Skocz do zawartości

Problem z grą RaiderZ - "Connection failed"


Realins

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

TKTeleKom czy właściciel routera?

 

Tak, widziałem to okienko. A czy to jest dowód na publiczne IP? Hm... Tak, natomiast tracert wygląda tak dziko (patrz: cztery routery z lokalnymi adresami pod rząd, każdy w ICMP od zewnątrz zwraca IP Twojego routera), że wolałem się upewnić.

 

Ja wiem, że na tracert/traceroute nie można polegać (patrz na przykład Junipery, które często zwracają ICMP Time Exceeded z innymi IP, niż interfejsów, na których nadeszło żądanie).

 

I nie stawiajmy znaku równości między publicznym IP a przekierowaniem portów. To pierwsze zależy od dostawcy, do drugie - wymaga odpowiedniej konfiguracji routera. Nawiasem mówiąc, ten TP-Link jest dalej pod tym IP dostępny. Tylko proszę zauważyć, że jakiekolwiek skanowanie portów z zewnątrz na tym IP daje wyniki negatywne. Uruchomiłem na Twoim komputerze serwer TFTP, który nasłuchiwał na porcie 69/udp i nie było przekierowania na niego z zewnętrznego IP. Więc to całe gadanie, że wszystkie porty są przekierowane (czyli DMZ) na Twój komputer jest bzdurą. I po raz kolejny mówię: tego nie robi dostawca (TKTeleKom), tylko właściciel routera.

 

Możesz przekopiować do tej osoby, to co napisałem.

Odnośnik do komentarza

Dobra teraz znowu się zaczyna...

 

Dostawca zablokował znowu i prosi o:

"Jeśli to ma być przekierowanie tylko kilku portów, to potrzebuje do skonfigurowania porty i protokoły dla ruchu wychodzącego i przychodzącego"

 

Bo ja na początku dostałem takie i to wysłałem właścicielowi:

LoginServers:194.187.19.190,194,195,196 Ports: 7501 UDP/TCP

GameServers: 194.187.19.191-193 and 197-199 Ports: 7201-7227 TCP

 

Postanowiłem to troszkę rozpisać i wyszło mi tak:

LS=194.187.19.190 Ports: 7501 UDP/TCP

GS=194.187.19.191 Ports: 7201-7227 TCP

GS=194.187.19.192 Ports: 7201-7227 TCP

GS=194.187.19.193 Ports: 7201-7227 TCP

LS=194.187.19.194 Ports: 7501 UDP/TCP

LS=194.187.19.195 Ports: 7501 UDP/TCP

LS=194.187.19.196 Ports: 7501 UDP/TCP

GS=194.187.19.197 Ports: 7201-7227 TCP

GS=194.187.19.198 Ports: 7201-7227 TCP

GS=194.187.19.199 Ports: 7201-7227 TCP

 

I teraz tak (...)porty i protokoły dla ruchu wychodzącego i przychodzącego

Ja się na tym nie znam i dlatego pytam czy to co wyżej wkleiłem to wszystko czy jeszcze coś potrzebne jest??

Odnośnik do komentarza

Niech zostawią przekierowanie wszystkich portów, będzie wygodniej i nie będziesz musiał przy każdej nowej grze się męczyć z wysyłaniem nowych portów do przekierowania. To wszystko są porty przychodzące. I mają z routera na Twój komputer wychodzić pod tymi samymi numerami (mam wrażenie, że o to pyta dostawca, w kontekście portów wychodzących). Ale upewnij się jeszcze, bo może być szansa, że zostały wycięta komunikacja od Ciebie do Internetu (przy normalnym NAT nie ma to miejsca). Zapytaj, czy ruch wychodzący (od Ciebie) jest w jakiś sposób filtrowany.

Odnośnik do komentarza

Ja:

jeśli się da to mogą pozostać wszystkie porty przekierowane??

A i pytanie od pomocnika:czy ruch wychodzący (od mnie) jest w jakiś sposób

filtrowany

 

Dostawca:

Witam

 

Zrobiłem tak ostatnio, to nie działało podobno

2. Nie rozumiem, co autor ma na myśli "filtrowanie"

 

 

Ja mjednak myśle żeby zrobić tak jak proponuje Bonifacy dam ci e-mail do dostawcy i porozmawiasz z nim

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...