Skocz do zawartości

Windows Explorer - różne niedomagania tegoż


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem napisałam post z pytaniem do Ciebie. Dziś widzę, że go nie ma. ???

 

Nie widziałam tu żadnego posta...

 

 

Próbowałam tego narzędzia Fix-it (3x), ale za każdeym razem kończyło się to po dłuzszej chwili komunikatem, że narzędzie nie może kontynuować swojej pracy z powodu błędu.

Dlatego zabrałam się za wykonywanie alternatywnej procedury ręcznego usuwania kluczy rejestru. I obawiam się, że niechcący usunęłam 4 klucze niepotrzebnie. Sa one zaznaczone na tym screenie

 

Usunęłaś poprawne klucze. Artykuł MS ma nieścisłość w kwestii 64-bit explorer vs. 32-bit explorer. Omawiałam to tu: KLIK. I dodatkowe uwagi:

- klucze są w gałęzi HKEY_CURRENT_USER, czyli na każdym koncie mają inna zawartość. Jeśli akcję robiłaś na Zuzie, to jeszcze Grace II, o ile na Grace II też występuje problem

- nie twórz wartości BagMRU Size, domyślnie w systemie jej nie ma.

- na przyszłość, jest program który pozwala odczytać w kluczach Bags jaki slot widoku do jakiego folderu pasuje: ShellBagsView

 

 

Czy można to naprawić , bo obserwuję obecnie pogorszenie startu Windows (wyświetlanie tapety oraz ikon na pulpicie po starcie)?

 

Na tym polega reset widoków, zapamiętane widoki są usuwane, by zapis nowych odbył się na czysto. Powyższa opcja resetuje ustawienia wszystkich folderów, w tym folderu Desktop. Po resecie folderów należy ustawić widoki folderów od początku. I tu ponownie cytuję, by przeprowadzić po resecie folderów te akcje:

 

- Właściwości folderów > Dostosowywanie > Optymalizuj ten folder dla... > typ folderu dobrany zgodnie z zawartością + zaznaczone Zastosuj ten szablon także do wszystkich podfolderów

- Na wszelki wypadek i Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Oczyszczanie dysku > Miniatury

 

Po wszystkim restart. I obserwuj czy ustawienia folderów są zerowane.

 

 

Zastosowałam FRST64 po starcie z płyty instalacyjnej Windy. Podmiana plików chyba wreszcie nastąpiła prawidłowo.

 

Tak jest. Pliki podmienione. Czyli z serii wykrytej przez SFC został tylko plik aero.msstyles.mui, który jest tu niepewny. Jeśli nic z podanych wyżej akcji nie pomoże na zawieszenia explorera, mam w planie test z podmianą tego pliku oryginalnym niemodyfikowanym.

 

 

Prosiłaś o pokazanie pliku HOSTS

 

Wedle tego co mówiłam wcześniej cały plik HOSTS nieczynny, wszystkie linie w pliku skomentowane #. HOSTS Anti-PUPs nic nie robił. A plik ma stare nieużywane wpisy po Spybocie. Wywal je. Otwórz Notatnik jako Administrator (to wymagane, by edytować plik w tej lokalizacji) i z pliku machnij od linii w dół:

 

# Start of entries inserted by Spybot - Search & Destroy

 

... doprowadzając do formy (domyślna zawartość Windows 7):

 

# Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

#

# localhost name resolution is handled within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# ::1 localhost

 

 

I ostatnia sprawa - to usunięcie kluczy typu LEGACY, które zarządziłaś.

Odpaliłam Process Hacker, ale za chiny nie mogę wyczaić jak mam "w nim uruchomić regedit" i dalej... Strasznie ubolewam, ze jestem takim laikiem i zmuszam Cię do detalicznych instrukcji.

Musisz jednak dorzucić kilka słów jeśli mam wykonać to zadanie.

 

W poprzednim temacie kierowałam Cię do artykułu (KLIK), a w nim:

 

Z menu Hacker należy wybrać opcję Run As i wypełnić dialog jak na poniższym obrazku:

 

regsystem2.png

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Plik HOSTS doprowadzony do postaci domyślnej dla Windows.

