Skocz do zawartości

Blue screen win32k.sys


polin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczne od tego ze ostatnio nic nie instalowalam, ani nie sciagalam. Laptop nie byl wlaczany przez tydzien, wczoraj dzialal normalnie, a dzisiaj po uruchomieniu systemu pojawiaja sie ikony bez podpisow i kompletnie nic nie da sie zrobic. (w trybie awaryjnym jest podobnie) Po czym pojawia sie blue screen PAge_fault_in_nonpaged_area. Nie ma mnie na miejscu, ale mam zrobione zdjecia bluescreenow i ekranu po uruchomieniu. Prosze o jakiekolwiek podpowiedzi co z tym zrobic. Zaznaczam, ze nie znam sie na tych sprawach, a wolalabym uniknac placenia za naprawe u specjalisty :) Nie chcialabym tez stracic zadnych danych.

System to Windows 7 64 bitowy.

 

zdjecie ekranu po uruchomieniu :

http://imageshack.us.../dscn0531n.jpg/

 

zdjecie ekranu w trybie awaryjnym:(wyswieta sie okienko pomocy bez zadnych informacji i nic poza tym)

http://imageshack.us...dscn0538iw.jpg/

 

zdjecie blue screen'a:

http://imageshack.us...cn0546copy.jpg/

 

 

Prosze o odpowiedz, bo nie wiem czy mam czekac az mi ktos odpisze czy od razu zaniesc go do serwisu...

Edytowane przez polin
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Czy brak odpowiedzi wynika z niewiedzy czy z trudnosci problemu? Czy za malo informacji podalam?

Prosilam tylko o jakies wskazowki, bo nie wiem czy lepiej laptop zaniesc do jakiegos specjalisty, czy samej probowac cos zrobic?

 

Testy pamięci Ram i dysku.

 

Dysk MHDD - http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

Pamięć programem Memtest https://www.fixitpc.pl/topic/6006-jak-przetestowac-pamiec-za-pomoca-memtest86/page__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza

Potraktuj pomoc tu jako naprawę u specjalisty. Tylko trochę wolniejszą :)

 

KLIK - bardzo podobny przypadek. Nie znam się na tym za bardzo, ale sugerowałbym wejść do WinRE i użyć komendy sfc /scannow tak jak w tym poście: KLIK. Po tym sprawdź czy problem ustąpił.

 

EDIT: Pisałem i nie widziałem Belfegora. Oczywiście wykonaj wszystkie polecenia, z obu postów. :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Narazie zrobilam tylko te polecenie scannow, bo z tamtymi skanowaniami ramu jest wiecej zachodu, musze to najpierw posciagac i wypalic.

 

weszlam w wiersz polecen i na gorze widnialo "x:\windows\system32>" nie wiem czy tak byc powinno, myslalam, ze ma byc C: windows tak jak mam w komputerze.

Wpisalam polecenie scannow tak jak bylo w tamtym poscie od piccolo, i wyskoczyla informacja

 

"Windows Resource Protection could not start the repair service "

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisalam wczesniej praktycznie nic nie moge zrobic po zalogowaniu sie windowsa. Nie moge wejsc w start. A jak klikne jakis program albo ctrl+alt+delete to owszem wlacza sie okienko, ale nie widze nic co jest w nim napisane (tak jak widac na zalaczonym przeze mnie w 1 poscie obrazku).

Dzisiaj po wlaczeniu (myslalam ze moze cudownie sie sam uzdrowil) kliknelam na jakis obrazek jpg z pulpitu to o dziwo sie wlaczyl(po 30 sekundach no ale liczy sie ze sie wlaczyl), no i zaladowaly sie gadzety, te ktore pojawiaja sie w prawym gornym rogu, no ale to tyle, bo potem bluescreen.

Odnośnik do komentarza

Zrobilam skan dysku mhdd, nie trwalo to 10 minut tylko kilka godzin.

Wklejam zdjecia po kolei jak to wygladalo.

 

nie wiem czy to dobrze ze dysk jest pod portem 6, bo jakis film instruktazowy byl i facet mowil ze "gdybym nie zmienil opcij to byloby na 6 porcie"

 

http://iv.pl/images/...15468454773.jpg

 

wynik skanu :

 

http://iv.pl/images/...25624646956.jpg

 

dane dysku:

 

http://iv.pl/images/...53358183850.jpg

 

 

po wcisnieciu f8 :

 

http://iv.pl/images/...50788508650.jpg

Odnośnik do komentarza

"weszlam w wiersz polecen i na gorze widnialo "X:\windows\system32>" (nie wiem czy tak byc powinno, myslalam, ze ma byc C: windows tak jak mam go w komputerze)

Wpisalam polecenie sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=C:\windows, i wyskoczyla informacja

 

"Windows Resource Protection could not start the repair service """.

