Skocz do zawartości

Przycinająca się muzyka w Windows Media Player 12


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz Radziu krótko, jak przedstawia sie teraz sytuacja? Jest dobry dźwiek czy dalej masz zakłócenia? A jeśli są zakłocenia to kiedy?

 

zwykle trzeszczenie i to "zgrzytanie" nawarstwianie się muzyki na siebie w ułamku sekundy, bo nie umiem tego nazwać, miało miejsce gdy siedziałem w mozilli z otwartymi kartami np 10 albo 15 kart zwykle tak mam, gdy przewijałem stronę czy coś, pisałem np posta a czasem nawet gdy miałem włączonego tylko WMP bez firefoxa.

Już zredukowałem ilość uruchamianych zbędnych aplikacji podczas startu wpisując msconfig i odznaczając zbędne ptaszki od nero, corela itp, daemona i tak już mało aplikacji na wstępie go obciążało więc dziwne to sie zdawało że tak sie zachowuje ta muzyka, ale wyłączenie dodatkowo efektów wizualnych o których pisałem pomogło i teraz z otwartymi kartami nawet jak mam 15-20 to nie tnie się.

Ale chciałem peksperymentować z włączonym aero jak wymienie tą pamięć i zwiększy mi się do 3 GB jestem ciekawy czy w ogóle można zamienić te kości

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tylko nie wiem czy zdałoby to egzamin, bo pamięć laptopa (mój) tego co ma 2 x 1 GB Nanya właśnie ma inne taktowanie niż pamięći tamtego drugiego (rodziców).

W moim wynoszą 667 (333 mHz, zaś tamta ma 800 (400 mHz).

 

Tego nie wiem. Możesz spróbować przełożyć, ale jak coś pójdzie nie tak, nie biorę odpowiedzialności.

Lepiej poczekać na opinie fachowców.

 

Tak żeby w obu było po 3 GB, bo i tak Siódemka nie obsługuje chyba więcej ramu, akurat 3 by wystarczyło nawet z włączonym aero.

 

maksymalnie systemy 32 bitowe mogą obsłuzyc 3,5GB Ramu. Nawet jak będziesz miał 10GB nie wezmą więcej. Nie zobaczą tej pamieci.

Jeśli chodzi o Aero, zawsze możesz sobie darować bajerki, nawet na mocnym kompie. Wiesz juz jak wygląda, oczy zdażyłes nacieszyć przeźroczystymi okienkami - zostaw wyłączone.

 

A co do sterowników od bluetooh i linii papilarnych: nie przejmuj sie tym, że nie ma do Win 7. Jeszcze wielu sterów nie ma na ten system.

Gdybyś chciał sprawdzić czy system wyszuka sam aktualne stery (np do audio) musisz usunać obecne i dać mu czas na szukanie. Minimum kilkanascie minut. Wtedy mozesz zobaczyć w Opcjonalnych aktualizacjach, czy są sterowniki do Realtek AC. Tak samo z pozostałymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza

Tego nie wiem. Możesz spróbować przełożyć, ale jak coś pójdzie nie tak, nie biorę odpowiedzialności.

Lepiej poczekać na opinie fachowców.

 

 

 

maksymalnie systemy 32 bitowe mogą obsłuzyc 3,5GB Ramu. Nawet jak będziesz miał 10GB nie wezmą więcej. Nie zobaczą tej pamieci.

Jeśli chodzi o Aero, zawsze możesz sobie darować bajerki, nawet na mocnym kompie. Wiesz juz jak wygląda, oczy zdażyłes nacieszyć przeźroczystymi okienkami - zostaw wyłączone.

 

A co do sterowników od bluetooh i linii papilarnych: nie przejmuj sie tym, że nie ma do Win 7. Jeszcze wielu sterów nie ma na ten system.

Gdybyś chciał sprawdzić czy system wyszuka sam aktualne stery (np do audio) musisz usunać obecne i dać mu czas na szukanie. Minimum kilkanascie minut. Wtedy mozesz zobaczyć w Opcjonalnych aktualizacjach, czy są sterowniki do Realtek AC. Tak samo z pozostałymi urządzeniami.

 

jak widać to tylko Ty mi pomagasz, na razie jakoś nikogo nie zainteresowałem tematem odnośnie RAMU... :P

aaa faktycznie obsługuje do 3,5 GB a myślałem że 2,96 ale chyba pomyliło mi się z XP jak dobrze pamiętam...

 

p.s. swoją drogą już wiem prawie na 100% że to wina obciązenia... tam nic nie przerywa nawet z aero bo ma do dyspozycji 1,5 ramu więcej niż mój komputer...

tak więc chyba kupie dwie dwugigowe kości które powinny załatwić sprawe

 

apropo autowyszukiwania sterowników przez windows 7, to wczoraj miałem tak że odinstalowałem sterowniki audio całe i usunąłem w trybie awaryjnym pozostałości, gdy uruchomiłem komputer, wtedy od razu windows znalazł albo przywrócił sterowniki "systemowe" te podstawowe które są dodawane po instalacji windowsa i nie trzeba szukać sterowników do karty dźwiękowej i tak w kółko...