Faktycznie tych wpisów Spybota (odinstalowany ponad 2 lata temu) było multum Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

 

Próbuję teraz uporać się z kluczami LEGACY, ale nie ma lekko - uruchamiając regedit wg podanej instrukcji wyskakuje mi informacja : "Unable to start the program : Błąd logowania : nieznana nazwa użytkownika lub nieprawidłowe hasło. "

PS. Rzeczywiście otworzyłam ten link (chodzi o poprzedni wątek), ale coś innego mnie zajęło i go ostatecznie NIE DOCZYTAŁAM. Sorry !

Odnośnik do komentarza

Ależ proszę bardzo.

Już widzę - SYSTEMM ! Poprawiam !

..............................................................................

No więc wszystkie klucze z długiej listy z postu # 48 zostały usunięte. Ufff.

 

Ale Comodo nawet z za grobu szczerzy kły : HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\VritualRoot oparł się także Process Hackerowi. http://speedy.sh/8sg...1-16h37m54s.pdf

Czy coś jeszcze mogłybyśmy przeciw niemu wysłac ?

post-1058-0-25916500-1362151160_thumb.jpg

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

A no widzisz :P Czyli korygujesz do postaci NT AUTHORITY\SYSTEM

 

 

EDIT:

 

Ale Comodo nawet z za grobu szczerzy kły : HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\VritualRoot oparł się także Process Hackerowi

 

Konto SYSTEM nie ma uprawnień. W regedit uruchomionym jako SYSTEM prawoklik na ten klucz i w Uprawnienich:

- Właściciela ustaw na SYSTEM + zaznacz zastępowanie Właściciela na obiekty podrzędne

- Dodaj konto SYSTEM na listę i przypisz Pełną kontrolę + zaznacz zastępowanie uprawnień obiektów podrzędnych

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, tośmy się pozbyły - mam nadzieję - ostatniej pozostałości Comodo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozostała jeszcze ostatnia sprawa - reset ustawień folderów. To ciągle nie jest dla mnie jasne.

A że są to operacje dokonywane na rejestrze, to wolę dmuchać na zimne.

 

Cieszę się, ze klucze, które usunęłam, są właściwe. Ale to nie koniec problemu, bo usunęłam tylko 4, a powinnam 6.

Klucz : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam nie ma u mnie podkluczy Bags oraz BagMRU http://speedy.sh/fNu...1-20h05m41s.pdf

Czy w takim razie powinnam usunąć cały HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam ?

 

Następna sprawa to odtworzenie 2 kluczy :

Pierwszą część zadania (usuwanie) robiłam wczoraj - dziś widzę, ze jeden z kluczy do odtworzenia tj: HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU jest już na swoim miejscu (system go sam odtworzył ?).

Czy mogę go w takiej postaci zostawić ? http://speedy.sh/M96...1-20h26m07s.pdf

Następnie utworzyłam 2-gi klucz. Sprawdź czy taki stan, to to o co chodzi. http://speedy.sh/gV7...1-20h29m44s.pdf

 

Na marginesie : sąsiedni podklucz : MuiCache jest pełen wartości. Mam nadzieję, że tak ma właśnie być. http://speedy.sh/8sb...-20h29m44s.pdf.

 

I jeszcze ostatnia niejasna dla mnie sprawa z tym związana :

- klucze są w gałęzi HKEY_CURRENT_USER, czyli na każdym koncie mają inna zawartość. Jeśli akcję robiłaś na Zuzie, to jeszcze Grace II, o ile na Grace II też występuje problem

Jeśli akcję robiłam na standartowym koncie GraceII, ale regedit został uruchomiony z podniesionymi uprawnieniami (Zuza) - to w sumie jakiego konta dotyczyły poczynione zmiany ? Wg mnie - dotyczą one jednak konta GraceII. Czy prawidłowo myślę ?

Przy takich założeniach - aby osiągnąć zmiany dla konta Zuza - trzeba je po prostu powtórzyć będąc zalogowanym na tym koncie właśnie. Potwierdź.

 

Odnośnik do komentarza
Ale to nie koniec problemu, bo usunęłam tylko 4, a powinnam 6.

Klucz : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam nie ma u mnie podkluczy Bags oraz BagMRU

 

Nie wszystkie klucze mogą być. U mnie w ogóle nie ma klucza ShellNoRoam. U Ciebie jest, ale pusty. Zostaw go w spokoju, bo chodzi tylko i wyłącznie o usuwanie podkluczy Bags + BagMRU.

