_03

 

[ Motorola Si3054 ]

 

Właściwości urządzenia:

Opis urządzenia Motorola Si3054

Opis urządzenia (Windows) Motorola SM56 Data Fax Modem

Typ urządzenia Modem

Typ magistrali HDAUDIO

ID urządzenia 1057-3055

ID podsystemu 1057-3055

Numer wydania 1007

ID sprzętu HDAUDIO\FUNC_02&VEN_1057&DEV_3055&SUBSYS_10573055&REV_1007

 

[ Realtek ALC268 ]

 

Właściwości urządzenia:

Opis urządzenia Realtek ALC268

Opis urządzenia (Windows) Realtek High Definition Audio

Typ urządzenia Audio

Typ magistrali HDAUDIO

ID urządzenia 10EC-0268

ID podsystemu 103C-30CC

Numer wydania 1000

ID sprzętu HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0268&SUBSYS_103C30CC&REV_1000

 

KODERY DEKODERY AUDIO TO WSZYSTKO CO PONIŻEJ (NIE WIEM CZY DOBRZE SKOPIOWAŁEM) WSZYSTKO PO ODINSTALOWANYM K-LITE JEŚLI TO MA JAKIŚ WPŁYW:

 

High Definition Audio:

Nazwa kodera-dekodera Realtek ALC268

ID kodera-dekodera 10EC0268h / 103C30CCh

Codec Revision 00100003h

Codec Type Audio

Supported Sound Formats 44 kHz, 48 kHz, 96 kHz, 192 kHz, 16-bitowy(a), 20-bitowy(a), 24-bitowy(a)

 

High Definition Audio:

Nazwa kodera-dekodera Motorola Si3054

ID kodera-dekodera 10573055h / 10573055h

Codec Revision 00100700h

Codec Type Modem

 

[ Kontrolery dźwięku, wideo i gier / Realtek High Definition Audio ]

 

Właściwości urządzenia:

Opis sterownika Realtek High Definition Audio

Data sterownika 2010-10-05

Wersja sterownika 6.0.1.6215

Dostawca sterownika Realtek Semiconductor Corp.

Plik INF oem13.inf

ID sprzętu HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0268&SUBSYS_103C30CC&REV_1000

Location Information Magistrala wewnętrzna zgodna ze standardem High Definition Audio

 

 

PRZEPRASZAM JEŚLI NIE MA KODERÓW WIDEO, ALE ZNALAZŁEM TYLKO KARTE GRAFICZNĄ, NIE MA NIC INNEGO O NAZWIE WIDEO PRZESZUKAŁEM CAŁY RAPORT, MOJA KARTA TO NVIDIA GEFORCE 8400M GS I MAM ZAINSTALOWANY AKTUALNY STEROWNIK ZE STRONY NVIDII.

OPRÓCZ JEJ NIE ZNALAZŁEM W RAPORCIE WYRAZÓW WIDEO ŻADNYCH DEKODERÓW ANI KODERÓW...

Odnośnik do komentarza

aha, chyba coś mi się rozjaśniło.

gdy używam czasem Firefoxa i w pewnym momencie np. go zmaksymalizuje to się zatnie na ułamek sekundy albo gdy pisze tego posta to też, chyba bardziej to się dzieje gdy coś robię.

 

Czy może to być wina aplikacji?

Niby nic w menedżerze się nie dzieje, na 7-5% zużycia działa WMP w porywach na 10-12, oprócz tego na trzecim miejscu zaraz po firefoxie działa jakiś proces dwm.exe

podejrzewam że on jest odpowiedzialny za szklane okna itp.

czy może to teraz wskazywac na obciązenie którejś aplikacji?

Mam 2 GB ramu, w komputerze który lezy obok też jest windows 7 32 bitowy tylko że ma 4 GB ram i nie zaobserwowałem w nim tego zacinania...

Wiem że obsługuje on chyba 3 GB maksymalnie, czy możliwe że to przez ten 1 GB różnicy tam chodzi lepiej i nie zacina się?

Odnośnik do komentarza
Czy może to być wina aplikacji?

Niby nic w menedżerze się nie dzieje, na 7-5% zużycia działa WMP w porywach na 10-12, oprócz tego na trzecim miejscu zaraz po firefoxie działa jakiś proces dwm.exe

 

Może. Jęsli korzystasz z przeźroczystości, radziłbym odpuscić sobie. Mniej obciazen dla procka i ramu

Poza tym pisałeś wczesniej, że tak zdarza sie kiedy dźwiek leci z netu (wrzuta i inne)

Znajdź ten plik dwm.exe i zobacz co stoi we właściwościach. Od jakiej aplikacji jest?