 

dwa razy to zrobił bo dwa razy odinstalowałem sterowniki... chyba nie znajdzie fabrycznych do realteka, chociaż nie jestem pewien zbytnio, może jest taka opcja ale ja nie wiem gdzie tutaj mam znaleźć to aby sam instalował mi sterowniki producentów?

w windows update nie instaluje sterowników brakujących tylko aktualizacje. Jedyne z Windows Update co mi zainstalował odnośnie sprzętu to była chyba aktualizacja do Digital persony czyli tego oprogramowania do czytnika i najnowsze sterowniki Nvidii dla karty graficznej ponad 100 MB.

Gdyby tak można było żeby instalował i wyszukiwal steroniki poszczególnych podzespołów i urządzeń ściągając je z internetu, marzenie by było :)

to bym mu kazał na samym początku gdy zainstalowałem windowsa, to żeby mi wyszukał wszystko co potrzebne :)

 

a Ty jak się uporałeś z zainstalowaniem wszystkiego?

Czy masz jakiś żółty znak zapytania w MU?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
ak widać to tylko Ty mi pomagasz, na razie jakoś nikogo nie zainteresowałem tematem odnośnie RAMU... tongue.gif

aaa faktycznie obsługuje do 3,5 GB a myślałem że 2,96 ale chyba pomyliło mi się z XP jak dobrze pamiętam..

 

XP też może zobaczyc 3,5 GB

 

A daj krotki temacik do działu Hardware i po sprawie. Wstaw specyfikacje tych kości i zapytaj czy mozesz połaczyc. A ten temat sie zamknie.

 

a Ty jak się uporałeś z zainstalowaniem wszystkiego?

Czy masz jakiś żółty znak zapytania w MU?

 

Nie mam żóltych pytajników. Wszystkie stery do lapka, mam na płycie. Ale lapek kupiłem tydzień temu więc sam rozumiesz. Zresztą z połowy urządzeń nie korzystam.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie stery do lapka, mam na płycie. Ale lapek kupiłem tydzień temu więc sam rozumiesz. Zresztą z połowy urządzeń nie korzystam.

 

a no jasne, teraźniejsze laptopy mają wszystkie najnowsze sterowniki nie dość że dodawane na płycie to jeszcze jest pełna kompatybilność z Windowsem 7.

Bo mój laptop mimo że kupiłem około 2 lata temu (wtedy był w miarę powyżej przeciętnej) Karta 8400 GS, w stacjonarnych chyba szczytem była 8800 GTX czy coś takiego, 2 GB ramu i w ogóle czytnik linii, na tamte czasy bajery, a teraz już większość laptopów ma karty z serii nVidia serii M o wiele lepsze od tej mojej, albo Radeony.

Jedynie gorsze karty to intelowskie własnie taką mam w drugim laptopie więc wiem jak z nią jest, nawet nie pogram w Test drive Unlimited ani Fear, a na tej mojej gra płynnie nawet na 1024x768.

W dodatku nie dostałem sterowników na płycie, było wszystko wgrane na dysk jakaś wista home premium, od razu wgrałem XP.

Ale teraz chcąc ściągnąć Sterowniki pod Windows 7 musze się nieźle naszukać. Na stronie HP nawet brakuje sterowników pod XP...

są tylko pod Viste i też nie wszystkie, (chyba mój pavilon jest dedykowany pod nią), ze sterami pod 7 jest jeszcze gorzej wszystko trzeba szukać indywidualnie na stronie producenta...

W dodatku mam mase błędów w Dzienniku Zdarzeń z którymi nie moge się uporać, chociaż nie przejawiają się one na prace systemu. pisałem o niektórych problemach w dzienniku tutaj na forum i na sąsiednim też (SE) ale jakoś nie idzie żeby coś pomogło z uzyskanych tam wskazówek, chyba mam przestarzały komputer sam już nie wiem na tego windowsa 7, a on mi sie tak podoba ta siódemka... No chyba sobie dam z nim spokój tak myślę... Bo o viście nawet nie wspomne nie chce jej wcale instalować...

Chyba zostaje mi stary XP

Odnośnik do komentarza

jak widać to tylko Ty mi pomagasz, na razie jakoś nikogo nie zainteresowałem tematem odnośnie RAMU... :P

No cóż wyobraź sobie, że niektórzy pracują. Ja nie odpowiadam z pracy poza wyjątkowymi sytuacjami.

 

Ale co mogę poradzić w temacie Ram.