 

 

Następna sprawa to odtworzenie 2 kluczy :

Pierwszą część zadania (usuwanie) robiłam wczoraj - dziś widzę, ze jeden z kluczy do odtworzenia tj: HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU jest już na swoim miejscu (system go sam odtworzył ?). Czy mogę go w takiej postaci zostawić ?

 

Tworzenie ręczne kluczy nie było potrzebne. MS to zadaje, bo oni planują tworzenie w nich ręcznie wartości BagMRU Size (ustawianie limitu ilości zapamiętywanych folderów), a ja to właśnie zaleciłam ominąć, bo domyślnie system nie tworzy tego. System samodzielnie zrekonstruuje klucze Bagsów, jak tylko zaczną się zapisywać widoki folderów.

 

 

Jeśli akcję robiłam na standartowym koncie GraceII, ale regedit został uruchomiony z podniesionymi uprawnieniami (Zuza) - to w sumie jakiego konta dotyczyły poczynione zmiany ? Wg mnie - dotyczą one jednak konta GraceII. Czy tak ?

 

W tym przypadku akcja musi być na każdym koncie z osobna, zalogowane inne konta = załadowane inne rejestry. Klucz HKEY_CURRENT_USER na każdym koncie jest inny, bo to zamontowany plik rejestru C:\Users\Konto\NTUSER.DAT. Skoro akcja była na Grace II, to powtórz na Zuzie.

 

EDIT: I oczywiście na każdym koncie będzie nagrywany inny zestaw zapisanych widoków. Tak więc, byś się nie wprowadziła w błąd, po resecie folderów sprawdzaj czy widoki są utrzymywane na jednym i tym samym koncie. Na drugim będzie co innego.

 

 

Na marginesie : sąsiedni podklucz : MuiCache jest pełen wartości. Mam nadzieję, że tak ma właśnie być.

 

To inne cache. Podsyłam dodatkowy programik, jeśli chciałabyś w tym grzebać w wolnej chwili i korygować zapisy w tym cache: MUICacheView. Te akcje również mają inne skutki na każdym koncie z osobna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zaczęlam testować działanie systemu - na razie wstępnie, bo chcę ocenić czy to resetowanie folderów było skuteczne i czy powinnam robić reset w profilu Zuza.

Poza tym po ostatniej zabawie z ustawieniami folderów - ciągle notuję wyraźne wydłużenie startu - pobytu na planszy Zapraszamy, a potem na pustym pulpicie, zanim pojawią się ikony. Mam nadzieję, że jest jest to zjawisko przejściowe.

Poużywam teraz wreszcie komputera do właściwych jego zadań i w ciągu jutrzejszego dnia dokonam kroków finalizujących (tzn. wyczyszczę dzienniki zdarzeń i pozostałe). Wszystko po to by od niedzieli zacząć testy własciwe.

 

Jednak już dzisiaj mogę Ci powiedziec z radością, że wg mnie pewna zauważalna poprawa nastąpiła głównie po zniesieniu ustawień tweakerów (page file oraz likwidacja oddzielnych procesów dla okien folderów).. Ostrożnie mówię, że być może problem został już usunięty.

 

PS.

1. Wiem, że to off topic, ale czy masz może jakiś szybki sposób na nie startujący IE 9 w wersji x32 (wersja 64-bitowa działa normalnie).

Nie jest to dla mnie zbyt ważne, bo i tak moją przeglądarką z wyboru jest Pale Moon, ale gdyby można było sprawę szybko załatwić, to dlaczego nie....

 

2. W poście # 179 (str 9) w poprzednim wątku Wiesław zwracał się do Ciebie :

"Bardzo proszę o pokierowanie sprawdzenia poprawności konfiguracji startu x64 - BCDEDIT - nigdy z tego nie korzystałem. Powód - brak domyślnego systemu na x64 w konfiguracji systemu oraz MBR err 3 przy starcie (był taki i nie wiem czy nadal się pojawia). Chodzi mi o to czy w tym względzie jest wszystko poprawnie."

