Skocz do zawartości

Problemy z Hotspot Shieldem


CoUsT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nawiązując do starszego tematu:

www.fixitpc.pl/topic/13417-vpn-proxy-stale-nasluchiwanie-ip/

 

 

Od jakiegoś czasu (kilkanaście dni, może kilka tygodni), gdy zaktualizował się Hotspot Shield (automatyczne aktualizacje) po 23 (kontrola rodzicielska, zamknięcie portów - patrz temat wyżej) występuje problem z nim związany, ikona zmienia się z zielonej tarczy na żółtą, zamiast wyświetlać ilość przesłanych danych jest napisane "Creating secure connection", mimo, że internet jest, strony działają, ale... Cała reszta przeważnie nie. Piszę przeważnie, bo raz działa, a raz po prostu się odcina i nie działa. Jest tak np. ze skypem. Jak mi HsS pozwoli wejść do skype i nawiązać rozmowę, to nagle ni z gruchy ni z pietruchy połączenie jest tracone i tak w kółko w zależności od humoru HsS. Podobnie jest z grą. Zaloguję się do serwera, pochodzę postacią, pobiję się, by nagle w środku walki dostać laga i mogę sobie pomachać mieczem, ale i tak dane nie zostaną wysłane na serwer ani z niego odebrane, a potem nie mogę logować do zmiany humoru internetu.

 

Tutaj jest mój rezultat z analizy z chwili obecnej

http://n3.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=ae81b058-25882-58a0dc3a-0029-4298-bef5

 

W sumie nie wiem co mam dalej podawać, więc jeżeli będziecie wymagać jakichś informacji, to po prostu dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziś o dziwo HsS nie sprawia problemów. Jest normalnie połączony, tak jak powinien być. Ma zieloną ikonkę na pasku i pokazuje przesłane dane. Postanowiłem też zrobić analizę z poprzedniego linku:

http://n1.netalyzr.i...-b87a-4e92-9542

 

(dorzucam też drugi z teraz, jak znów próbuje tworzyć połączenie)

http://n2.netalyzr.i...-b1cc-46a7-8581

 

Może wywnioskujesz coś porównując te dwa raporty (chociaż różnią się chyba tylko jedną linijką) oraz ten poprzedni.

 

Tutaj podgląd ikonek z dnia napisania tematu. Widać w jednej minucie normalną, a w drugiej żółtą. Zmieniła się sama z siebie.

beznazwy1wo.jpg

 

I po chwili:

beznazwy2fp.jpg

 

Do tej pory miałem normalnie, ale w połowie pisania postu ikonka zmieniła się na żółtą i znów jest Creating secure connection.

 

W załącznikach dałem dwa raporty - na początku zdążyłem zrobić jak było normalne połączenie HsS oraz jak tworzył bezpieczne połączenie. Są odpowiednio nazwane - zielona z zieloną ikoną czyli wszystko ok i zolta - z żółta ikoną czyli te próby łączenia.

net-log zielona.txt

net-log zolta.txt

Odnośnik do komentarza

Wszystkie raporty wykonywane przy połączeniu przez HSS i to widać. Wystarczy spojrzeć, na ścieżki w tracert i pathping. Co więcej, widać kilkunastosekundową wyrwę w połączeniu w raporcie net-log zielona.txt. Teraz pytanie, czy to problem z HSS, czy z samym połączeniem od dostawcy.

 

Po samych raportach nie jestem w stanie stwierdzić.

 

EDIT

 

W sumie jeszcze jedna rzecz. Można sprawdzić, czy nie zawodzi czasem połączenie z serwerem HSS. Wszystko, co idzie do Internetu od Ciebie, idzie przez ten wirtualny tunel. Ale komunikacja z serwerem idzie normalnie przez Internet. Możesz sprawdzić w tabeli routingu (polecenie route print), przez jaki serwer idzie komunikacja i odpalić pathping do niego.

 

Tak to wygląda w net-log zielony.txt, zazwyczaj są to wpisy, które mają najwyższą metrykę:

 

         25.0.0.0        255.0.0.0         On-link      25.74.171.22   9256
    25.74.171.22  255.255.255.255         On-link      25.74.171.22   9256
  25.255.255.255  255.255.255.255         On-link      25.74.171.22   9256

 

Właściwym poleceniem będzie pathping 25.74.171.22.

Odnośnik do komentarza

Komenda wywołana:

http://img844.images...beznazwy2jh.jpg

 

Wywołałem ją z HsS'em jak nie działały mi aplikacje: skype, gry itp. Przeglądarka ładowała w tym czasie strony, czat również działał.

