Skocz do zawartości

Czym mountować pliki ISO i im podobne?


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie z tematu wiąże się z wytycznymi przedstawionymi przez Picasso w przyklejonych wątkach o raportach etc. Najogólniej - aby raporty nie były zaśmiecone/błędne trzeba i wypada odinstalować wszystkie emulatory napędów typu Daemon Tools, Alcohol czy Astroburn.

 

Ja przy okazji ostatniej infekcji odinstalowałem ww. Ale po prawdzie potrzebuję ich na codzień.

1) mam laptoka bez napędu. W pracy wprawdzie podłączam "zewnętrzny" czytnik, ale zwykle do domu go nie noszę.

2) serwer - często coś na nim robię bez fizycznego dostępu. Czyli loguję VPN + zdalny pulpit i mountuję obraz płyty i robię co trzeba.

3) Ulubione filmy na HomeTheater - trzymam w postaci ISO na dyska

itd itp.

 

Więc pytania jakie mam, to o sugestie:

1 - czym mountować ISO i inne obrazy wygodnie i nieszkodliwie dla raportów?

2 - czym wypalać płyty z obrazu lub plików? Nie przepadam za Nerą, bo jest za duży, mało przenośny itp. Kiedyś używałem Sonic Record (ale zdechł) , potem Astroburn. Oba małe, czytelne i banalne w obsłudze

3 - czym zapisywać obrazy z płyt (aktualnie UltraISO)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Pytanie z tematu wiąże się z wytycznymi przedstawionymi przez Picasso w przyklejonych wątkach o raportach etc. Najogólniej - aby raporty nie były zaśmiecone/błędne trzeba i wypada odinstalować wszystkie emulatory napędów typu Daemon Tools, Alcohol czy Astroburn.

 

Odinstalowanie programów emulujących napędy jest potrzebne jedynie na czas skanu i ewentualnego usuwania infekcji. Po zabiegu usunięcia infekcji mozna z powrotem je zainstalować. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Odinstalowanie programów emulujących napędy jest potrzebne jedynie na czas skanu i ewentualnego usuwania infekcji. Po zabiegu usunięcia infekcji mozna z powrotem je zainstalować. Nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Ale to nieco kłopotliwe, co by nie mówić. W sumie nie o samą de- i instalację chodzi, tylko o restarty zbędne i chyba u mnie, przynajmniej na stacjonarnym HTPC miałem chwilę kombinowania, jak zrobić, żeby 2klik ma .img od razu montował a następnie autoodtwarzał DVD.

 

Ultra ISO jest bardzo dobrym programem, bardzo dobrze sprawuje się w wersji portable, aktualnie do montowania obrazów używam właśnie Ultra ISO na pendrivie, w każdej chwili na dowolnym sprzęcie mogę zamontować obraz, posiada również funkcję nagrywania, czy tworzenia obrazów płyt, również bootowalnych.

 

Kurde, to ja nie umiem chyba. Albo jak zwykle, źle się wypowiedziałem. Może bardziej mi szło o ten wirtualny napęd. Bo podejrzeć i skopiować pliki umiem z UltraISO, ale odpalić np "start.exe" już nie bardzo w testowym obrazie płyty instalacyjnej

 

Do montowania płyt próbowałeś PowerISO? http://www.dobreprog...dows,13054.html Do wypalania obrazów używam ImgBurn : http://www.dobreprog...dows,13049.html Co do trzeciego pytania: chodzi ci o przegrywanie zawartości płyt w obraz? ImgBurn ma taką opcję.

 

PowerISO jest płatny. Co do trzeciego pytania to znów się niejasno wyraziłem, ale tak, o tworzenie obrazu z fizycznej płyty mi szło. ImgBurn wygląda OK. Mały programik, czytelny interfejs. Sprawdzę tylko jak sobie radzi z zewnętrznym (USB) napędem. Jak wrócę do roboty jutro.

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Kurde, to ja nie umiem chyba. Albo jak zwykle, źle się wypowiedziałem. Może bardziej mi szło o ten wirtualny napęd. Bo podejrzeć i skopiować pliki umiem z UltraISO, ale odpalić np "start.exe" już nie bardzo w testowym obrazie płyty instalacyjnej

 

UltraISO również jest płatne, ale w wersji portable ma wszystkie funkcje, prawdę mówiąc dawno nie korzystałem z wersji instalacyjnej więc nie pamiętam jak to wygląda, natomiast wygląda to mniej/więcej tak: w zakładce "Tools" masz "Make cd/dvd image" (tworzenie obrazów, "Convert.." (konwrsja obrazów), "Mount to Virtual Drive" (montowanie wirtualnych dysków), "Burn CD/DVD image" (nagrywanie obrazów, no i jeszcze kilka innych pozycji.

Odnośnik do komentarza

No to "Zamontuj jako napęd wirtualny" się nie udaje z braku takowego (Nie odnaleziono napędu wirualnego CD/DVD!).

Wróciłem na razie do DT Lite. O dziwo, gdzieś nawet ustawienia pamiętał sprzed dezinstalacji (ostatnio używane obrazy etc). Czyli reinstalka relatywnie bezproblemowa. Problemowe za to uniknięcie "dodatków". Mimo dość uważnego czytania kolejnych komunikatów z propozycją kliknięcia/odkliknięcia czegoś tam i tak załadowałem jakiś gówniany dodatek. Sweet coś tam. Ale już chyba go wysiekałem.

Odnośnik do komentarza
Wstaw log z OTL.

 

Proszę uprzejmie. Coś jednak zostało. Wprawdzie to moja nieuwaga, ale takie zjawiska właśnie są powodem założenia tego tematu.

 

polecam ciekawy darmowy soft do montowania wirtualnych obrazów OSFMount

 

W wolnej chwili sprawdzę

 

Tu masz filmik jak to się robi w UltraISO, wprawdzie ja to robię trochę inaczej bo montuję na bieżąco, ale ważne że działa.

 

U mnie nie działa tak jak na filmie. Nie ma sterowników. Wykrywa za to sterowniki DT Lite, ale po co mi wtedy Ultra ISO. Może Powinienem na nowo zainstalować, żeby powalczyć

 

edycja z 5 lutego: w zasadzie temat do zamknięcia - w tej chwili używam kombinacji DaemonToolsLite, AstroBurnLite, PowerIso i InfraRecorder. Problemem jest uważne instalowanie DTL i Astro. Żeby sobie jakiś śmieci nie dołożyć. Wersja instalera DTL proponowała kilka różnych "dodatków", które raz trzeba było kliknąć, raz odkliknąć i bardzo uważnie czytać, co instaler zrobi. Śmieci z załączonych logów już wywaliłem chyba.

 

Dziękuję za pomoc bardzo uprzejmie :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...