Nie odniosłas się wtedy bezposrednio do jego postulatu. Sprawa błędu MBR wróciła na chwilę w tym wątku, a co z resztą ? Jest to oczywiście sprawa nie mająca żadnego związku z tematem tego wątku, ale warta chwili uwagi bo przy bootowaniu mam dziwne skrosowanie : jeśli chcę aby w bootmanagerze Windows systemem domyślnym był x64, to w BIOSie jako pierwszy HDD musi być ustawiony dysk z x32.

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza
Poza tym po ostatniej zabawie z ustawieniami folderów - ciągle notuję wyraźne wydłużenie startu - pobytu na planszy Zapraszamy, a potem na pustym pulpicie, zanim pojawią się ikony. Mam nadzieję, że jest jest to zjawisko przejściowe.

 

Zabawy z folderami nie zazębiają się z tym obszarem startu. No cóż, to już może być kwestia ilości uruchamianych w starcie usług. Poprosiłam Cię już o nowy OTL wyliczający wszystkie usługi (post #46, ustawienie Wszystko a nie Użyj filtrowania), to może jeszcze coś z tych danych da się wyłuskać. W nowych Dziennikach zaś sprawdzę czy ustały określone błędy VMWare.

 

 

Wiem, że to off topic, ale czy masz może jakiś szybki sposób na nie startujący IE 9 w wersji x32 (wersja 64-bitowa działa normalnie).

 

Ale nie opisałaś na czym to polega: brak reakcji lub określony błąd (jaki)?

 

 

"Bardzo proszę o pokierowanie sprawdzenia poprawności konfiguracji startu x64 - BCDEDIT - nigdy z tego nie korzystałem. Powód - brak domyślnego systemu na x64 w konfiguracji systemu oraz MBR err 3 przy starcie (był taki i nie wiem czy nadal się pojawia). Chodzi mi o to czy w tym względzie jest wszystko poprawnie."

Nie odniosłas się wtedy bezposrednio do jego postulatu. Sprawa błędu MBR wróciła na chwilę w tym wątku, a co z resztą ? Jest to oczywiście sprawa nie mająca żadnego związku z tematem tego wątku, ale warta chwili uwagi bo przy bootowaniu mam dziwne skrosowanie : jeśli chcę aby w bootmanagerze Windows systemem domyślnym był x64, to w BIOSie jako pierwszy HDD musi być ustawiony dysk z x32.

 

Tak się dzieje, ponieważ to dysk z Windows x86 trzyma rozruch obu systemów (plik BOOTMGR + katalog Boot) i partycja z rozruchem musi być pierwsza w kolejności. Wróć do pierwszego tematu do posta numer #3 i popatrz na obrazek z diskmgmt.msc. Partycja z rozruchem ma opis System a nie Rozruch (to się czyta na odwrót niż logika nakazuje, więcej masz tu: KLIK) i jest to partycja na której siedzi Windows x86.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy chcesz ten OTL już teraz czy po testach ?

 

Ale to wydłużenie ostatniej fazy startu (długo ekran Witamy - już po logowaniu, potem długo ekran zupełnie czarny, a jeszcze później długo sama tapeta bez paska zadań, ikon i gadżetów) zaczęło się dopiero wczoraj przy restarcie PO USUNIĘCIU KLUCZY REJESTRU (dot. folderóów). Dlatego związek tych faktów wydaje mi się oczywisty.

 

Folder eksplorera z dyskiem C po resecie ustawień otwiera mi się w widoku MUZYKI i nie mam jak tego zmienić , bo to folder dysku systemowego ! Ratunku !

 

IE - klikając w plik wykonywalny / skrót do niego program nie startuje. W Menedżerze zadań pojawia się proces iexplore32 i po 5 sek znika.

 

Edytowałam mój poprzedni post, gdy Ty pisałaś swój, Sprawdź czy wszystko przeczytałaś.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

EDIT

 

Skoro Mój folder dysku C ma teraz ustawienia typu MUZYKA, to zabrałam się do żmudnego przestawiania chociaż ustawień wszystkich podfolderów na C. W trakcie tej roboty menu kontekstowe kolejnego folderu zmieniło się tak : http://speedy.sh/B5X...2-01h52m00s.pdf i po chwili kompletna zwiecha. Pozostał twardy reset.

Podczas wczesnej fazy ponownego ładowania Windows nastąpił BSOD (powód : memory) . Czyżby moja dodana pamięć zaczynała dawać do wiwatu ?

