Skocz do zawartości

router jako klient


rasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisze bo nie mam pojęcia czy w ogóle da sie to zrobić, pozbierałem jakieś routery po znajomych ale z nich widzę ze nic nie zrobię

A mianowicie:

chce podpiąć dwa kompy do sieci radiowej, wymyśliłem sobie tak (wydaje i sie to najlepsze teoretycznie rozwiązanie), że podepnę jeden router do sciągania sygnału, do niego drugi router do emitowania, jeden komputer kabelkiem a drugi droga radiową, ale nie wiem jakiego routera użyć do ściągania sygnału, czytałem o tym TL-WR543G ale chyba nie do końca się nada, potrzebuje zarządzać routerem jak kartą wifi nie ukrywam ze mam zamiar korzystać z więcej niż jednego dostawcy internetu, co wiąże sie z częstą zmianą mac adresu i ustawień IP, obecnie używam do takiej zabawy programu "easy net switch" i jest to bardzo wygodne rozwiązanie, do tego karty wifi mają oprogramowanie do wyszukiwania sieci i dobrze by było żeby taki router też takie posiadał niekoniecznie producenta, do tego dochodzi problem z drugim routerem, najlepiej jakby był przeźroczysty, działał jak switch bardziej. Jeden komp mógłbym kabelkiem podpiąc bezpośrednio do pierwszego routera, gorzej z drugim bo to laptop i ma być mobilny stąd drugi router.

Jeżeli ktoś kiedyś próbował zrobić coś podobnego, albo jest ktoś kto miał sporo do czynienia z routerami to bardzo proszę o jakiekolwiek porady i sugestie.

 

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przypuszczam że musisz trochę bardziej sprecyzować to co chcesz zrobić, bo np. po co podłączać komputer drogą radiową do routera jeżeli on może bezpośrednio pobierać sygnał.

A wracając do tematu, podłączanie poprzez dwa routery, jest najprostrzym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli chciałbyś wystawiać antenę na zewnątrz, chodzi tu o straty sygnału poniesione na kablu między routerem a anteną.

Router TL-WR543G jest wg. mnie dobrym sprzętem i na pewno zda egzamin, mimo że wielu ludzi ma złe opinje na temat TP-Linka. Sam posiadam taki router, kupiłem go w podobnym celu ale nie miałem okazji sprawdzić czy zda egzamin, rzecz w tym że posiada on funkcję APClient, znaczy się może pobierać sygnał z innych AP ale może go rozdzielać tylko drogą kablową, a nie radiowo, czy mieszanie, przynajmniej tak twierdzą co poniektórzy fachowcy, którzy twierdzą że routery nie posiadają tkiej opcji, co nie jest do końca prawdą, a ja właśnie nie miałem jeszcze możliwości tego sprawdzić, na pewno posiadają taką opcję routery OvisLink.

Takie podłączenie można również zrealizować routerem który posiada opcję Universal Repeater, napewno jest sprawdzone na routerze Edimax EW7209APg.

Odnośnik do komentarza

wielkie dzięki za pomoc

a jaki sposób komputer może bezpośredno pobierac sygnał? skąd ten sygnał? komputer chce kablem podpiąc do routera tak będzie najwygodniej, i to do tego pierwszego, który będzie działał jako klient

co do tp-linka mam dobre zdanie o tej firmie, posiadam kilka kart wifi i jestem zadowolony, prawdopodobnie ze wzgledu na cene ta własnie firma wchodziła by w rachube

ale niekoniecznie, do tego jestem zadowolony z chipsetu atherosa a ta karta taki posiada

chciałbym używac jakiegos programu zewnętrznego do obsługi połączeń i nie wiem jak to wygląda w przypadku tego routera, czy innych, chodzi o klonowanie maca i ip, podejrzewam ze to raczej będzie niewykonalne, taki router musiałby byc zainstalowany w systemie jako karta, a po za tym jak zmieniac ustawienia routera pobierajacego sygnał łacząc sie przez inny router?

Odnośnik do komentarza
a jaki sposób komputer może bezpośredno pobierac sygnał?

Napisałeś tak:

jeden komputer kabelkiem a drugi droga radiową,

więc miałem na myśli ten drugi, może to jakoś sprecyzujesz, jeżeli router ma pobierać sygnał radiowy, to również ten komputer może pobierać sygnał z tego samego źródła.

Druga sprawa, wszystkie routery mają swoje oprogramowanie do konfiguracji sieci, klonowanie itp. wszystko jest wykonalne z poziomu routera.

Odnośnik do komentarza

sory że dopiero teraz ale robota

acha, bo komp stacjonarny będzie blisko anteny i nie posiada karty wifi, nie widze powodu żeby dokupywac skoro chce zainwestować w router a kabel mam, a drugi komp do laptop z kartą wifi

a połacze sie z routerem sciągającym sygnał przez drugi router? żeby zmienić ustawienia?, mówie o laptopie

Odnośnik do komentarza

Znaczy się że laptop stoi daleko od anteny i nie ściaga sygnału.

Więc jak pisałem wcześniej, masz dwie możliwości:

1. router z funkcją APClient + drugi router z AP, lub sam AP

2 kombinaować coś takiego jak pisałem z Edimaxem i opcją Universal Repeater, jest to chyba trochę skomplikowane w konfiguracji, podobno nie polecane przez fachowców od sieci, z jakiego powodu nie wiem, może chodzi o zabezpieczenie sieci, na pewno oszczędza się na jednym routerze.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza opcja jest prosta, kwestja tylko odpowiedniego skonfigurowania, druga opcja również nie jest zbyt skomplikowana i napewno działa bo jest sprawdzone, tyle że ma chyba jakieś wady, gdybym słuchał rad co poniektórych fachowców to bym sie nigdy nie dowiedział że coś takiego można zrobić i że to działa, ale z ciekawości i z uporu trzeba było to sprawdzić na własnych doświadczeniach.

Pozatym jest jeszcze oprócz Edimaxa opcja z routerami OvisLink:

http://allegro.pl/ovislink-g-duo-router-wifi-802-11g-dwa-radia-i1222698208.html

http://allegro.pl/ovislink-wl-5470ap-ap-router-2-4ghz-4xlan-i1223640493.html

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...