Skocz do zawartości

Komputer nie może połączyć się z internetem


Rafcio73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwóch dni komputer nie może połączyć się z internetem ani po kablu ani po wifi. Inne komputery bez problemu łączą się z internetem przez ten sam kabel i wifi. Na ikonce w pasku zadań jest zółty wykrzyknik "sieć niezidentyfikowana, brak dostępu do internetu". Problem się pojawił po próbie naprawy pliku wkwin32.dll programem fixer dll-files.com. Próba odinstalowania sterowników karty sieciowej i ponowne ich zainstalowanie nic nie dała.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Rafał

 

W załączeniu logi

extras

OTL

netlog

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki, po skanowaniu i restarcie komputera problem został rozwiązany.

 

 

i zapodać po wykonaniu C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log.

 

CBS.log jest wielkości 14MB, nie mogę go przekleić do wklej.org.

Załączony plik jest spakowany, po zmianie rozszerzenia na zip można go odczytać.

Inaczej nie mogłem tego pliku zamieścić.

 

Pozdrawiam

Rafał

sfc.txt

Edytowane przez picasso
Załączniki wymienione. //picasso
Odnośnik do komentarza

Nie po to blokuję w załącznikach archiwa, by mi je ładować przez fałszowanie typu pliku. To jest śmiecenie serwera. DawidS28 polecił podanie zbyt szerokiego raportu zawierającego wszystkie dane a nie tylko od SFC. Akcje SFC ogranicza się tworząc log filtrowany do znaczników [sR] wg kroków z: KLIK. Przefiltrowałam ten log i wymieniłam załączniki. Narzędzie naprawiało sterowniki:

 

2012-11-17 11:13:13, Info    CSI    000002f2 [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:62{31}]"\??\C:\Windows\System32\drivers"\[l:14{7}]"afd.sys" from store

2012-11-17 11:13:13, Info CSI 000002f4 [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:62{31}]"\??\C:\Windows\System32\drivers"\[l:22{11}]"ws2ifsl.sys" from store

 

 

Problem się pojawił po próbie naprawy pliku wkwin32.dll programem fixer dll-files.com.

 

1. Te "cudowne" wynalazki do kosza. Nie próbuj takich sztuk na Windows 7. Do naprawy plików służy wbudowane w system SFC.

 

2. Swoją drogą: o co Ci chodziło z tą naprawą? Ten plik to nie jest plik systemowy tylko składnik doinstalowanego WIBUKEY:

 

[2012-11-12 22:18:43 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files (x86)\WIBU-SYSTEMS

[2012-11-12 22:18:43 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files (x86)\WIBUKEY

 

[2012-11-14 20:57:03 | 000,139,264 | ---- | M] (WIBU-SYSTEMS AG) -- C:\Windows\SysNative\WkWin32.dll

[2012-11-14 20:53:50 | 000,139,264 | ---- | M] (WIBU-SYSTEMS AG) -- C:\Windows\SysWow64\wkwin32.dll

 

I widzę, że plik wkwin32.dll ma taki sam rozmiar w katalogu 64-bit (system32) oraz 32-bit (SysWOW64). To nasuwa przypuszczenie, że ten w system32 nie jest nieprawidłowy (replika 32-bitowego z SysWOW64). Wg raportu WIBUKEY to program 32-bitowy, czyli biblioteki w SysWow64 a nie system32...

 

3. Stosowałeś też ComboFix ... W jakim celu? Na ten temat: KLIK. I narzędzie nie zostało odinstalowane w prawidłowy sposób.

 

 

PS. I jeszcze drobne adware do usunięcia. Odinstaluj AVG Security Toolbar, Babylon toolbar on IE, Yontoo. Następnie popraw AdwCleaner (opcja Delete).

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie po to blokuję w załącznikach archiwa, by mi je ładować przez fałszowanie typu pliku.

 

Przepraszam, na przyszłość będę pamiętał.

 

2. Swoją drogą: o co Ci chodziło z tą naprawą? Ten plik to nie jest plik systemowy tylko składnik doinstalowanego WIBUKEY:

 

Używam oprogramowania zabezpieczonego kluczem sprzętowym. Program nie mógł znaleźć klucza więc odinstalowywałem i instalowywałem sterowniki do niego, i od tego momentu pojawił się problem z moim komputerem.

 

3. Stosowałeś też ComboFix ... W jakim celu? Na ten temat: KLIK. I narzędzie nie zostało odinstalowane w prawidłowy sposób.

 

Znalazłem taką radę w internecie zanim do Was trafiłem. Teraz wiem, ze to był głupi pomysł.

 

PS. I jeszcze drobne adware do usunięcia. Odinstaluj AVG Security Toolbar, Babylon toolbar on IE, Yontoo. Następnie popraw AdwCleaner (opcja Delete).

 

Po poprawieniu AdwCleaner musiałem jeszcze raz użyć sfc /scannow, bo znowu komp nie widział netu. Teraz jest już ok.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...