 

Dobra znalazłem dwm.exe - Desktop Windows Menager

 

Jedną z nowych funkcji systemu Windows Vista jest Desktop Window Manager (DWM). It responsible for the graphical effects such as live window previews and a glass-like frame around windows (Aero Glass), without draining your CPU. Jest odpowiedzialny za efekty graficzne, takie jak podgląd na żywo okno i szkło jak ramki wokół okien (Aero Glass), bez konieczności opróżniania procesora. A DWM-capable graphics card is required to enable the 3D effects and Aero Glass. DWM-Karta graficzna jest konieczne, by efekty 3D i Aero Glass. (In older Windows Vista Beta versions, the DWM effects are controlled by the User Experience Session Management Service via "uxss.exe".) You can increase the computer performance if you switch to Classic Mode (turn off Aero Glass and Animations), or reducing the screen resolution. (W przypadku starszych wersji systemu Windows Vista w wersji Beta, skutki DWM są kontrolowane przez User Experience Session Management Service za pośrednictwem "uxss.exe".) Można zwiększyć wydajność komputera po przełączeniu w tryb klasyczny (wyłącz Aero Glass i animacje), lub zmniejszenie rozdzielczości ekranu.

 

Pozostaje pytanie czy aby na pewno ma to zwiazek z dźwiekiem

 

Wracajc do sterowników, cos mnie intryguje. Znalazłem wersje realteka dla 2,4,6 głośników. Moze to ma wpływ na funkcjonowanie dźwieku KLIK

I teraz jak wybierzesz na stronie dwa kanały, pojawi się wybór sterowników, miedzy innymi do Twojej karty. Nie wiem tylko, czy to jest to samo?

Odnośnik do komentarza

Belfegor, dziękuje za przetłumaczenie i znalezienie tego wszystkiego i pomocy z Twojej strony bo bardzo mi pomogliście wszyscy i dziękuje za to, ja wszedłem na strone tą tych kart dwu, sześcio i ośmiokanałowych i chyba wiem o co w tym chodzi, chociaż ostatnio producenci dziwnie umieszczają odnośniki do poszczególnych produktów, miałem problemy np ze znalezieniem sterowników do płyty głównej intela, ale jakoś po pół godzinnym szukaniu je znalazłem.

A z tymi kanałami chodzi o to kliknąłem 2 kanałowe i wyskoczyły modele które obsługują tylko dwa (W TYM MOJA ALC 268). W 6 kanałowych już były jakieś inne modele ale mojej nie, tak samo w 8... Na to wychodzi że moja jest dwu kanałowa 2.1 i właśnie po kliknięciu na moją znalazłem coś takiego:

 

Datasheets

Reference Designs

 

w tym pierwszym znalazłem tabelke z jakimiś wersjami w pdfie (chyba instrukcje jakieś) a w tym drugim też jakieś pierdoły, ale sterowników nie udało się znaleźć.

Dopiero na samym dole kliknąłem download i jakoś tam je znalazłem do alc268 wersja któraś tam i zainstalowałem je bez problemu sam sterownik, ale kodeki ac97 audio do mojej karty nie przeszły w windowsie testu zgodności jakiegoś certyfikatu, mimo klikania kontynuowania instalacji nie chciało sie zainstalowac, myśle że windows zablokował to jakoś i musiałem przerwać...

więc zainstalowałem sterownik bez kodeków no ale dalej przerywa to znowu... :/

Zmieniłem teraz opcje wydajności dostosowując ustawienia do uzyskania najlepszej jakości zaptaszkowałem to i znikneły te wszystkie szklane bajery i inne aero. Teraz jest jak w windowsie 2000 wszystko szare i ku mojemu zdziwieniu nic sie nie zacina teraz...

Jednak to chyba za duże zużycie było pamięci i procka teraz sie nie tnie i jest elegancko, ale dziwi mnie to dalej, bo podczas użytkowania Windowsa XP z włączonym corelem 9 podczas edytowania jakiegoś obrazka, z włączonym utorrentem i pobieraniem jakiś filmów, z włączonymi różnymi daemonami i innymi zabieraczami pamięci, outlookami, gg, mozillą firefoxem a czasem nawet konwertowałem film total video converterem nigdy mi się nie zacieła mp3 w wmp 11 ani 10, a tutaj na czysto z włączonymi bajerami wyglądu już się cieło :/

bo w drugim komputerze który też ma takiego samego windowsa jak mój i ma wszystko włączone tą przezroczystość i inne aero i szklane pulpity, przy odtwarzaniu muzyki nie przerywa nic ani nie pyka.

Tyle że on ma 4 GB ram a u mnie jest tylko 2 GB, niby problem rozwiązał się ale dziwi mnie to wszystko.

W tamtym komputerze jest tylko więcej ramu a praktycznie wszystko jest gorsze niż u mnie, grafika jakaś zintegrowana intel 4500 czy coś, procesor taki sam, tylko tej pamięci jest więcej i nic sie nie zacina.

