Skocz do zawartości

Błędne automatyczne uzyskanie adresu IP i serwera DNS


Istari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem (chodź teoretycznie poradziłem sobie z nim, jednak jest pewne ale) gdy wczoraj wieczorem uruchomiłem laptopa, to pomimo połączenia z routerem, internet nie był dostępny. Pomyślałem, iż jest to wina modemu badź routera, więc oba urządzenia wyłączyłem i uruchomiłem ponownie. Zrobiłem to ręcznie, gdyż ku mojemu zaskoczeniu, nie mogłem nawet wejść poprzez przeglądarkę internetową na software routera. Po ponownym uruchomieniu, sytuacja jest taka sama, połączenie sieciowe lokalne jest, ale internetu nie ma. Zacząłem sprawdzać jaki adres IP jest przypisany (poprzez system automatycznie) i okazało się, że zupełnie inny, niż wcześniej przypisywał, a serwer DNS nie był wogole dobrany. Wpisałem ręcznie ustawienia (oprócz serwera DNS alternatywnego, narazie to pole jest puste) takie jakie powinny być i internet jest. Mam więc pytanie czym to może być spowodowane, jak można to skorygować ? Jako dodatkowe informacje podam, iż system operacyjny to Windows Vista Home Premium 32 - bit SP2 a router to TP - LINK Wireless Lite N Router WR740N. Dzień wcześniej instalowałem na testy Hamachi, jednak w ten sam dzien je odinstalowałem (po deinstalacji użyłem CCleaner'a) jednak połączenie z internetem jak najbardziej było. Więc nie wiem czy to mogło mieć wpływ.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hm. Czyli rozumiem, że masz teraz przypisane na sztywno adresy IP komputera i serwerów DNS i wszystko działa, tak?

 

Wykonaj raport z Net-log, obejrzymy:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Pewne błędy może wskazywać Dziennik zdarzeń, chociaż równie dobrze może ograniczyć się do informacji, że żaden serwer DHCP nie odpowiedział i został przyznany adres z puli 169.254.0.0/16, czyli tzw. link-local, wykorzystywany, gdy interfejs jest skonfigurowany na pobieranie konfiguracji z serwera DHCP, lecz nie może się z żadnym porozumieć.

Odnośnik do komentarza

Tutaj wszystko dobrze.

 

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator.

Wpisz komendę netsh int ip reset C:\resetlog.txt i po jej wykonaniu uruchom ponownie komputer.

 

Ta komenda przywróci między innymi działanie klienta DHCP na komputerze, więc jakby nie było w stanie pozyskać adresów, to wiesz, co robić...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...