 

teraz zrobilam jeszcze to zwykle sfc scannow z wiersza polecen po f8i takie cos wyskoczylo "there is a system reapair pending which requires reboot to complete. Restart Windows and run sfc again"

 

 

Czy jezeli "dysk zaczyna miec problemy" i zrobilabym przywrocenie z partycji recovery tylko dysku C (windowsa) to wszystko wrociloby do normy? Czy to juz cos powazniejszego ?

Odnośnik do komentarza

Tylko do tego:

Czy jezeli "dysk zaczyna miec problemy" i zrobilabym przywrocenie z partycji recovery tylko dysku C (windowsa) to wszystko wrociloby do normy? Czy to juz cos powazniejszego ?

Niestety nie. Musisz szybko pomyśleć o kopii ważnych danych na inny nośnik i zerować dysk. Ale to bardziej skomplikowane i nie na dzisiaj.

Pan moderator życzył mi już dobranoc więc znikam.

Odnośnik do komentarza

Ok rozumiem. Czyli jak zrobie te zerowanie to usuwaja sie dane, a partycja recovery tez moze sie usunac badz zmienic? Nie mam plyty z windowsem tylko te partycje i sama tez nie zrobilam nosnikow na plycie - tak wiem ze to glupota i bezmyslnosc z mojej strony....

 

Nie wiem jak mam zrobic te kopie, bo tak jak mowilam nie moge nic zrobic po wlaczeniu windowsa.

 

Czy te bledy z dyskiem podlegaja gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Czyli jak zrobie te zerowanie to usuwaja sie dane, a partycja recovery tez moze sie usunac badz zmienic?

 

Nie rób na razie żadnego zerowania bo usuniesz wszystko z dysku łacznie z partycją recovery. Stracisz system.

 

Nie wiem jak mam zrobic te kopie, bo tak jak mowilam nie moge nic zrobic po wlaczeniu windowsa.

 

Pobierz Ubuntu, nagraj obraz ISO na płytke DVD, ustaw w biosie bootowanie z CD/DVD i wystartuj z Linuxem. Pojawi się ekran z wyborem trybu instalacji. Wybierzesz tryb bezinstalacyjny (tzw liveCD) załaduje się Linux i zobaczysz pulpit. W ten sposób bedziesz mogła skopiować swoje dane na dysk wymienny. Możesz zrobić kopie partycji recovery, a przynajmniej skopiować jej zawartość.

 

http://ubuntu.pl/pobierz.php

 

Czy te bledy z dyskiem podlegaja gwarancji?

 

Jeżeli lapek jest na gwarancji to tak. Ale to zostaw na koniec.

Odnośnik do komentarza

Tak myslalam, nie robie zadnego zerowania jak narazie.

 

Wlasnie o to chodzi, ze mi sie gwarancja konczy chyba za rok.. A jak ten dysk sie sypie to wole go im oddac i wymienic teraz niz czekac do konca gwarancji i dzialac na wlasna reke. No chyba ze oni na tej gwarancji robia to samo czyli zerowanie ?

+ jak oddam go na gwarancje to jak beda cos robic z dyskiem to pewnie wgraja mi tez na nowo partycje recovery, a czytalam ze jak sama bym ja usunela to wgranie recovery przez nich to koszt minimum 150zl, wiec nie wiem czy warto samej w nim grzebac?

 

 

Zrobie to z tym linuxem tylko jak zrobic te kopie partycji na nosniku skoro plyta linuxa bedzie siedziec w cdromie? To chyba zbyt skomplikowane :{

Te dane moge zgrac na usb tak?

 

 

Aha i kolega powiedzial, ze mial kiedys taki sam blad, i u niego to bylo cos ze sterownikiem grafiki. Czy jest mozliwe, ze u mnie to niekoniecznie cos z dyskiem? W sumie to nie wykrylo zadnych bad sektorow w tym skanowaniu.

Odnośnik do komentarza
Zrobie to z tym linuxem tylko jak zrobic te kopie partycji na nosniku skoro plyta linuxa bedzie siedziec w cdromie? To chyba zbyt skomplikowane :{

Te dane moge zgrac na usb tak?

 

Na USB lub na dysk przenośny podpinany przez USB. Zależy czym dysponujesz.

 

Prosiłbym o zrobienie testów pamięci Ram. Bład może mieć różne przyczyny. Zarówno sprzetowe jaki i infekcję. Żeby się dowiedzieć, co jest w systemie (przynajmniej w części) skorzystaj z płyty OTLPE

http://www.fixitpc.p...jacych-windows/

 

podaj logi z OTL

 

 

Jaki to lapek? Marka,model

Odnośnik do komentarza

Tylko do tego:

 

Czy jest mozliwe, ze u mnie to niekoniecznie cos z dyskiem? W sumie to nie wykrylo zadnych bad sektorow w tym skanowaniu.

