Skocz do zawartości

Komputer gubi pakiety danych - po wymianie routera/modemu


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zanikał nam net (UPC), zadzwoniłem - sprawdzili cos zdalnie - powiedzieli ze modem jest uszkodzony - pewnie duzo mieli takich awarii bo koles przyszedł od razu z innym modemem.

Na starym modemie, na przyklad www chodzilo wolniej, na tym chodzi szybciej.

Problem w tym, że zacząłem gubić pakiety w grze, mam czerwone kreski w oknie połączenia.

Na starym modemie tego nie było, cos jest nie tak.

 

Dodaje logi z WinMTR

Net-LOG

NETANALYZR (nie znalazlem jak zapisac do pliku, mam nadzieje ze link bedzie dzialal)

http://n1.netalyzr.i...-6681-4341-b318

http://n1.netalyzr.i...81-4341-b318/rd

 

Jestem w kontakcie z UPC, "badają problem"... ale moze im to zajac tydzien....

Podobno miedzy mną a modemem nie ma problemu w komunikacji, podobno problem lezy w modemie albo "za nim, po stronie UPC".

 

prosze o weryfikację

prosze o ewentualne instrukcje co moge zrobic

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cóż... pathping zawarty w Net-log zwraca poprawne wyniki. NetAlyzr nie wykonał testu gubienia pakietów, prawdopodobnie problem z Javą.

 

U mnie WinMTR też często pokazuje straty pakietów, których żaden inny program nie widzi. Bierze się to prawdopodobnie stąd, że komunikaty są wysyłane przez ten program dosyć często i mają mały czas oczekiwania na odpowiedź, a węzły w sieci zazwyczaj obsługują ruch ICMP z niższym priorytetem.

 

Problem w tym, że zacząłem gubić pakiety w grze, mam czerwone kreski w oknie połączenia.

 

O jakich kreskach mówisz? Jaka gra? Wymaga jakichś przekierowanych portów?

Odnośnik do komentarza

Dziwne. U mnie zarówno WinMTR, jak i pathping, nie wskazują żadnych problemów z połączeniem.

 

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator.

Wpisz komendę pathping 188.40.57.203 > C:\cmd_log.txt i po wykonaniu komendy (potrwa jakieś 5 minut) załącz plik C:\cmd_log.txt.

 

Zrób test na http://speedtest.net

Odnośnik do komentarza

poniżej logi, dodaję również printscreeny z gry (widać tam czerwone pionowe kreski, wczesniej ich nie było, w momencie gry ponawia sie taka kreska - nastepuje lekkie "zawirowanie" połączenia na górnej poziomej linii, co skutkuje "micro lagiem" w grze....

 

dodatkowo, odpisali mi z UPC (informatycy):

 

"Uprzejmie informuję, że wykonane przez Pana testy nie wykazują utraty pakietów, a jedynie braki odpowiedzi na zapytania ICMP, co nie jest żadną usterką. Aby można było mówic o utracie, potencjalne błędy muszą być powtarzane na kolejnych hopach, a w Pana testach szystkie wysłane pakiety dochodzą do hosta docelowego bez żadnych strat."

Odnośnik do komentarza

dodatkowo, odpisali mi z UPC (informatycy):

 

"Uprzejmie informuję, że wykonane przez Pana testy nie wykazują utraty pakietów, a jedynie braki odpowiedzi na zapytania ICMP, co nie jest żadną usterką. Aby można było mówic o utracie, potencjalne błędy muszą być powtarzane na kolejnych hopach, a w Pana testach szystkie wysłane pakiety dochodzą do hosta docelowego bez żadnych strat."

 

I ciężko się z nimi nie zgodzić. ICMP ma na wielu węzłach niższy priorytet niż normalny ruch. A to, że wszystko dochodzi do końca jest w pewnym sensie dowodem, że połączenie działa. Węzły pośredniczące nas pod tym względem mało interesują, o ile przekazują całą wartościową komunikację.

 

Speedtest nie wykazał żadnych problemów, to samo pliczek, który załączyłeś. Trochę wysoki ping, ale w normie.

 

Nie mam czego się uczepić, poza tym, że serwer tej gry może być chwilami przeciążony i stąd problemy.

Odnośnik do komentarza

hm, no dobra, skoro nie ma sie do czego przyczepić to trudno.

Wiem na pewno, że po tym jak przyniesli mi nowy router nastąpiły zmiany... póki co zauważyliśmy, że:

- mam te dziwne lagi w grze

- jak odpala się youtuba i puszcza filmik to się przycina, tak jakby się nie buforował płynnie

- przy odpalonym kliencie p2p wysiada całe www dopóki się go nie wyłączy po zakończeniu pracy

Wszystko to zmienilo się w przeciagu 20 min, po wymianie modemu... było dobrze, 20 min ( wymiana ), jest troche lipa.

Nic nie zmieniałem, nic nie instalowałem, działało - zmienili i nie działa tak jak wczesniej.

Z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć o co kaman :) ale skoro nie ma zadnych pomysłów to pasuję...

Odnośnik do komentarza

UPDATE:

- nie gubie juz pakietów podczas grania, samo sie naprawiło

- nadal wystepuje problem z netem, stronki nawet czasem się nie ładują i trzeba odświeżać po kilka razy,

 

Dzwoniłem do UPC, tym razem o dziwo zobaczyli problem... (musiało im się nazbierać troche logów, z tego co zrozumiałem, dlatego poprzednia osoba nie widziała że coś jest nie tak... oslt) mają przysłać zioma w piątek, powiedziałem by zabrał nowy modem... :)

Odnośnik do komentarza

UPDATE ( temat do zamknięcia )

 

skończyło się na tym, że przyszedł koleś z UPC i wymienił router Cisco EPC3925 na stary model THOMSON TWG870UG. Zaznaczył, że pewnie pojawi się zmowu u nas za jakiś czas, ponieważ THOMSON na pewno się zepsuje :) ostatnio wytrzymał prawie rok, wiec na chwile jest spokoj.

 

Wszystko działa jak powinno.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DawidS28
Ok, zamykam.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...