Skocz do zawartości

Skaczący ping na wi-fi


pejtrik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z pingiem na wi-fi. Przyjechałem na ferie do domu i kiedy chciałem zagrać w jakąś grę przez internet ciągle skacze mi ping (nawet do 5000) na jakiś czas, po czym maleje i znów rośnie. U brata na komputerze gdzie jest połączony kablem ten problem nie występuje. Wygląda to tak, że gdy gram powiedzmy w league of legends i stoję w miejscu to wszystko jest ok. Kiedy się ruszę i zacznie się coś dziać ping od razu skacze. Posiadam router : livebox 2.0 ZTE i kartę sieciową Broadcom 802.11n

post-9842-0-87031800-1359549855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że przed utworzeniem tematu powinno być obligatoryjne rozwiązanie testu ze znajomości regulaminu danego działu. Jest tam dosyć dużo o informacjach, których umieszczenie pozwala myśleć o jakiejkolwiek pomocy technicznej na forum. Ja nie wiem w tym momencie nic. Zupełnie nic.

 

Proszę zatem o zapoznanie się z regulaminem:

http://www.fixitpc.p...w-dziale-sieci/

 

i przedstawienie:

- raportu z Net-log (dodany jako załącznik),

- wyników z ICSI Netayzr (link do nich),

- informacji o sieci bezprzewodowej, których podanie jest określone w regulaminie.

 

Dodatkowo proszę jeszcze o podanie statystyk ADSL z Liveboksa.

Odnośnik do komentarza

niestety kiedy chce pobrac ICSI Netalyzr ciagle pokazuje mi ze musze pobrac jave, chociaz instalowalem ja juz z 3x i nadal to samo.

Log z Net Loga: net-log.txt

 

Ustawienia karty sieciowej:

 

20/40 coexistance automatyczny

802.11n preamble automatyczny

adres MAC zarzadzany lokalnie nieobecna

afterbumer wylączone

brak tolerancji 40MHz wylaczone

BT-AMP wlaczone

minimalny pobor mocy wlaczone

naglowek BSS PLCP automatyczny (krotki/dlugi)

napiecie wyjsciowe 100%

numer kanalu WZC IBSS 11(20MHz)

obsluga komorek mieszanych wylaczone

predkosc najlepsza predkosc

priorytet VLAN priorytet vlan wylaczone

prog fragmentacji 2346

prog rts 2347

short Gl automatyczny

Technologia XPress wylaczone

tendencje roamingu automatyczny

Tryb IBSS 54g-auto

tryb kompatybilnosci AP wyzsza wydajnosc

tryb wake-up ramka magic & wake up

tryb zabezpieczenia IBSS 54g automatyczny

WMM automatyczny

Wspolpraca z bluetooth automatyczny

Wybor roamingu automatyczny

wyl. podczas pol. przewodowego wylaczone

zroznicowanie anten automatyczny

 

To chyba jest problem z routerem gdyz jak mialem poprzedni tego problemu nie bylo..

Odnośnik do komentarza

Ok, ICSI Netalyzr odpuśćmy.

 

A co do tego, co podałeś. Net-log robiony w złych warunkach. Wyraźnie pisałem, żeby nie stosować go równolegle z innymi aplikacjami korzystającymi z sieci. A ja tam widzę przynajmniej Chrome'a i uTorrent, który rozwija naprawdę dużo połączeń, skutecznie wpływając na przekłamania w statystykach. Jeszcze raz. Z wyłączonym oprogramowaniem korzystającym z Internetu.

 

Co do danych:

 

W przypadku problemów ze sterownikami proszę także o podanie identyfikatorów sprzętu (Windows+R -> devmgmt.msc -> Odpowiednia karta -> Właściwości -> karta Szczegóły -> Identyfikatory sprzętu) oraz wersji zainstalowanego sterownika (Windows+R -> devmgmt.msc -> Odpowiednia karta -> Właściwości -> karta Sterownik). Wystarczy zrobić odpowiednie screeny.