 

Wykonaj kolejno takie czynności:

 

1. Pobierz program memtest86.iso i wypal obraz na płycie.

2. Ściągnij program cpu-z z www.cpuid.com (plik jest w wersji zip - rozpakuj do jakiegoś katalogu i zapamiętaj lokalizację).

3. Wyłącz oba lapki.

4. Wyjmij ze swojego jedną pamięć z pierwszego banku.

5. Zamontuj w tym banku 2GB z drugiego lapka.

6. Odpal lapka i wejdź do BIOS.

7. Zobacz czy system widzi 3 GB RAM. Jeżeli tak to zapisz ustawienia BIOS i OK.

8. Po restarcie systemu uruchom program cpuz z p. 2 i pokaż OBRAZEK (piszę dużymi bo nie czytasz uważnie co masz podać) z zakładki Memory.

BIOS powinien ustawić częstotliwość obu kart pamięci oraz timingi wg SPD słabszej karty i wcale to nie musi być taktowanie zapisane w SPD.

9. Jeżeli nie będzie problemów z systemem to potestuj wstępnie pierwotną konfigurację (aero i inne takie).

10. Jak działa to dla pewności OBOWIĄZKOWO zrób restart systemu ale z przygotowanej płyty z p. 1.

11. Zrób test kilkugodzinny lub do pierwszego błędu.

12. Jeżeli będzie OK to zrób to wszystko co wyżej dla drugiego lapka. Jeżeli nie to wracasz do konfiguracji pierwotnej sprzętu (nie chcę wstawiać kolejnego punktu).

 

BTW

Obawiam się, że masz zbyt dużą liczbę procesów (ogólnie).

Odnośnik do komentarza
W dodatku mam mase błędów w Dzienniku Zdarzeń z którymi nie moge się uporać, chociaż nie przejawiają się one na prace systemu. pisałem o niektórych problemach w dzienniku tutaj na forum i na sąsiednim też (SE) ale jakoś nie idzie żeby coś pomogło z uzyskanych tam wskazówek, chyba mam przestarzały komputer sam już nie wiem na tego windowsa 7, a on mi sie tak podoba ta siódemka... No chyba sobie dam z nim spokój tak myślę... Bo o viście nawet nie wspomne nie chce jej wcale instalować...

Chyba zostaje mi stary XP

 

Przesadzasz przyjacielu. Błedy w Dzienniku mam i ja. Gdybys miał konflikt sterowników wywalałoby BSODA. System informowałby o niezgodności oprogramowania.

Pojawił sie na forum @wieslaw531. Myśle ze uzyskasz odpowiedź odnosnie Ramu.

Nie rezygnuj. Jak wszystko chodzi i nie sypie sie system, nie ma sensu przechodzić na XP. Chociaż muszę powiedzieć, ze XP wydaje mi się bardziej ludzki, bardziej przyjazny dla użytkownika.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Przesadzasz przyjacielu. Błedy w Dzienniku mam i ja. Gdybys miał konflikt sterowników wywalałoby BSODA. System informowałby o niezgodności oprogramowania.

Pojawił sie na forum @wieslaw531. Myśle ze uzyskasz odpowiedź odnosnie Ramu.

Nie rezygnuj. Jak wszystko chodzi i nie sypie sie system, nie ma sensu przechodzić na XP. Chociaż muszę powiedzieć, ze XP wydaje mi się bardziej ludzki, bardziej przyjazny dla użytkownika.

 

pzdr

 

też mam takie wrażenie że XP jest przyjaźniejszy jakiś...

w końcu miałem go najdłużej, chyba mieliśmy bo Ty pewnie też na nim pracowałeś Belfegor.

Ja uważam że jest najlepszy i najbardziej funkcjonalny i najmniej obciąza kompa, ale trzeba iść za duchem czasu jak to mówią...

W sumie nie wiem czym jest gorszy od Siódemki, ale jest jakiś bardziej intuicyjny szczególnie jeśli nie lubi się Visty, bo troszke Windows 7 ją przypomina, nie ma takiej prostoty jak w XP i trzeba się przyzwyczaić.

A co do Wiesława, to dziękuje za zainteresowanie, jeśli chodzi o te kości, to nawet mógłbym zamienić je obie na tamte obie, to już nie ma różnicy bo chyba lepiej będą pracowały z takim samym taktowaniem jakby były dwie niż miały by mieć różne.

sam nie wiem

Odnośnik do komentarza

No cóż wyobraź sobie, że niektórzy pracują. Ja nie odpowiadam z pracy poza wyjątkowymi sytuacjami.

 

Ale co mogę poradzić w temacie Ram.

 

Wykonaj kolejno takie czynności:

 

1. Pobierz program memtest86.iso i wypal obraz na płycie.

2. Ściągnij program cpu-z z www.cpuid.com (plik jest w wersji zip - rozpakuj do jakiegoś katalogu i zapamiętaj lokalizację).