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza
Edytowałam mój poprzedni post, gdy Ty pisałaś swój, Sprawdź czy wszystko przeczytałaś.

 

Patrz wyżej.

 

 

Czy chcesz ten OTL już dziś czy po testach ?

 

Po wszystkich testach razem z Dzienikami zdarzeń.

 

 

Folder eksplorera z dyskiem C po resecie ustawień otwiera mi się w widoku MUZYKI i nie mam jak tego zmienić , bo to folder dysku systemowego ! Ratunku !

 

Omyłkowo przypisany szablon. Uruchom podsuwany przeze mnie wcześniej ShellBagsView jako Administrator, wyszukaj w nim slot odpowiadający dyskowi C:\ > z prawokliku Open Slot Key in regedit > otworzy się klucz:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\numer

 

Wejdź do podklucza:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\numer\Shell

 

Dwuklik w wartość SniffedFolderType i zamień Music na Generic.

 

 

IE - klikając w plik wykonywalny / skrót do niego program nie startuje. W Menedżerze zadań pojawia się proces iexplore32 i po 5 sek znika.

 

Objawy sugerują: kolidujące dodatki zewnętrzne lub uszkodzony Internet Explorer. Wstępnie wykonaj działania z KB967896.

 

 

Ale to wydłużenie ostatniej fazy startu (długo ekran Witamy - już po logowaniu, potem długo ekran zupełnie czarny, a jeszcze później długo sama tapeta bez paska zadań, ikon i gadżetów) zaczęło się dopiero wczoraj przy restarcie PO USUNIĘCIU KLUCZY REJESTRU (dot. folderóów). Dlatego związek tych faktów wydaje mi się oczywisty.

 

Prędzej mi się kojarzy zmiana w tweakerach ("scalenie" procesów explorer.exe), a może to rzeczywiście "przejściowe". No trudno mi coś teraz powiedzieć. Jak mówię, ja czekam jeszcze na skan OTL + Dzienniki zdarzeń, może tam coś się rzuci w oczy.

 

 

W trakcie tej roboty menu kontekstowe kolejnego folderu zmieniło się tak : http://speedy.sh/B5X...2-01h52m00s.pdf i po chwili kompletna zwiecha. Pozostał twardy reset.

Podczas wczesnej fazy ponownego ładowania Windows nastąpił BSOD (powód : memory) . Czyżby moja dodana pamięć zaczynała dawać do wiwatu ?

 

Nie wiem dlaczego zwis i nie wiem jak interpretować BSOD po twardym resecie (wymuszony). Za testy RAM zgodnie z poleceniami Wiesława weźmiesz się po ogarnięciu choćby części problemów software. Aspektom RAM przeznacz nowy temat w dziale Hardware.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ShellBagsView otwiera się u mnie z pustym oknem. Co robię źle ?

 

Problem z IE x32

Kochana Picasso - trzymaj się krzesła - to nie koniec z COMODO !

Popatrz http://speedy.sh/Xab...2-09h49m47s.pdf oraz

http://speedy.sh/M9f...2-10h11m52s.pdf

MS Fix nie może dlatego działać. Ale gorzej, bo przypuszczam że będą również kłopoty z innymi instalacjami dot. Windows Installera.

Zastosowałam więc ręczną metodę resetu ustawień IE, ale nic to nie dało. IE zachowuje się jak poprzednio.

Dlatego odinstalowałam IE z Panelu Sterowania i zainstalowałam podobnie. IE zachowuje się jak poprzednio.

W ten sposób wyczerpałam sposoby na tą przypadłość podsuwane przez MS.

Odnośnik do komentarza
ShellBagsView otwiera się u mnie z pustym oknem. Co robię źle ?

 

Puste okno sugeruje brak kluczy Bags... Na obu kontach tak samo to wygląda? Poza tym:

 

Zaczęlam testować działanie systemu - na razie wstępnie, bo chcę ocenić czy to resetowanie folderów było skuteczne i czy powinnam robić reset w profilu Zuza.

 

Czy reset na Zuzie w ogóle był wykonywany? Jeśli nie = zrób go + reset systemu. I to teraz przed:

 

 

to nie koniec z COMODO !

