Skocz do zawartości

Laptop wyświetla tylko logo Samsung


vince

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po przywróceniu systemu do stanu początkowego, a następnie instalacji aktualizacji niestety problem wystąpił na nowo - system nie startował. Po odcięciu laptopa od sieci system uruchomił się, więc podejrzewam obecność rootkita. Odpaliłem gmer jednak wszystkie opcje od System do Biblioteki są wyszarzone (plik gmer pobrałem z waszej linkowni). Proszę o pomoc i przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Po przywróceniu systemu do stanu początkowego, a następnie instalacji aktualizacji niestety problem wystąpił na nowo - system nie startował.Po odcięciu laptopa od sieci system uruchomił się, więc podejrzewam obecność rootkita. Odpaliłem gmer jednak wszystkie opcje od System do Biblioteki są wyszarzone

 

Nie sądze. Rootkit zostałby usuniety, tu jest problem sterowników do karty sieciowej. podaj jak łaczysz się z netem, oraz dane kart sieciowych z menedżera urządzeń.

 

Tak

 

Windows 7 HP 64bit.

 

na systemach 64bit gmer nie działa

Odnośnik do komentarza

zaktualizuj stery do wifi

http://downloadcente...+Wireless-N+130

 

sieć powinna być odłaczona na czs aktualizacji

 

Ethernetowa: Realtek PCIe GBE Family Controller. Laptop jest też łączony poprzez modem Usb.

 

jaki modem? konkrety?

 

na stronie samsunga sprawdź aktualizacje dla sterowników karty Lan

na stronie producenta modemu stery do modemu

Odnośnik do komentarza
Wiesiu, jeśli możesz rozwiń myśl.

Przecież sam to zauważyłeś. 1 sektor oczekuje na realokowanie. A taka informacja to nie jest dla sektora z czasem poniżej 50 ms.

Pytanie jest czy autor wykonał skan do końca czy stracił cierpliwość? Oraz czy na dole obrazka pod czasami dostępu nie było info typu Warninng xxxx.

Jeżeli tak a raczej jestem pewien to pytanie który sektor i jak on się ma w stosunku do widoku w zarządzaniu dyskami.

Tam może być coś ważnego.

Odnośnik do komentarza
Przecież sam to zauważyłeś. 1 sektor oczekuje na realokowanie. A taka informacja to nie jest dla sektora z czasem poniżej 50 ms.

Pytanie jest czy autor wykonał skan do końca czy stracił cierpliwość? Oraz czy na dole obrazka pod czasami dostępu nie było info typu Warninng xxxx.

Jeżeli tak a raczej jestem pewien to pytanie który sektor i jak on się ma w stosunku do widoku w zarządzaniu dyskami.

Tam może być coś ważnego.

 

no ok. tylko że tu kwalifikował by się remap z uprzednim zerowaniem dysku. Musiałby wcześniej zrobić kopię recowery,żeby nie stracić systemu. Ja proponuje sam remap. Poza tym w błedzie, który sie pojawia decydujący głos ma AVG.

Odnośnik do komentarza

Po aktualizacji sterownika WiFi system uruchamia się płynnie, a więc to o niego chodziło - dzięki.

 

Kłamiesz kolego. A to niezbyt ładnie podawać nieprawdziwe informacje.

Informacja, którą podałem jest jak najbardziej prawdziwa.

yrc1qjap2xwc_t.jpg

Zamiast zarzucać mi kłamstwo spróbuj to wyjaśnić. Wykażesz się wówczas wiedzą, a nie arogancją.

 

A dodatkowo na tym dysku możesz sobie robić jajecznicę. Białko się zetnie.

Wiem, że temperatura dysku jest podwyższona ale wymiana go z tego powodu w ramach gwarancji nie przejdzie, więc puki co dysk zostaje.

 

Pytanie jest czy autor wykonał skan do końca czy stracił cierpliwość? Oraz czy na dole obrazka pod czasami dostępu nie było info typu Warninng xxxx.

Jeżeli tak a raczej jestem pewien to...

Spójrz na załączoną grafikę i rozwiej swoje wątpliwości.

 

Poza tym w błedzie, który sie pojawia decydujący głos ma AVG.

Czy chcesz przez to powiedzieć by nie instalować AVG w obecnej wersji, czy w ogóle dać sobie spokój z tym AV?

Odnośnik do komentarza
Po aktualizacji sterownika WiFi system uruchamia się płynnie, a więc to o niego chodziło - dzięki.

 

No to fajnie.

 

Czy chcesz przez to powiedzieć by nie instalować AVG w obecnej wersji, czy w ogóle dać sobie spokój z tym AV?

 

Miałem na myśli poprzedni stan. Dokładnie ten błąd

 

Można wejść do Biosu. Nie uruchamia się tryb awaryjny. Przed restartem pojawia się BSOD jednak na tak krótko, że nie widać kodu błędu. BSOD nie odkłada się. Natomiast Startup Repair zgłasza następujący błąd:
Problem Signature 01: 6.1.7600.16385
Problem Signature 02: 6.1.7600.16385
Problem Signature 03: unknown
Problem Signature 04: 21200149
Problem Signature 05: AutoFailover
Problem Signature 06: 2
Problem Signature 07: NoRootCause
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Local ID: 1033 

 

Znalazłem w necie na forum ms info dotyczące tego błedu, ponoć miał go wywoływać AVG. Ale to nie było do końca wyjaśnione.

Może skorzystaj z innego antywirusa.

Odnośnik do komentarza

Co do temperatury dysku - może podkładka pod laptop, albo demontaż klapki

 

Natomiast jeśli chodzi o przekłamania. Widoczny sektor jest w SMART, na obrazku ze skanera tego nie ma.

 

Ta fotka http://www.tinypic.pl/07mkxk9r36wa

 

Wartość Current pending sectors. Warto monitorować co jakiś czas dysk MHDD i zwracać uwagę czy liczba sektorów się nie powiększa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...