Skocz do zawartości

Nie odczytuje karty pamieci ani na komputerze ani na telefonie


talinka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wiem - jedziemy dalej.

 

Wypnij flashe USB z gniazd jak masz podpięte.

Zaznoczasz "USB Reader" tak aby podświetlił ci się na niebiesko. Klikasz na to PPM i wciskasz "Uninstall Selected Device"

Profilaktycznie analogicznie robisz z nieokreślonym "Masowe urządzenie magazynujące".

Zamykasz okienko, restartujesz komputer.

Podłączasz trefną kartę. Powinno (mam taką nadzieję) wykryć nowe urządzenie i zainstalować sterownik.

Napisz co się będzie działo po restarcie.

 

EDIT

 

Rozminąłem się z Wiesławem.

Jak zniknął - restart i podłącz tą kartę.

Odnośnik do komentarza

System wykrywa tylko adapter a nie kartę wewnątrz.

Trzeba spróbować odzyskać dane lub całą partycję.

 

Ta karta to 2 GB. Jak duże są te pliki na których Ci zależy bo muzykę sobie daruj?

Czy pamiętasz ile tam było wolnego miejsca?

To dla mnie istotne bo chodzi o rodzaj softu do odzyskiwania.

 

Musisz szybko coś zrobić z dyskiem systemowym C: bo tam zostało tylko ok. 300 MB. Pewnie system muli.

Odnośnik do komentarza

muzyka też była ważna :P

ale głównie chodzi mi o zdjęcia, bo tam miałam je od jakichś 6 lat a są one dla mnie ważne ...a zdjęć było około 250. Plus jakieś 120 piosenek, to nie wiem ile to może łącznie zajmować ... i ile mogło zostać wolnego miejsca.

 

System chodzi dobrze, ale wiem, że musze porządek zrobić z nim - tzn z dyskiem C :)

 

A wczoraj spróbowałam włożyc kartę do telefonu i jak weszłam w moje pliki to telefon już ją widział, ale jak otworzyłam ją to pokazało się, żebym wpisała hasło i jakieś tam coć i wtedy wyskoczyło "karta została wyciągnięta" - nie wiem czy ta informacja cos pomoże, ale wolałam ją napisać ;)

Odnośnik do komentarza

Mogę zaproponować soft Easeusa Free KLIK ale ma on ograniczenie na odzyskanie do 1 GB plików.

W tym wypadku wybierasz (po instalacji) Complete recovery i dalej zgodnie z sugestią.

Inna możliwość to Partition Recovery i to powinno przywrócić widoczność wszystkich plików na karcie.

W tym przypadku masz wskazać dysk J:

 

Alternatywnie - soft z postu #32 @Bonifacego.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Robiłam tak jak Napisał Bonifacy:

Może da radę Lazesoft Data Recovery Home - http://www.softpedia...very-Home.shtml

Pobierz, zainstaluj, podłącz dysk przenośny, uruchom program --> File Recovery -->Finish

Rozpocznie się skanowanie dysku H a wynik wyświetli się w stylu jak tu - http://i1-win.softpe....png?1351868821

Zaznaczasz w lewym okienku co chcesz odzyskać (rozumiem wszystko) --> Save Files i dalej będzie (chyba) wskazanie miejsca zapisu odzyskiwanych danych.

 

I niestety jak wcisnełam "File recovery" to pojawiły się tylko dyski C, D, E o F. a dysku wymiennego J jak nie było tak nie ma.

1695b21.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli karta jest widoczna w telefonie lub aparacie fotograficznym to spróbuj podłączyć to urządzenie do komputera(WiFi, USB?) i dopiero użyć programu do odzysku. Gdy żadne urządzenie karty "nie widzi", to żaden program nie odzyska z niej danych. Jedynie serwis. Wpisz w googla odzysk danych i zobacz ceny. Uwaga NIE FORMATUJ karty jeśli urządzenie to zasugeruje(telefon, aparat?) Format dopiero po odzyskaniu danych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli karta jest widoczna w telefonie lub aparacie fotograficznym to spróbuj podłączyć to urządzenie do komputera(WiFi, USB?) i dopiero użyć programu do odzysku. Gdy żadne urządzenie karty "nie widzi", to żaden program nie odzyska z niej danych. Jedynie serwis. Wpisz w googla odzysk danych i zobacz ceny. Uwaga NIE FORMATUJ karty jeśli urządzenie to zasugeruje(telefon, aparat?) Format dopiero po odzyskaniu danych.

 

Jak wkładam kartę do telefonu to ją widzi ale pisze żebym wpisała hasło a jak wpisze byle co, to wyskakuje, że karta została już wyciągnięta. A wkładam ją przez adapter do komputera i w moim komputerze pojawia się dysk wymienny, ale jak go próbuje otworzyć to pisze żeby sformatować dysk. Nie wiem co mi się to porobiło :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...