Skocz do zawartości

CHKDSK bez przyczyny, uszkodzenie "Sound Effect"


cptVenus

Rekomendowane odpowiedzi

A co do zasilacza: Take Me (genialna nazwa zresztą) to jedne z najgorszych zasilaczy. Przykład chińskiego partactwa w nich zawartego poniżej, szczególnie polecam zapoznać się ze zdjęciami "dławika":

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Domyślam się, że Twój ma dokładnie to samo...

 

Do natychmiastowej wymiany na coś, co nie powoduje zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy w tym przypadku robić skan MHDD?

Z tym zasilaczem to musiałem mieć szczęście (odpukać), że jeszcze przez taki okres czasu (liczony bodajże w latach) nie spowodował awarii. Chociaż przypominam sobie taką sytuacje, że pewnego razu grzał się okropnie. Do tego stopnia, że system operacyjny zaczął szwankować - Kaspersky nie wykrywał swoich baz, Office odmówił współpracy - być może miało to związek z tym napięciem i pamięcią. W każdym razie po przeczyszczeniu sprzętu z kurzu, naoliwieniu wiatraczka temperatura spadła, a i problemy zniknęły - nagle bazy danych Kasperskiego udały się odczytać, Office się uruchomił. Tłumaczyłem wtedy sobie to tym, że przez wysoką temperaturę dysk zaczął źle działać, stąd błędy oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałem jeszcze wrócić do tego napięcia +3.3V. Na innym forum znalazłem taką informacje

Epoxy 8RDA+ podaja w pozycji +3.3V napiecie na pamieciach (u mnie np. 2.60V) wiec tym sie nie przejmujcie za bardzo jesli macie taka plytke

Czy w tym przypadku nie będzie analogicznej sytuacji, wartości podane przez program nie są pomieszane z ich wzorcami? Tutaj screen z biosu, może coś się więcej wyjaśni

2cqibkg.jpg

Odnośnik do komentarza

To niczego nie wyjaśnia. Dopasuj sobie wartości napięć z tego obrazka do wartości z HWInfo.

To, że HWInfo źle interpretuje dane to problem zainstalowanego czujnika. Nadal radzę pomiar napięć miernikiem i to pod obciążeniem.

Miernik przyda Ci się również do pomiaru napięcia baterii CMOS bo to prawie trup a koszt miernika to 20-30 zł i przydatny w domu.

Odnośnik do komentarza

To w takim razie mogę taką operację wykonać bez obawy o to, że po zresetowaniu ustawień komputer nie będzie chciał się uruchomić? W biosie nigdy nie grzebałem, ale pewności nie mam czy np. ktoś, kto "stawiał" mi komputer, nie modyfikował niektórych wartości.

Jeszcze jedno pytanie, czy pomiar napięć miernikiem musi być wykonywany na moim komputerze, czy mogę zasilacz dać do sprawdzenia a wynik testu będzie miał jednakowe znaczenie na różnych maszynach? Wtedy bym nie musiał kupować miernika, a baterię CMOS kupiłbym po prostu w ciemno, tym bardziej, że to podobno wydatek 2-3 złotych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...