Skocz do zawartości

Zablokowany komputer ukash?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli zalecenia @picasso nie pomogą zrobisz tak: - możesz teraz spróbować

 

Włóż płytę z OTLPE, jak będzie się włączać komputer wcisnij F12, (nie patrz na + przy Hard Disk) strzałkami zaznaczasz CD-ROM i wciskasz Enter, jeśli dobrze jest nagrana płyta, komputer będzie bootować z płyty OTLPE, potem wiesz co masz dalej zrobić (log z OTLPE).

.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę tu jasnego sformułania: czy da się wybrać Tryb awaryjny bez linii komend i wejść na Administratora?

 

Spróbuj jeszcze wypróbować potencjalny obiekt infekcji wprost z rejestru:

 

1. W linii komend wpisz regedit i ENTER. Wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 

Podaj jak wygląda wartość Shell.

 

2. Podświetl klucz HKEY_USERS. Z menu Plik > Załaduj gałąź rejestr > wskaż do montowania plik:

 

C:\Documents and Settings\Kacper\NTUSER.DAT

 

Na pytanie o nazwę wpisz NAPRAWA. W rejestrze pojawi się klucz pod taką nazwą. Wejdź do klucza:

 

HKEY_USERS\NAPRAWA\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 

Czy jest tam wartość o nazwie Shell?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Do autora: co do tego OTLPE: wejdź do BIOS-u (Delete) > Advanced BIOS Features > wybierz strzałkami First Boot Device > wybierz CDROM > wciśnij ESC > F10 > potwierdź zapis w BIOS-ie ( YES lub Y) i wtedy spróbuj odpalić OTLPE (nie wchodzisz w F12), poprostu odpalasz komputer, jeśli to nie zadziała to wchodzisz do BIOS-u i robisz tak samo, tylko że zamiast CDROM wybierasz Hard Disk.

Odnośnik do komentarza

moment zaraz bede wykonywał

 

Do autora: co do tego OTLPE: wejdź do BIOS-u (Delete) > Advanced BIOS Features > wybierz strzałkami First Boot Device > wybierz CDROM > wciśnij ESC > F10 > potwierdź zapis w BIOS-ie ( YES lub Y) i wtedy spróbuj odpalić OTLPE (nie wchodzisz w F12), poprostu odpalasz komputer, jeśli to nie zadziała to wchodzisz do BIOS-u i robisz tak samo, tylko że zamiast CDROM wybierasz Hard Disk.

 

OK było w biosie ustawione CD-ROM ( First Boot Device ) potwierdziłem " y " i enter. Teraz wsadzona płyta i mruga ciagle tam ta pozioma kreseczka na dole przy " Boot from CD/DVD " ( opisane wczesniej ) > kolejno wyskakuje obrazek z windowsem xp ( jego ladowanie ) > no i teraz " zapraszamy niebieskie tło no i dalej blokada UKASH "

CIĄGLE WYŁĄCZA I WŁĄCZA MI SIE MONITOR ( co 10 sekund )

To wejde teraz ustawie Hard Disc, a potem jak nie pomoze wykonam to co napisał " picasso "


W POZYCJI: SECOND BOOT DEVICE miałem "hard disc" to moze tutaj tez zmienic na CD-ROM ?

W " First Boot Device " oraz " Second Boot Device " ustawione CD-ROM i niestety nic nie idzie . Mruga sobie ta krecha ciągle czyli znowu odpali mi do momentu UkASH- i nic sie nie laduje

TAK SAMO - UKASH po ustawieniach na " CD-ROM "

Nie da sie chyba wejsc przez ta plytke : //

Wiec przejde do metody picasso:

1. Nie nie da się wejść w administratora. Jest tylko linia komend i nie da sie przejsc dalej i np. grzebac po folderach. [ nie ma dostepu do niczego- tylko jest mozliwosc wpisywania w czarne okno i to tylko na administratorze ] nie na kacper

2. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon- Tutaj nazwa tego shell:

NAZWA: " AutoRestartShell" TYP: REG_DWORD DANE: 0x00000001 (1)

3. KIEDY WYKONYWAŁEM: Podświetl klucz HKEY_USERS. Z menu Plik > Załaduj gałąź rejestr > ( tutaj w tym momencie kiedy dałem " załaduj gałąź rejestr "- komputer automatycznie zaczal sie wylaczac- tak jak ciągle to robi "

tragedia no i znowu wskoczyl UKASH

Wiec ponownie podswietlam HKEY_USERS, z menu plik> Zaladuj galaz rejestr- i ponownie od razu wygasa monitor, po 5 sekundach sie zapala i pokazuje " zamykanie systemu windows " i nastepuje reset komputera.

Cieżki przypadek- gdyby nie wsszystko co na nim wazne jest juz bym go chyba... :P

Odnośnik do komentarza

2.HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon- Tutaj nazwa tego shell

 

Sprawdzasz złą wartość AutoRestartShell, a ja prosiłam o Shell.

 

3. KIEDY WYKONYWAŁEM: Podświetl klucz HKEY_USERS. Z menu Plik > Załaduj gałąź rejestr > ( tutaj w tym momencie kiedy dałem " załaduj gałąź rejestr "- komputer automatycznie zaczal sie wylaczac- tak jak ciągle to robi "

 

Czy da się zrobić montowanie tego pliku w innym miejscu, czyli zamiast klik w HKEY_USERS to w HKEY_LOCAL_MACHINE?