 

Jak pisałem ten post przywróciło połączenie ze skype, wywołałem jeszcze raz pathping z adresem podanym wyżej i to samo.

 

Obie komendy były wywołane jak miałem żółtą ikonę na HsS, czyli już przy "tworzeniu bezpiecznego połączenia".

 

Teraz pytanie, czy to problem z HSS, czy z samym połączeniem od dostawcy.

 

Mam różne perypetie z dostawcą, jak 20x zmniejszenie transferu pobierania bez powodu czy raz na tydzień (w sumie już coraz rzadziej) zerwanie neta na kilka-kilkanaście minut. Ale tutaj nie sądzę, że to przez dostawce. Generalnie powinien net działać dobrze, jak za dnia, lub chwilę przed 23 czyli połączeniem z HsS.

 

Powiedz mi, czy jest możliwe, że to u nich są blokowane dane porty (chociaż wtedy nie nawiązywał by nowych, a nie zrywał by obecne), tak jak mi dostawca blokuje od 23 lub dzieje się coś z ich serwerami (chociaż strony ładują się bezproblemowo wszystkie poza https)?

Odnośnik do komentarza

Ok, złe IP wziąłem. Teraz widzę, że masz jeszcze Hamachi. Tak pięknie pula wyglądała na publiczne IP, inne niż od Twojego dostawcy, od razu skojarzyłem z HSS, a tu jednak nie.

 

Chodzi o tę linię:

 

      68.68.107.8  255.255.255.255     192.168.1.20    192.168.1.101     20

 

Po czym poznać? Pierwszy adres będzie zmienny, to jest serwer HSS. Maska zawsze ustawiona na 255.255.255.255, bo wskazuje tylko jeden host. Adres bramy na 192.168.1.20, bo komunikacja ma przechodzić następnie przez Twój router, a nie tunelem, czy to z HSS-a, czy z Hamachi. Adres interfejsu wyjściowego to IP, które dostajesz od routera. Po raz kolejny powód tego, że komunikacja (zaszyfrowana) z serwerem HSS musi iść normalnym łączem. Pakietami do adresu 68.68.107.8 idzie ten wirtualny tunel, tylko tego z zewnątrz nikt nie widzi. A dokładniej: wszyscy widzą, że to VPN, ale nikt nie wie, co w nim jest. Metryka na 20, ewentualnie inna niska liczba.

 

Ostatni pathping nic nie warty, bo test jest przeprowadzony względem Twojego komputera, no to wiadomo, że skoro sieć, po której idą pakiety ogranicza się do jednego urządzani, to wyniki będą idealne.

 

Wywołałem ją z HsS'em jak nie działały mi aplikacje: skype, gry itp. Przeglądarka ładowała w tym czasie strony, czat również działał.

 

Uważaj na jednoczesne wykorzystywanie Hamachi i HSS, bo może Ci się routing pogryźć. Teraz tunel z Hamachi idzie przez tunel z HSS, co nie jest optymalnym rozwiązaniem i może powodować dziwne błędy.

 

Powiedz mi, czy jest możliwe, że to u nich są blokowane dane porty (chociaż wtedy nie nawiązywał by nowych, a nie zrywał by obecne), tak jak mi dostawca blokuje od 23 lub dzieje się coś z ich serwerami (chociaż strony ładują się bezproblemowo wszystkie poza https)?

 

HSS ma poblokowane porty. Bardzo dużo. Możesz to zobaczyć w ICSI Netalyzr, jest taka dosyć długa lista usług, z którymi nie udało się połączenie, bo porty są filtrowane. Normalne zjawisko na darmowych VPN-ach.

 

Nie wiem, dlaczego połączenie się zrywa. Może mają jakiś sposób dynamicznego wykrywania nieodpowiednich działań i z miejsca je ucinają. Ja tak robiłem, jak mi ludzie na serwerze "wydobywali" bitcoiny. Dwa razy zabijałem (ręcznie), za trzecim blokowałem uruchamianie binarek. Przywrócenie tylko na pisemny wniosek, a to już idzie do akt. Moich prywatnych, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza

Czyli że tak powiem... Siedzę na pupie i kwiczę?

 

Znasz może jakieś inne VPN'y? Coś, co ma w miarę ogarniętą przepustowość i najlepiej brak limitu danych, lub bardzo duży limit?

 

edit.

Masz może jakąś opinię na temat AOL'a? Jest w nim "AOL Dialer", po skonfigurowaniu łączy się z amerykańskim serwerem. Nie wiem jakie są jego limity i czy działa on jak vpn, sprawdzę za kilka dni i dam znać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...