 

+

 

W razie problemów z siecią bezprzewodową proszę także o screen z listy sieci z programu inSSIDer (pomaga ocenić stopień zajęcia poszczególnych częstotliwości i siłę sygnału) oraz krótki opis środowiska, czyli informacje o obecnym w pobliżu sprzęcie, który może wywoływać zakłócenia. Szczególnie podejrzane są głośniki, wszelkiego rodzaju sprzęt RTV, kuchenki mikrofalowe.

 

+

 

Dodatkowo proszę jeszcze o podanie statystyk ADSL z Liveboksa.

 

Jak to dodasz, to pogadamy. Wybacz, że w ten sposób odpowiadam, ale naprawdę nie mam teraz materiału, na którym mógłbym pracować.

Odnośnik do komentarza

Zaloguj się do strony konfiguracyjnej Livebox. Potem wsparcie -> zaawansowane wsparcie -> informacje systemowe -> ADSL i zrób screen.

 

Z Net-log widać, że jest problem ze stabilnością WiFi:

 

   	                 	       192.168.1.13
		         0/ 100 =  0%   |
 1   13ms	 0/ 100 =  0%	 0/ 100 =  0%  192.168.1.1
		         0/ 100 =  0%   |
 2   56ms	 0/ 100 =  0%	 0/ 100 =  0%  83.1.4.20

 

Ping do 192.168.1.1 (czyli Livebox) powinien być na poziomie 2 ms, nie więcej. To samo widać po tracert, skaczące wartości. Niewiele, bo nie wiele, ale zawsze skaczące. Pewnym pocieszeniem jest brak gubienia pakietów, więc nic nie wymaga retransmisji w warstwie IP. Retransmisji samego sygnału (warstwa fizyczna) nie jestem w stanie określić, ale zawsze jakiś jest, co wynika z wszechobecnych zakłóceń, które są nie do wyeliminowania. Ogółem, WiFi jest dosyć zawodną technologią.

 

Dosyć słaby sygnał dociera do laptopa z Livebox.

 

Co do ustawień.

 

minimalny pobor mocy wlaczone

 

Ustaw na "wyłączone" lub "maksymalna wydajność". Nie pamiętam, jakie tam są dokładnie nazwy opcji.

 

Pokaż jeszcze z Livebox screen z Zaawansowane -> WiFi

Odnośnik do komentarza

Wszystkie urządzenia, które tam widzisz, są lub były połączone z Twoją siecią. Jeżeli któreś nie jest Twoje, no to cóż...

 

Masz szyfrowanie WPA, którego tak łatwo nie da się złamać, więc albo po kabelkach, albo Twoje hasło do WiFi jest banalnie proste.

 

Nawiasem mówiąc, zadzwoń na infolinię techniczną TP (801 505 505, płatne 30gr/min) i zapytaj, jak zmienić tryb WiFi z 802.11bgn na 802.11bg, bo ja takiej opcji też nie widziałem nigdy. Musi się dać, a nie mam Liveboksa przed sobą, więc nie mam jak kombinować.

Odnośnik do komentarza

Nie udało się. Według wszystkich konsultantów, których pytałem, wybór trybu jest automatyczny i nie da się go zmienić. Konfiguracji przez telnet nie wspierają. Stąd pozostaje wymuszenie trybu b/g przez zmianę szyfrowania na WPA-PSK (TKIP), zamiast WPA2-PSK (AES), przez co bezprzewodówka będzie chroniona nieco słabszym algorytmem, ale na domorosłych hakerów powinno wystarczyć.

 

Można by próbować przez telnet, ale własnego Liveboxa 2.0 nie mam, a zdalnie się trochę boję, że konfigurację spieprzę. A potem bez dostępu do routera go raczej nie przywrócę. Tłumaczenia konfigurowania L 2.0 przez telefon też się nie podejmę. Jak chcesz spróbować, to możesz zainstalować TeamViewer i mi podesłać na PW identyfikator i hasło. Potem się połączę zdalnie z Twoim komputerem, ale to dopiero jutro po południu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...