 

Czy jest szansa podłączyć pod ten komputer jakiś pendrive i czy jest od rozpoznany w Trybie awaryjnym? Rozpoznanie urządzenia potwierdzisz wklepując komendę notepad i w Notatniku z menu Plik > Otwórz > z boku klik w Mój komputer > lista dysków się zgłosi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

2.HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon- i tutaj jak otwieram pokazuja sie foldery tak jak napisalem ponizej:

 

 

WINLOGON: ( i tutaj sa foldery w tym takie jak ):

- Credentials

-GPExtensions

-Nofity

-SpecialAccounts

 

 

W HKEY_LOCAL_MACHINE taka sama reakcja komputera- wylacza sie automatycznie.

 

Juz sprawdzam czy pendrive podejdzie.

 

" pendrive wsadzony> komenda " notepad " i w Notatniku z menu Plik > Otwórz > TUTAJ HISTORIA SIE POWTARZA- automatyczne wylaczenie komputera :/

Odnośnik do komentarza

1. Nadal sprawdzasz złe miejsce, nie patrz na podklucze. W widoku głównym klucza Winlogon, tam gdzie widziałeś AutoRestartShell, zjeżdżasz na dół okna, tam powinna być wartość Shell = czemu ona jest równa? Przy okazji, pod Shell jest wartość Userinit = tę też podaj czemu się równa.

 

shell.png

 

2. Następnie, wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

Pokaż co w nim jest.

 

3. Czy komenda taskmgr uruchamia menedżer zadań?

 

 

" pendrive wsadzony> komenda " notepad " i w Notatniku z menu Plik > Otwórz > TUTAJ HISTORIA SIE POWTARZA- automatyczne wylaczenie komputera :/

 

Czyli z tego wynika, że otwieranie jakichkolwiek graficznych okien (z wyjątkiem regedit) powoduje restart... Wklep w linii komend diskpart a po tym list disk. Czy na liście widać pozycję pasującą rozmiarem do pendrive?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

SHELL: tak samo jak u Pani, : REG_SZ- Explorer.exe

 

USERINIT: REG_SZ- C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,

 

 

taskmgr- URUCHAMIA MENADZER ZADAN :)

 

RUN:

 

1) domyślna REG_SZ ( wartosc nie ustalona )

2) AVG_TRAY REG_SZ "C:\Program Files\AVG\AVG2012\avgtray....

3)QuickTime Task REG_SZ " ....QuickTime\qttask.exe"

4)TkBellExe REG_SZ ".......\Real\RealPlayer\update...

 

"Wklep w linii komend diskpart a po tym list disk. Czy na liście widać pozycję pasującą rozmiarem do pendrive?"

 

 

Nie 8GB pojemnosc, a pokazuje :

 

Dysk ### Rozmiar 466 Gb Wolne 2628 Mb

Odnośnik do komentarza

Niestety tu jest wszystko prawidłowo. Podsumujmy:

- Nie działa bootowanie z CD, pendrive w Trybie awaryjnym nie jest rozpoznany.

- Startuje tylko Tryb awaryjny z Wierszem polecenia i tylko konto Administrator wchodzi. Infekcja zdaje się działać na koncie Kacper, ale są oznaki globalnego efektu, bo Tryb awaryjny graficzny nie ładuje się nawet na Administratorze.

- W Trybie awaryjnym z Wierszem polecenia jakakolwiek akcja prowadząca do otwierania okien graficznych z eksplorowaniem na dysku powoduje restart. Działają za to regedit i taskmgr.

- W procesach Trybu awaryjnego nie widać nic podejrzanego.

- Wg rejestru nie jest to modyfikacja w globalnym kluczu Winlogon (Shell / Userinit) czy Run ani modyfikacja usługi WMI.

 

Wnioski: nie mogę dalej zgadywać, muszę mieć raporty z OTL. Nagraj z poziomu sprawnego kompa zwykłą płytę tylko z OTL (a nie bootowalną jak poprzednio). F8 > Tryb awaryjny z Wierszem polecenia > w linii komend uruchom OTL z tej płyty wklepując X:\OTL.exe i ENTER (gdzie X: = litera CD-ROM, musisz ją wytypować prawidłowo). Niestety to będą dane tylko z konta Administrator, ale może coś będzie się dało wywnioskować pośrednio czy zrobić dostosowane skany w ścieżce konta Kacper.

 

 

PS. Apropos:

 

wykorzystano 4.88 MB z 4.88 MB

 

Odrezerwowałam miejsce redukując wielkość dwóch ogromnych zdjęć z BIOS (ponad 1MB na łeb).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

NAGRAŁEM NA PŁYTE DVD OTL.exe wpisuje tak jak piszecie- i brak reakcji.

 

Nazwa......nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnetrzne, na plycie jest OTL.exe juz zainstalowane i to co sciagnelo sie czyli tak jakby do zainstalowania

 

czy jest jeszcze jakis sposob aby pozbyc sie tego dziadostwa ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...