Skocz do zawartości
Gienek

Ekstremalnie prosty zestaw z niewielkim apetytem na zasoby

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki że muszę skonstruować zestaw programów które jako tako ochronią oryginalny Windows XP przed malwarem. Maszynka jest taka: 2GHz Athlon, 1GB RAM.

Na komputerze wykonywane są przelewy (regularnie), mnie nie ma w domu przez pół dnia więc przechodzimy do sedna sprawy - zestaw musi być prosty, nie powinien się wyświetlać dialog z użytkownikiem (chyba że z Windows lub prosty jak np. tylko z przyciskiem OK). Zależy mi na niewielkim zużyciu zasobów. Zastanawiam się nad chmurą, firewall powinien wystarczyć systemowy (lub w ruterze).

Dla siebie mam Sandboxie lub Returnil System Safe Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hmm , może Norton 2011 Av, pełna automatyka, minimalne zużycie zasobów, skuteczny, ewentualnie Panda Cloud, wymieniając te najlżejsze pod Twój cfg. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Norton był pretendentem, ale ma jakiś konflikt ze sterownikiem drukarki... i czasami się wysypuje pół Windows.

Zastanawiam się nad - MSE (działa całkiem nieźle i jest prosty), Prevx (przelewy!), Sandboxie do mojego użytku i windowsowy firewall. Dodatkowo na jakiś czas Hitman Pro i tyle. Wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodatkowo Hitmana nie potrzebny Ci Prevx. W Hitmanie jest jego silnik :) Może i walnij tego MSE, dość skuteczny, prosty, nie syfie Fp, wiec o dylemat nie przyprawi Twoich domowiczów jak coś wykryje :D Tak trzon Twojej ochrony będzie stanowić SandBoxie i FW. Av to dodatek dla lepszego samopoczucia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze, a gdyby tak wziąć pod uwagę Pandę Cloud - pewnie jest lżejsza od MSE, skuteczniejsza, szybciej skanuje. Co najlepiej do niej dodać, firewall systemowy niech zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to zestaw Panda Cloud+ SandBoxie+ FW systemowy+ Mbam na żądanie/ eset Online scanner/ Hitman Pro Ci styknie . Nie ma co kombinować bo jak za dużo dołożysz to będziesz mógł powarzyć o minimalnym wykorzystaniu zasobów systemowych :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzę Gienek, że masz wymagania :) U mnie na laptoku z Win XP (proc 2,1 GHz przy 0,9 GB Ramu) jest zestaw Privatefirewall + Ashampoo Anti-Malware + SpyShelter Personal. Nieupierdliwy poza komunikatami Privatfirewalla (właściwie to jego monitora czyli DSA), czasem odezwie się SS. Wszystko chodzi bez zarzutu, a jedyne co nieco przymula to Ashampoo, które chwilami bierze do 150 Mb Ramu...poza tym zestaw jest mało odczuwalny. Możesz sobie Ashampoo odpuścić i wziąć faktycznie Pandę CA lub MSE - są bardzo ciche z tym, że Panda wymaga dobrego łącza z siecią (inaczej zwalnia komputer), a MSE może przymulać podczas pobierania aktualizacji.

Może zamiast systemowej zapory wrzucić Starsze co prawda, ale bez HIPSów zapory NetVeda SafetyNet lub Filscelab...dają tylko "dymki" o blokowanych połączeniach...nie zużywają wiele, bo raptem 15-20 mega. Do tego dodałbym SS - wspieranie rodzimej produkcji :) - chroni dobrze przed loggerami. Skanery on-demand jak Likwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam, mam. Ale jest to efekt tego że po szkole jestem witany hasłami - napraw komputer bo coś tam wyskakuje. Dlatego musi być całkowicie cicho, lekko, w miarę skutecznie.

