Skocz do zawartości

Wirus "policyjny" blokujący komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

tak jak w temacie, zostałam zaatakowana przez wirus blokujący komputer.

Przed wytworzeniem loga usunęłam z komputera Daemon Tools Lite i następnie próbowałam użyć narzędzia SPTDinst, natomiast nie wykrywało ono sterownika SPTD (opcja uninstall była nieaktywna) dlatego też tego kroku nie byłam w stanie wykonać. Logi zamieściłam w załączniku, bardzo proszę o pomoc....

 

P.S. To już jest drugi atak w przeciągu ostatniego roku, po ostatnim dbałam o aktualizację antywirusa i innych programów, a mimo to sytuacja się powtórzyła. Czy jest możliwość uchronienia się przed kolejnymi atakami?

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Trafiłaś w złym momencie: @Picasso i @Landuss są na urlopach, i nie ma tu innych osób wyznaczonych do pomagania.

Nie wiem, do kiedy są te urlopy.

Jeśli w ciągu najbliższych dni się nie zjawią, to możesz (ale nie musisz!) wykonać przynajmniej to:

 

1) Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:Files

C:\Users\Ewa\wgsdgsdgdsgsd.dll

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.js

C:\Users\Ewa\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk

 

:OTL

O4 - HKU\S-1-5-21-3129749323-3213680375-2284605331-1000..\Run: [RESTART_STICKY_NOTES] C:\Windows\System32\StikyNot.exe File not found

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

 

2) Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania Skryptem.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...