 

Nie zostaje mi nic innego jak obejrzeć rejestr ręcznie, to potrwa. Zrób za pomocą RegBack nową kopię rejestru (zaznacz opcje Other availables hives = zrzut rejestrów wszystkich kont) i tym razem spakuj wszystkie pliki > do ZIP > prześlij link.

 

 

MS Fix nie może dlatego działać. Ale gorzej, bo przypuszczam że będą również kłopoty z innymi instalacjami dot. Windows Installera.

 

Natomiast ja widzę, że się uruchomił, a to że jest na końcu informacja, że nic nie zrobił to inna sprawa. Podczas uruchamiania Fix-it na jednym z komunikatów jest "Instalacja COMODO Internet Security jest aktualnie wstrzymana. Aby kontynuować zmiany musisz cofnąć zmiany wprowadzone przez tę instalację. Czy chcesz cofnąć te zmiany?". Dałaś tu Tak, Fix-it się uruchomił = z tego wynika, że on cofnął tę instalację "pending" COMODO, ale rejestr i tak mi daj.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Aspektom RAM przeznacz nowy temat w dziale Hardware.

Nie musi ponieważ wisi już ten temat: https://www.fixitpc.pl/topic/16547-odkurzanie-kompa-i-pasta-termoprzewodzaca/ .

Jest pewien problem z RAM - mam aktualne dane via PW i porównawcze przed dołożeniem 2 x 1 GB. Zmieniły się wartości CL (niezgodne z SPD modułów).

Jest tam również zadany test do wykonania - problem temperatur.

Dodatkowo do wykonania aktualizacja sterowników chipsetu na x86 - proces opanowany.

 

Myślę, że to wszystko do wykonania po zakończeniu obecnego tematu.

 

Natomiast jeżeli teraz będą problemy sugerujące kłopoty z RAM to proponuję wymontować moduły 2 x 1 GB (proponowałem to na początku tego wątku).

Odnośnik do komentarza

Picasso,

 

Po ukończeniu czynności z postu # 64 zrobiłam restart i stwierdziłam, ze ustąpiły objawy przedłużonej ostatniej fazy startu. Następne kontrolne restarty pozwalają sądzić, ze zmiana jest trwała.

 

EDIT

Ale, żeby nie było za dobrze - znowu na otwarcie menu kontekstowego czekałam 45 sek ! (ale następnym razem, już po chwili - otworzyło się natychmiast). Również okno eksploratora otwierało się stopniowo i z zielonym paskiem postępu.

Do tego skokowe przesuwanie okien na pulpicie.

Podsumowując - cały zestaw odtrąbiony już jako naprawiony.

Zagapisz się, a po dłuższej chwili wszystko znowu działa normalnie.

 

 

Puste okno sugeruje brak kluczy Bags... Na obu kontach tak samo to wygląda? Poza tym:

Czy reset na Zuzie w ogóle był wykonywany? Jeśli nie = zrób go + reset systemu.

 

Czy to oznacza, że zostanę już z Folderem dysku systemowego wyświetlanym w widoku MUZYKA ????

 

Na koncie Zuza zmian jeszcze nie robiłam, bo chciałabym być pewna, ze ta przygoda z folderami skończy się pozytywnie.

Znikły już opóźnienia przy starcie, więc pozostaje jeszcze korekta widoku folderu C:\. Jeśli się to uda - bezzwłocznie przeprowadzę operację na Zuza.

ShellBagsView na Zuza (ale PRZED ZMIANAMI) wygląda tak : http://speedy.sh/sRj...2-15h46m09s.pdf

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza
Czy to oznacza, że zostanę już z Folderem dysku systemowego wyświetlanym w widoku MUZYKA ????

 

Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Otrzymam przecież cały rejestr do wglądu.

 

 

Znikły już opóźnienia przy starcie, więc pozostaje jeszcze korekta widoku folderu C:\. Jeśli się to uda - bezzwłocznie przeprowadzę operację na Zuza.

 

Zrób już ten reset na Zuzie + restart. Następnie wyprodukuj kopię rejestru przez RegBack i mi ją dostarcz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadanie (reset ustawien folderów) na koncie Zuza wykonane.