Szkoda mi firewalla, nie lubię jak coś wysyła dane w sieć. Myślę że Panda (8Mb/s wystarczy?) będzie dobrze chroniła. Teraz kwestia płatności w Internecie - a nuż brat dostanie phisingowy email?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WOT'a mu doinstaluj do FF'a albo jakiś dodatek :P

SpySheltera Personal dla zabezpieczenia przed loggerami i styknie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gieniu...jaja sobie robisz :blink:??? Przecież Ty masz wszystkie softy security-git opanowane :cheer:chyba powinieneś zapytać sam siebie...a nie zakładać temat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WOT'a mu doinstaluj do FF'a albo jakiś dodatek :P

SpySheltera Personal dla zabezpieczenia przed loggerami i styknie :P

Faktycznie...coś do wskazywania reputacji strony jak najbardziej...zaproponuje jeszcze tradycyjnie Adblock, NoScript, KeyScrambler i PhishTank SiteChecker.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam opanowane... ale mam dosyć odrywania mnie od swoich zajęć i klikania bo coś wyskoczyło. Wolę to załatwić automatem niż robić wykłady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się do Aviry Free/Pandy Cloud z oraz Prevx z SafeOnline (wersja pełna). Sandboxie miałbym "dla siebie". Ewentualnie zamiast firewalla windows PC Tools Firewall Plus - był naprawdę przyjemny w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na twoim miejscu wziąłbym Avire oraz firewall Windows lub Comodo (sam firewalll). Nie polecam PC Tools Firewall Plus - program jest nierozwijany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam PC Tools Firewall Plus - program jest nierozwijany.

Symantec zawiesił parę tygodni temu prace nad zapora PC Tools, ale potem odwołał to i widać, ze coś się dzieje...przecież niedawno wyszła nowa beta....to tak na marginesie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo comodo 5 albo

ostatnio zainstalowałem avirę free u kolegi i mu też statrczyło

jeżeli wchodzi w grę kupno aplikacji to walnij sobie dwpf i dołóż avirę free.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem jest taki że muszę skonstruować zestaw programów które jako tako ochronią oryginalny Windows XP przed malwarem. Maszynka jest taka: 2GHz Athlon, 1GB RAM.

Na komputerze wykonywane są przelewy (regularnie), mnie nie ma w domu przez pół dnia więc przechodzimy do sedna sprawy - zestaw musi być prosty, nie powinien się wyświetlać dialog z użytkownikiem (chyba że z Windows lub prosty jak np. tylko z przyciskiem OK). Zależy mi na niewielkim zużyciu zasobów. Zastanawiam się nad chmurą, firewall powinien wystarczyć systemowy (lub w ruterze).

Dla siebie mam Sandboxie lub Returnil System Safe Pro.

Norton Internet Security lub ESET Smart Security.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIS ma konflikt (Jurek, czytaj cały temat!), za Pandą nie przepadam (nie lubię mieć 8 procesów od antywirusa), Eset u mnie lubi obciążyć procesor po wejściu w folder w dużą liczbą plików (dyski są ATA, transfer jest 60MB/s).

Avirę można ustawić tak, by działała jak automat ;). Za Comodo nie przepadam - lekki to pakiet nie jest, trochę chaotyczny i różnie to z nim bywa (podobno Confickera spokojnie przepuszcza).

Kij, ESS przeżyję... jeszcze przypomniał mi się Vipre Antivirus - kompletny automat, klika się tylko OK. Vipre Antivirus Premium, Prevx 3, Sandboxie - to byłoby dobre nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Comodo nie przepadam - lekki to pakiet nie jest, trochę chaotyczny i różnie to z nim bywa (podobno Confickera spokojnie przepuszcza).

Gdyby sandbox, D+ i AV Comodo przepuściły Confickera, to byłby SuperHiperConficker :lol:

Sytuacja dotyczyła tego, że starsza wersja firewalla z HIPS nie blokowała automatycznie Confickera i nie sugerowała podjęcia właściwej decyzji. Użytkownik musiał sam podjąć decyzję o zablokowaniu. Nie było jednak przypadku przepuszczenia wirusa przez Defense+.

Avirę można ustawić tak, by działała jak automat ;).

Na pewno nie w ochronie real-time ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...