Skocz do zawartości

Zablokowany komputer ukash?


Rekomendowane odpowiedzi

Bratu wyskoczyla jakas blokada UKASH 500 zl kary chyba.

 

poczytalem i wiem ze trzeba zrobic jakies logi.

 

Problem w tym, ze jak wciskam F8 i chce dostac sie do tryby awaryjnego - wchodze w administratora albo uzytkownika wpisuje w czarne okno : explorer.exe i powinien pojawic sie pulpit trybu awaryjnego z ktorego te logi trzeba zrobic ALE KOMPUTER W TEJ CHWILI SIE WYLACZA- tak jakbym wcisnal zamknij system wyskakuje zamykanie systemu ( tak sam proces jak przy normalnym wylaczaniu komputera po wcisnieciu zamknij )

 

Co zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Problem w tym, ze jak wciskam F8 i chce dostac sie do tryby awaryjnego - wchodze w administratora albo uzytkownika wpisuje w czarne okno : explorer.exe i powinien pojawic sie pulpit trybu awaryjnego

 

- Tu nie może być wchodzenie na Administratora lub użytkownika musi być wejście na konto, które jest zainfekowane. Logi zrobione z poziomu innego konta są bezużyteczne (nie pokażą infekcji działającej na drugim koncie).

- Uruchamianie explorer.exe sobie daruj. Ma nastąpić start do Trybu awaryjnego z Wierszem poleceń do czystej linii komend, a w tej linii komend uruchomiony OTL poprzez komendę C:\OTL.exe (w takiej ścieżce zapisz) i ENTER.

- Wyłączanie: wyłącz komputer (zasilanie odetnij) i odczekaj kilka minut. Po tym F8 > Tryb awaryjny z Wierszem polecenia > logowanie na właściwe konto.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie mam dostepu do niczego. jest to blokada ukash 500 zl kary. po wlaczeniu bez pstrykania niczego np F8 od razu wskakuje BLOKADA POLICJA cos tam cos tam. Jest to windows XP. " Zapraszamy ( niebieskie tlo ) i od razu po tym wskakuje UWAGA KOMPUTER ZOSTAL ZABLOKOWANY..."

 

Wiec resetuje komputer.

 

WCISKAM F8: następnie wybieram : " Tryb awaryjny z wierszem polecenia " kolejno: " Microsoft Windows XP Professional " teraz miga mi dlugo pozioma biala kreska w gornym lewym rogu ( okolo 20 sekund ) i teraz mam do wyboru : albo wejsc w " Administrator " albo " Kacper "

 

Po wejsciu w " Administrator " mam mozliwosc wpisywania w czarne okno o nazwie : " cmd.exe " tylko ze wpisanie tutaj polecenia C:\OTL.exe powoduje to co opisalem wyzej. BRAK REAKCJI I KOMUNIKAT NAPISANY POWYZEJ a kiedy wchodze w " Kacper " to wyskakuje okno te czarne " cmd.exe " doslownie na 2 sekundy i automatycznie komputer zaczyna sie wylaczac tak jakbym wcisnal zamknij.

 

Uzytkownik " Kacper " to na tym koncie sie zawsze siedzi.

 

Wiec cokolwiek nie chcialbym zrobic to chyba moge tylko z pozycji " Administrator " tylko tam mam mozliwosc cokolwiek wpisac w te okno

 

aaa i jestem laikiem nie informatykiem

Odnośnik do komentarza

Czytałeś to co było w linku? Przeczytaj dokładnie:

 

Na dowolnym dostępnym komputerze pobieramy plik z płytą. Jest to EXE wykonane w technice 7-Zip, które zawiera skompresowane ISO i kopię ImgBurn. Wystarczy włożyć czystą CD do napędu i uruchomić EXE, a nastąpi automatyczne wyekstraktowanie składników i nagranie na płytę. Przygotowujemy także urządzenie przenośne USB typu pendrive, na który będzie zgrywany log z akcji.

 

Potem wchodzisz do BIOS-u i ustawiasz bootowanie z CD, jeśli nie wiesz jak to od razu pisz.
Jak wszystko dobrze zrobiłeś, powinna się ładować płyta z OTLPE.