Róznice :

1. nie było zjawiska przedłuzonego startu systemu jak na GraceII

2. żadnych kluczy nie musiałam odtwarzać, bo po restarcie znalazłam w rejestrze całą furę "nowosci" . Spójrz http://speedy.sh/eYR...2-17h28m22s.pdf

Nie wiem, czy to Ci się przyda, ale PO ZMIANACH ShellBagsView na Zuza wygląda tak http://speedy.sh/F2T...2-17h29m54s.pdf

 

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 

 

Picasso,

Kopia rejestru podesłana Ci na PW została wykonana na koncie GraceII. Mam nadzieję, ze tak miało być.

...............................................................................................................................................................................

To pewno ma już niewielkie znaczenie, ale napiszę :

Natomiast ja widzę, że się uruchomił, a to że jest na końcu informacja, że nic nie zrobił to inna sprawa. Podczas uruchamiania Fix-it na jednym z komunikatów jest "Instalacja COMODO Internet Security jest aktualnie wstrzymana. Aby kontynuować zmiany musisz cofnąć zmiany wprowadzone przez tę instalację. Czy chcesz cofnąć te zmiany?". Dałaś tu Tak, Fix-it się uruchomił = z tego wynika, że on cofnął tę instalację "pending" COMODO, ale rejestr i tak mi daj. .

Obrazki z pierwszego linku pochodzą z pierwszego uruchomienia tego Fixa. Z powodu niepowodzenia - uruchomiłam go ponownie i wtedy istotnie informacja o Comodo już się nie ukazała. Ale działanie Fixa doszło dokładnie do tego samego momentu (czyli przyczyna błędu nie została jednak usunięta) . W końcu wyświetlony został komunikat z drugiego linku (czy mowa tam o instalacji Fixa, czy dalej Comodo ?).

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

EDIT :

 

Otworzyłam ShellBagsView na GraceII kolejny raz (próbowałam dotąd 3x) - ale pierwszy raz po dokonaniu resetu na Zuza. I tym razem jest tam cała litania.

To teraz mogę spróbować wykonać polecenia dotyczące tej sprawy ze starszego posta.

Jeśli chcesz log z GraceII, to mogę Ci podesłać, bo go zapisałam.

 

 

1. Kiedy otworzyłam ShellBagView na GraceII jako admin. to zapisów było tylko kilka i nie znalazłam tam samego C:\, a dopiero podfoldery C:\, które mnie nie interesują, bo te ustawienia zmieniłam wczoraj ręcznie.

2. Otworzyłam więc to okno jeszcze raz bez podnoszenia uprawnień i tam C:\ znalazłam.

Wykonałam dalsze instrukcje, aż doszłam do ostatniej : "Dwuklik w wartość SniffedFolderType i zamień Music na Generic".

Kłopot w tym, że tam już jest wartość "Generic". http://speedy.sh/RHU...3-01h48m49s.pdf

A folder dysku C:\ dalej w eksplorerze wygląda następująco : http://speedy.sh/peX...3-02h16m54s.pdf

 

DOŁĄCZYŁAM OBRAZKI. SPRAWDŹ !

 

FYI --> Sprawdziłam : na Zuza widok folder C:\ jest prawidłowy !

Nic z tego nie rozumiem !

Edytowane przez picasso
Posty skleiłam, by się nie dłużył temat. //picasso
Odnośnik do komentarza
Kopia rejestru podesłana Ci na PW została wykonana na koncie GraceII. Mam nadzieję, ze tak miało być.

 

W tym przypadku nie ma znaczenia z poziomu którego konta, gdyż opcja Other availables hives gwarantuje zrzut rejestru wszystkich kont. Mam w paczce oba rejestry, Zuzy i Grace II.

 

 

2. Otworzyłam więc to okno jeszcze raz bez podnoszenia uprawnień i tam C:\ znalazłam.

(...)

Wykonałam dalsze instrukcje, aż doszłam do ostatniej : "Dwuklik w wartość SniffedFolderType i zamień Music na Generic". Kłopot w tym, że tam już jest wartość "Generic".