Odnośnik do komentarza
Teraz jest jak w windowsie 2000 wszystko szare i ku mojemu zdziwieniu nic sie nie zacina teraz...

 

Nie musisz używać stylu klasycznego XP. Wystarczy że wyłączysz wynalazek Aero. Jak wyłączyć KLIK

 

Powiedz Radziu krótko, jak przedstawia sie teraz sytuacja? Jest dobry dźwiek czy dalej masz zakłócenia? A jeśli są zakłocenia to kiedy?

 

ale kodeki ac97 audio do mojej karty nie przeszły w windowsie testu zgodności jakiegoś certyfikatu, mimo klikania kontynuowania instalacji nie chciało sie zainstalowac, myśle że windows zablokował to jakoś i musiałem przerwać...

 

Dla pewności co bym zrobił. Usunał stery jeszcze raz przy uzyciu Driver sweepera. Zainstalował ponownie sam sterownik Audio bez kodeków.

Z kodeków jeśli już, polecam najnowsze ffdshow. Windows 7 ma juz zapodane kodeki i rzadko potrzebuje czegoś extra.

Sprawdź w MU czy nie ma jakiegoś pytajnika.

Jeśli chodzi o Ram - na wejsciu system połyka ok 800 MB jak do tego doliczyc Firefoxa, WMP12 i inne - nie ma siły, coś musi strzelić.

Windows XP potrzebuje o wiele mniej, dlatego na nim nic się nie cięło.

Jakie wyjście? Dokupić pamieć jeśli masz wolny slot

Odnośnik do komentarza

tak, Belfegor teraz odkąd wyłączyłem wszystkie bajery to system działa płynniej i już się od wczoraj wcale nie przyciął dźwięk w WMP jak słuchałem i dziś też ciągle coś grało ale nic się nie przycięło nawet na chwilę.

To chyba przez te Aero, niby to ładne i fajnie cieszy oko, ale jak widać zbędne i wpływa negatywnie nawet na takie słuchanie zwykłych mp3...

 

Jeśli chodzi teraz o Menedżera urządzeń to nie ma w nim żadnych znaków zapytania ani żółtych ikonek, bo gdy instalowałem wczoraj te kodeki i system nie chciał ich zaakceptować nawet klikając "mimo to kontynuuj", to można było klikać to w nieskończoność, a pasek instalacji stał w tym samym miejscu, więc kliknąłem żeby anulować instalację i tam jakieś napisy były remove coś tam... że cofało instalację już zaczętą.

Nawet w program files nie ma folderu AC 97, bo taką ścieżke z folderem utworzyło gdy je chciałem zainstalować na początku, ale ładnie się wszystko wykasowało.

Wziąłem doczyściłem Your Uninstallerem 2008 i ccleanerem poprawiłem i wszystko teraz działa ładnie niby jestem zadowolony, ale odnośnie pamięci moglibyście mi doradzić?

 

 

mam dwa laptopy. Ten z którym mam problem ma dwie kości po 1 GB Nanya a w drugim laptopie mam dwie kości po 2 GB.

Mam zatem pytanie czy dało by się zamienić z mojego jedną kość na tą z drugiego laptopa?

Tak żeby w obu było po 3 GB, bo i tak Siódemka nie obsługuje chyba więcej ramu, akurat 3 by wystarczyło nawet z włączonym aero.

Tylko nie wiem czy zdałoby to egzamin, bo pamięć laptopa (mój) tego co ma 2 x 1 GB Nanya właśnie ma inne taktowanie niż pamięći tamtego drugiego (rodziców).

W moim wynoszą 667 (333 mHz, zaś tamta ma 800 (400 mHz).

Oprócz tej różnicy wszystko jest takie samo, tj:

 

 

TYP MODUŁU: SO-DIMM

 

TYP PAMIĘCI DDR2 SDRAM

 

SZEROKOŚĆ MODUŁU: 64 bit

 

NAPIĘCIE MODUŁU: SSTL 1.8

 

SZYBKOŚĆ ODŚWIEŻANIA: ZREDUKOWANA (7.8 US), SELF-REFRESH

 

w obu wygląda to tak samo po sprawdzeniu Everestem oprócz tego taktowania...

 

dodam jeszcze że w EVEREŚCIE znalazłem takie linijki z napisem "taktowanie pamięci" i tam są takie wartości w 3 linijkach:

 

DLA HP

 

333 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-35-3-5-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)

266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)

200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)

 

DLA ASUSA mam tak:

 

400MHz 6-6-6-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 24-51-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

333MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-43-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

266MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-34-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

 

Jak myślisz Belfegor, czy jakbym zamienił kości to by działały ze sobą z tymi różnymi taktowaniami?

Bo zależy mi na tym dla stabilniejszej pracy windowsa

 

dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...