Skocz do zawartości

Nie odczytuje karty pamieci ani na komputerze ani na telefonie


talinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wgrałam sobie dziś parę piosenek na kartę pamięci micro sd przez adapter (zresztą tak jak zwykle to robiłam) i póxniej wkładam kartę do telefonu i mi jej wogóle nie odczytuje :( na komputerze też teraz wogóle jej nie widzi a jak chcę zrobić format to wyskakuje okienko i jest napisane" brak dysku" :( pomóżcie bo ważne dane tam miałam :( a ja kompletnie się nie znam na komputerach ... sciągałam już jakiś o\program do odzyskiwania danych, ale niestety nie mogę nawet wybrać tej karty pamięci, ponieważ wogóle jej nie widzi żaden program :/ ...

 

mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :)

będę bardzo wdzięczna ! :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Według mnie tak.

 

Podłącz kartę do adaptera, wepnij do USB.

Pokaż obrazek z Zarządzania dyskami (Panel sterowania -> Zarządzanie komputerem lub System - nie pamiętam mam W7).

Dodatkowo pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń (Komputer -> PPM -> Właściwości).

 

EDYTA

 

Jaką pojemność ma ta karta?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

2 GB. Nie pokaże obrazku z systemu, bo to chyba są dane chronione każdego komputera. Więc nie bedę takich danych udostępniać na forum.

 

Podaj przykład tych "chronionych danych".

 

Jeśli nie znajdujesz, to zapraszam do wykonania dwóch rzeczy:

1. Klikasz Windows+R, wpisujesz devmgmt.msc i robisz screen, który umieszczasz na forum.

2. Klikasz Windows+R, wpisujesz diskmgmt.msc i czekasz na pojawienie się wszystkich danych a potem robisz screen, który umieszczasz na forum.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie mi, ale kompletnie się na tym nie znam. Kiedyś ktos mi mówił (ale to już dawno było) żeby informacji które się otworzą jak wcisne ten "system" żeby tego nie udostepniać bo nie wolno :D

 

DawidS28 - dołaczam screeny choć nie wiem w czym to ma pomóc, ponieważ i tak tam nie widać tej mojej karty w adapterze ... no ale czekam na dalsze ewentualnei instrukcje :2v1u4vq.jpg

 

utqbr.jpg

Odnośnik do komentarza

Na stronie http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html zjedz na dół i kliknij na niebieski "Download USBDeview".

Nastąpi pobranie paczki. Rozpakuj na pulpicie i uruchom 'USBDeview.exe'. Pokarze Ci się okienko takie jak na górze w/wym. strony.

Kliknij na zakładkę 'Device Type' to się co nieco posortuje w tym okienku.

Zrób zrzut ekranu aby objęło od lewej krawędzi do USB Hub (jak na obrazku) ale okno wcześniej rozciągnij w pionie, aby była cała zawartość. Pokaż ten obrazek na forum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...