 

Czy na pewno otworzył się właściwy slot w regedit? Bez podnoszenia uprawnień program w ogóle nie chce otworzyć u mnie ścieżki w rejestrze. I wg mojego dekodowania na koncie Grace II slotem głównego widoku C:\ jest numer 21 a nie 10 pokazywany na Twoim obrazku:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\21

 

Co nie zmienia faktu, że Generic tam owszem już jest ustawiony. Na pewno chodzi o klucz numer 21, bo zrobiłam test, zaimportowałam go do wirtualnej maszyny i dysk C uzyskał ustawienie jak w kluczu specyfikowane (widok kafelki + określone sortowanie ustawione w kluczu), za wyjątkiem tego że nie wygląda "muzycznie".

 

 

Obrazki z pierwszego linku pochodzą z pierwszego uruchomienia tego Fixa. Z powodu niepowodzenia - uruchomiłam go ponownie i wtedy istotnie informacja o Comodo już się nie ukazała. Ale działanie Fixa doszło dokładnie do tego samego momentu (czyli przyczyna błędu nie została jednak usunięta) . W końcu wyświetlony został komunikat z drugiego linku (czy mowa tam o instalacji Fixa, czy dalej Comodo ?).

 

Rejestr już mam, ale jego obrobienie mi zajmie. Prace w toku...

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zobacz w załaczniku nr 1 - nie mam tam w ogóle nr-u 21 .

U mnie zaznaczony został nr 10. TU MASZ DOWÓD http://speedy.sh/kr3...3-02h59m44s.pdf

 

Wszystko sprawdziłam jeszcze 2x. To co zrobiłam opisałam [tym razem :P ] bez pomyłek. !

 

EDIT

 

Dodałam screen - patrz wyżej !

 

Wyczyściłam właśnie Dziennik zdarzeń.

 

Log OTL http://speedy.sh/cTsEJ/OTL.Txt

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza
Zobacz w załaczniku nr 1 - nie mam tam w ogóle nr-u 21 . U mnie zaznaczony został nr 10.

 

Natomiast ja widzę numer 21 w Twoim rejestrze na Grace II, eksportowałam ten klucz i ustawia on widok dla dysku C, tylko nie tę belkę z opcjami muzycznymi... Nawet zaimportowałam cały klucz Bags z Twojego konta Grace II na mój wirtualny system i widok C nie uzyskał tego elementu muzycznego. Pomyłka z montażem rejestru nie wchodzi w grę, został zamontowany plik ze spisu REGRES.INI:

 

[DATA8]

Type=USERS\S-1-5-21-392863465-1235368472-401103835-1004_Classes

Saved=Users\4\UsrClass.dat

Hive=C:\Users\GRACEI~1\AppData\Local\MICROS~1\Windows\UsrClass.dat

 

(a główny plik NTUSER.DAT konta Grace II ma w Bags jedynie klucz Desktop i nic więcej)

 

Chyba, że oglądam inną postać rejestru i klucz został nadpisany. Zresztą widzę, że ten klucz 21, który oglądam, ustawia widok dla C inaczej niż Ty masz na obrazku, on u mnie wprowadza widok kafelki. To już świadczy o tym, że mam nieświeże / inne dane. Poza tym, okno programu było puste, więc może coś w międzyczasie się wydarzyło i klucze Bags uległy kasacji?! Puste okno programu bez trudu uzyskuję, gdy nie ma w ogóle kluczy Bags... Nie wiem o co chodzi, że widzę inny klucz jako C:\ i dane się nie zgadzają, ale jeśli program typuje slot numer 10, to usuń w rejestrze w całości klucz numer 10 + reset.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zabacz edycję ostatniego posta i screen

 

Dziesiątka wywalona (via ShellBagView - czy to nie przeszkadza ?) + restart

 

1. znów te same klopoty z przedłużoną ostatnią fazą startu systemu (jak poprzednio)

2. po restarcie podklucz 10 został odtworzony, ale wartość SniffedFolderType w ogóle tam teraz nie występuje http://speedy.sh/rxz...3-03h42m09s.pdf

3. a C:\ dalej ma widok MUZYKA ! (belka)

 

I jeszcze jedna sprawa dla mnie dziwna - ShellBagView został otwarty - jak zwykle - BEZ PODNIESIONYCH UPRAWNIEŃ. Mimo to udało mi się bez żadnego problemu (bez żadnych nawet ostrzegających okien) usunąć ten podklucz 10.

Przecież normalnie tak ingerencja w rejestr nie jest możliwa z poziomu konta standartowego. Co tu jest grane ?

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...