Skocz do zawartości

Do usunięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chcę zrobić kopię tylko podstawowych rzeczy, tzn. bez mp3, gier, moich programów itp. Chcę by to był czysty Windows + sterowniki i co tam jeszcze potrzebne by było ok. i bez zbędnych rzeczy.

 

Tak się nie da. W jaki sposób chcesz zrobić kopię "bez programów" mając już je zainstalowane? Nie wystarczy tylko wykluczyć katalogi na dysku, bo co z rejestrem? Cały rejestr ma u Ciebie mnóstwo odnośników do zainstalowanych programów. Żaden program do kopii zapasowej nie obrobi rejestru w taki sposób, by selektywnie z niego powycinać programy zostawiając tylko części od Windows.

 

To do czego zmierzasz to stan po czystej instalacji Windows 7, co tu jest awykonalne. Wiemy z innego tematu, że nie masz w ogóle nośnika instalacyjnego Windows, dlatego dążysz do backupu. Singapjap w Twojej sytuacji w grę wchodzi kopia całej partycji Windows z tym co już masz. Jeśli nie chcesz uwzględniać w kopii określonych programów, to musisz je po prostu odinstalować i wyczyścić po nich ręcznie przed rozpoczęciem akcji z kopią.

 

 

Użytkowniczka picasso poleciła mi program Reflect, więc mam jego najnowszą, darmową wersję. Niestety jest on w języku angielskim, dlatego proszę o pomoc, może być też coś innego, ważny jest cel.

 

Mnie ciągle brakuje czasu na sprawdzenie opcji Reflect, nie pamiętam ich po prostu. Natomiast jeszcze jedna sprawa, może dla Ciebie łatwiejsza ze względu na język komunikacyjny, w Windows 7 także masz wbudowane narzędzie do tworzenia obrazu dysku z Windows. Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopia zapasowa/Przywracanie > Utwórz obraz systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...