3. Wyłącz oba lapki.

4. Wyjmij ze swojego jedną pamięć z pierwszego banku.

5. Zamontuj w tym banku 2GB z drugiego lapka.

6. Odpal lapka i wejdź do BIOS.

7. Zobacz czy system widzi 3 GB RAM. Jeżeli tak to zapisz ustawienia BIOS i OK.

8. Po restarcie systemu uruchom program cpuz z p. 2 i pokaż OBRAZEK (piszę dużymi bo nie czytasz uważnie co masz podać) z zakładki Memory.

BIOS powinien ustawić częstotliwość obu kart pamięci oraz timingi wg SPD słabszej karty i wcale to nie musi być taktowanie zapisane w SPD.

9. Jeżeli nie będzie problemów z systemem to potestuj wstępnie pierwotną konfigurację (aero i inne takie).

10. Jak działa to dla pewności OBOWIĄZKOWO zrób restart systemu ale z przygotowanej płyty z p. 1.

11. Zrób test kilkugodzinny lub do pierwszego błędu.

12. Jeżeli będzie OK to zrób to wszystko co wyżej dla drugiego lapka. Jeżeli nie to wracasz do konfiguracji pierwotnej sprzętu (nie chcę wstawiać kolejnego punktu).

 

BTW

Obawiam się, że masz zbyt dużą liczbę procesów (ogólnie).

 

 

dziękuje Wiesław531 bardzo mi pomogłeś. Zrobie to jutro rano bo dziś już nie mam dostępu do tamtego komputera. Nawet chyba zamienie obie pamięci żeby u mnie było 4 GB.

i napiszę wszystko tutaj, swoją drogą to mam wiele procesów w menedżerze które sie włączają z windowsem 7 a które są zbędne chyba, musze je zdezaktywować.

A co do obrazka z tamtego programu to mam go umiescić na jakimś serwerze np imageshack i link wkleić tutaj czy wkleić załącznikiem z forum?

Bo troche nie zrozumiałem z tym OBRAZKIEM wielkimi literami, ostatnio wkleiłem jakiś screen własnie załącznikiem z forum

pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz

Odnośnik do komentarza

Masz pokazać na forum obrazek lub dać linka.

Możesz zamienić komplet pamięci tylko czy ktoś nie będzie poszkodowany.

Wg mnie i tego co Ci podałem (po testach) powinno zadziałać.

Jednak wykonaj wszystkie punkty, które podałem.

 

W temacie sterowników do karty dźwiękowej:

Przypuszczam, że Realtek już nie rozwija ich dla tego typu i wg mnie optymalne są domyślne W7 (są podpisane cyfrowo) i nie masz wykrzykników w MU.

I przy tym pozostań i nie szukaj innych.

 

Jeżeli możesz się obyć bez czytnika linii papilarnych to go wyłącz i odinstaluj sterowniki (jak będzie ktoś chciał włamać się do Twojego lapka to Ci ten paluszek obetnie zaloguje się i zmieni obraz linii na swoje - to wyjątkowo głupie zabezpieczenie).

Ja za każdym razem wpisuję mocne hasło i przyzwyczaiłem się do tego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

przepraszam że nie piszę nic, ale wczoraj byłem cały dzień w pracy praktycznie i niedawno wróciłem musiałem się ogarnąć i dopiero teraz znalazłem czas.

Jutro edytuje tego posta gdy zamienię te kości i wykonam tak jak napisałeś mi Wiesław, jeszcze raz dziękuję za rady bardzo mi zalezy na poprawie wydajności mojego laptopa, a co do tego czy nikt nie zostanie pokrzywdzony to chyba raczej nie. Mam pozwolenie na to, a w tamtym komputerze i tak musze wgrać od nowa Windowsa XP bo moja mama nie może się przyzwyczaić do Siódemki więc chyba nie będzie takiego popytu ze strony jej laptopa na pamięc jak na mój gdzie śmiga siódemka.

Z czasem gdy przetestuje działanie na tych kościach i aby być fair, to kupie na allegro jakąś 2 GB i zamontuje w tamtym komputerze żeby było 3, chociaż tamten laptop służy praktycznie do offica i internetu, nawet na nim się nie ogląda filmów ani nie słucha mp3, służy praktycznie do internetu w zasadzie i sporadycznie odpalany jest exel.

Bo ja to używam komputera do gier czasem, włączam corela i inne programy i przyda mi się tyle ramu.

 

ide spać dobranoc, gdy się za to zabiore już dzisiaj w zasadzie to dam znać jak mi poszło

 

pozdrawiam

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - "Dam znać jak mi poszło", a tu już kilka miesięcy upłynęło. Zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...