Odnośnik do komentarza

Czyli wsadzic plytke i dac enter teraz jak jest na CDROM?

 

plytka wsadzona, klikam ten CD-ROM i w sumie leci jak po staremu : / czyli wchodze na administratora albo kacper i ta sama historia- automatycznie zaczyna sie zamykac

 

CZY MOZE COS NIE TAK JEST Z PLYTKA ? ALBO TO CO POWINNO BYC NA NIEJ NAGRANE ?

 

CZY KTOS JEST W STANIE powiedziec jak wykonac te logi otl przy wylaczajacym sie automatycznie komputerze >? (opisane wyzej)

post-2-0-98587100-1362437230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

michalk, do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt nie odpisał, służy opcja Edytuj. Proszę nie tworzyć postów pod postem. Sklejam.

 

 

plytka wsadzona, klikam ten CD-ROM i w sumie leci jak po staremu : / czyli wchodze na administratora albo kacper i ta sama historia- automatycznie zaczyna sie zamykac

 

Ale z tego co widzę Ty masz kolejność: CDROM po dysku twardym. Przesuń strzałką w górę na pozycję przed Hard Disk i ENTER, zapisz zmiany w BIOS. Dopiero wtedy płyta w napędzie i reset kompa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jestem w " BOOT MENU " po wcisnieciu przy starcie kompa F12

 

Nie da sie zmienic kolejnosci.

 

" strzałką w górę na pozycję przed Hard Disk i ENTER " przed Hard Disc jest LS120 wiec przesuwam strzelke w gore " zaznaczone na niebiesko LS120 ".

 

Jest plus przy Hard Disc wiec czy zaznaczam pozycje na gorze czy pod hard disc akceptuje enterem i mimo wszystko nic sie nie dzieje- komputer laduje sie dalej az do stanu wylaczenia

Odnośnik do komentarza

Zostaw to bootowanie na razie. Wracam do tego:

 

WCISKAM F8: następnie wybieram : " Tryb awaryjny z wierszem polecenia " kolejno: " Microsoft Windows XP Professional " teraz miga mi dlugo pozioma biala kreska w gornym lewym rogu ( okolo 20 sekund ) i teraz mam do wyboru : albo wejsc w " Administrator " albo " Kacper "

 

Po wejsciu w " Administrator " mam mozliwosc wpisywania w czarne okno o nazwie : " cmd.exe " tylko ze wpisanie tutaj polecenia C:\OTL.exe powoduje to co opisalem wyzej. BRAK REAKCJI I KOMUNIKAT NAPISANY POWYZEJ a kiedy wchodze w " Kacper " to wyskakuje okno te czarne " cmd.exe " doslownie na 2 sekundy i automatycznie komputer zaczyna sie wylaczac tak jakbym wcisnal zamknij.

 

Uzytkownik " Kacper " to na tym koncie sie zawsze siedzi.

 

Skoro jest możliwe wejście choć na Administratora, to z jego poziomu spróbuj usunąć plik infekcji na koncie Kacper. To połowa zadania, ale to by odblokowało normalny start na konto Kacper w celu dokończenia czyszczenia w rejestrze.

 

1. F8 > Tryb awaryjny z Wierszem polecenia > logowanie na Administratora > w linii komend wpisz i ENTER:

 

cd "C:\Documents and Settings\Kacper\Dane aplikacji"

 

Następnie komenda listowania katalogu i ENTER:

 

dir /a

 

Czy widać tam pliki skype.dat + skype.ini? Jeśli tak, 3 kolejne komendy, po każdej ENTER:

 

attrib -s -h skype.dat

del skype.dat

del skype.ini

 

2. Jeśli punkt 1 się uda, loguj się normalnie na konto Kacper i zrób logi z OTL.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wpisałeś poprawnie komendy. Po pierwsze: nie możesz wpisać samej ścieżki, musi być przejście przez cd, po drugie ścieżka ma spacje i musi być ujęta w cudzysłów. Podawałam wyraźnie jak ma wyglądać komenda:

 

cd "C:\Documents and Settings\Kacper\Dane aplikacji"

 

A dir to do niczego bez zmiany ścieżki. Aktualnie zdirowałeś katalog bieżący Administratora, w ogóle bez związku. Usuwam zbędny obrazek.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...