Bad sektorów nie masz ale masz sektory z czasem dostępu 500ms (to jest pół sekundy) w sytuacji gdzie normalne czasy są na poziomie dziesiątek ms.

To jest cały czas wyszukiwanie przyczyny. Stąd propozycja z testem RAM oraz wykonaie logów.

Odnośnik do komentarza

Laptop Samsung RC530 - S02

 

 

wynik testu RAMU

 

 

http://iv.pl/images/...53580389389.jpg

 

LOG w zalaczniku, tylko nie wiem dlaczego w tym otlpe windows byl na dysku F. Skoro wydaje mi sie, a raczej mam pewnosc ze mialam go na dysku C?

 

Podejrzeawm ze to moze byc cos z tym, bo w tym samym dniu wlaczyl sie bluescreen :

 

[2012/12/26 17:05:35 | 000,174,640 | ---- | C] (Symantec Corporation) -- F:\windows\System32\drivers\SYMEVENT64x86.SYS

[2012/12/26 08:12:09 | 000,000,000 | ---D | C] -- F:\windows\Minidump

 

Ostatni raz sama wlaczalam laptopa 18 albo 19 grudnia. Potem byl wlaczany chyba dopiero 23.12 ale to doslownie na minute, no i 25 grudnia na godzine - tylko byl wlaczany Skype, i 26 grudnia rano wywalilo bluescreena.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

A moge tez skopiowac dane z tym Ubuntu? Bo juz go sciagnelam.

Czyli nie kopiowac recovery teraz i zrobic najpierw przywracanie, a dopiero potem jego nosnik? Strasznie panikuje zeby nie stracic tej partycji recovery.

 

 

I czy ktos moze mi wyjasnic dlaczego w tym programie OTLPE wnidows byl na dysku F? Skoro normalnie mialam go na C?

 

 

 

Aha wczoraj mi sie jeszcze przypomnialo, ze jakis czas temu robilam defragmentacje dysku, nie wiem czy to moze miec jakis wplyw na zaistniala sytuacje?

Odnośnik do komentarza
A moge tez skopiowac dane z tym Ubuntu? Bo juz go sciagnelam.

Czyli nie kopiowac recovery teraz i zrobic najpierw przywracanie, a dopiero potem jego nosnik? Strasznie panikuje zeby nie stracic tej partycji recovery.

 

Możesz to zrobić z OTLPE lub UBUNTU, nie ma znaczenia. Jeśli masz odpowiednio pojemny pendrajw lub dysk przenośny to skopiuj na niego cała zawartość partycji Recowery.

 

To pewnie jest ta 7,20GB

 

Drive C: | 100.00 Mb Total Space | 74.24 Mb Free Space | 74.25% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive D: | 265.26 Gb Total Space | 258.58 Gb Free Space | 97.48% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive E: | 7.20 Gb Total Space | 1.56 Gb Free Space | 21.64% Space Free | Partition Type: FAT32
Drive F: | 177.00 Gb Total Space | 94.26 Gb Free Space | 53.25% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Mnie też zależy żebyś nie starciła systemu. Choć i to naprawię.

 

I czy ktos moze mi wyjasnic dlaczego w tym programie OTLPE wnidows byl na dysku F? Skoro normalnie mialam go na C?

 

nie wiem. ale płytka OTLPE zawiera starą wesje OTL więc może tu jest pies pogrzebany. Linux powinien odczytać dane partycji poprawnie.

 

Aha wczoraj mi sie jeszcze przypomnialo, ze jakis czas temu robilam defragmentacje dysku, nie wiem czy to moze miec jakis wplyw na zaistniala sytuacje?

 

Zależy czym? Bo jak systemowy defragmentator to kiepskie narzedzie. Ale błedy dysku nie muszą mieć z tym związku.

 

 

Tu nie ma co gdybać. Jak przywrócisz system daj znać. Poinstruje co dalej. Jak wszystko siądzie i zostaniesz tylko ze skopiowanymi plikami też sie nie martw. Rozegramy to zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza

Przekopiowalam pliki na pendrive. Tylko mam problem z partycja recovery, bo jej po prostu nie widze,ani na ubuntu ani na tym otlpe. To co powiedziales ze "7,20GB to pewnie ta partycja " okazuje sie ze to byl pendrive. Zrobilam drugi raz ten skan OTL i tym razem wyszlo co innego.

 

Drive C: | 100.00 Mb Total Space | 74,24 Mb Free Space | 74.25% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 265.26 Gb Total Space | 265.16 Gb Free Space | 99.96% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 177.00 Gb Total Space | 129.26 Gb Free Space | 73.03% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Jak wchodze w mój komputer to jest jeszcze jakis dodatkowy RAMDISK(B:) 63MB i jest na nim 5mb jakis plikow.Nie wiem co to jest.

 

Powie mi ktos gdzie jest ta partycja recovery, bo chce ja przekopiowac i zrobic te przywrocenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...