Skocz do zawartości

Resetujący się komputer


mvrcin

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Taka partycja nie powinna mieć przypisanej litery.

 

Wiesław, ale po co? Nie ma konieczności tworzenia stumegowego kawałka, który zżera liczbę możliwych do utworzenia partycji podstawowych, żeby trzymać na nim tylko pliki startowe. Ja nie twierdzę, że to, co tu widzimy jest normalne (system i rozruch to powinna być ta sama partycja, albo system, czyli pliki startowe na tym kawałku 100 MB domyślnie przy instalacji wciskanym), ale to nie jest źle.

 

Inna sprawa, po co komu partycja rozszerzona z jedną logiczną w środku? Jakby tam był Linux - rozumiem. Ale znowu na NTFS?

Odnośnik do komentarza

A widzisz, że tam już dwukrotnie był instalowany system - chodzi o partycję C:?

I teoretycznie Windows jest na C: oraz pewnie na F:.

Autor twierdzi, że system jest na F:.

Dlatego napisałem, że tu jest coś mocno namieszane.

 

W temacie 100MB.

Ta partycja jest tworzona tylko wówczas kiedy w trakcie instalacji W7 wybierzemy opcję formatowania dysku.

Ja jej wogóle nie mam.

Odnośnik do komentarza

Nie da się całkem od nowa postawić i połączyć C: i F:?? Kiedyś miałem xp i viste, później xp i win 7. Żeby wgrać win 7 musze od kuzyna pożyczyć grafike na czas instalacji i do piero po instalacji moją włożyć i wgrać stery. Z moją 9800GTX/GTX+ się nie da bo przy kończeniu instalacji robi się czarny ekran i tak moze być nawet godzinami pewnie(nie czekałem tak długo). I czy po nowej instalacji te błędy w smart mhdd i innych skanach znikną?

Odnośnik do komentarza
Nie da się całkem od nowa postawić i połączyć C: i F

 

Da się zrobic wszystko. Posłuż się wtym celu linuxem ściślej mówiąc Gparted. Wcześniej skopiuj sobie swoje dane na dysk zewnetrzny. Potem za pomocą Gparted usuwasz partycje F i C powstanie obszar nieprzydzielony. Formatujesz go w systemie NTFS i masz połaczony obszar na partycje rozruchową i systemową Windows.

 

więcej tutaj http://www.vista.pl/porady/811_narzedzie_gparted_2_jak_polaczyc_dwie_istniejace_partycje_.html

 

Tak na marginesie - obszar nie przydzielony dysku 13MB też bez sensu. Ja bym to wszystko ustawiał od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Albo w tedy gdy się czarny ekran zrobi to odbiąć? Możesz to wytłumaczyć?

 

po pierwsze wtedy - piszemy razem

 

po drugie - czy płyta ma zintegrowaną karte graficzną? Podaj model płyty głownej?

 

po trzecie - jeśli płyta ma zintegrowaną (własną grafikę) to przed instalacją W7 wyłaczasz kompa z prądu i demontujesz karte graficzną. Po instalacji systemu podpinasz kartę i podłaczasz monitor. Powinna zostać wykryta karta. Sprawdzasz w menedżerze urządzeń. Instalujesz do niej sterowniki. Wcześniej do chipsetu dźwięku itd.

Odnośnik do komentarza

Masz 300 GB i jak rozumiem jeden system.

 

Proponuję zrobić backup, zaorać dysk, zrobić dwie partycję. Jedną, jakieś 80 GB, na system i wszelkie oprogramowanie (to i tak jest bardzo przesadzony rozmiar, normalnie wystarczy mniej), resztę na Twoje dane. Wszystkie podstawowe, NTFS, pierwsza System+Rozruch+Aktywna.

 

A widzisz, że tam już dwukrotnie był instalowany system - chodzi o partycję C:?

I teoretycznie Windows jest na C: oraz pewnie na F:.

Autor twierdzi, że system jest na F:.

Dlatego napisałem, że tu jest coś mocno namieszane.

 

Mea culpa. Nie patrzyłem na zawartość partycji.

Odnośnik do komentarza
Proponuję zrobić backup, zaorać dysk, zrobić dwie partycję.

 

Dobry pomysł. Wystarczy połaczyć jak wspomniałem wcześniej C i F. formatować w NTFS. Reszte zostawić. Powinno sie dać bez problemu powiększyć wolumin D o te dziwne 13MB. Na D moznna wcześniej przeżucić dane. Oczywiście mówię tu o operacjach z poziomu narzedzia zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza

Patrz, że masz tutaj jeszcze partycję rozszerzoną, która - o ile Linuksom nie robi problemu - to Windowsy jej nie lubią. Nie można, na przykład, wystartować z takiej systemu. Co więcej, do wyczerpania limitu czterech partycji podstawowych jeszcze trochę zostało, dlaczego więc ich nie stosować.

 

Pomijam fakt, że Zarządzanie dyskami pod moją Vistą nie widzi poprawnie całego układu partycji rozszerzonych. Trzeba przeglądać z fdisk, GParted albo Paragona.

Odnośnik do komentarza

Partycja rozszerzona D jest naturalnym podziałem dysku z poziomu instalatora W7. Po połączeniu C i F bedzie podstawowa. A partycja D pozostanie nieruszona. Windowsa instalujemy na partycji powstałej z połaczenia C i F, jako że sąsiadują ze sobą. Jak bedzie sformatowana klika tylko instal i po robocie. Nawet literki sie same ustawią

C system/rozruch

D tak jak jest

F napęd CD/DVD

Odnośnik do komentarza

Nie widzę teraz obrazków ale zwróćcie uwagę, że D; jest dyskiem logicznym wydzielonym z partycji F:.

Wg mnie to wszystko nadaje się tylko do kasacji.

 

Dalej utworzenie dwóch partycji podstawowych, formatowanie NTFS obu i dopiero instalacja systemu - bez formatu przy instalacji.

Wielkość pierwszej partycji wg, mnie 100 GB (to x64, system po czasie około 30-40 GB, programy, 10 % kosz, 15 % SVI, plik wymiany + konieczny luz 15 - 20% dla systemu).

Płyta prawdopodobnie ma integrę i dlatego się wykrzacza - jeżeli przed instalacją nie była wyłączona w BIOS.

 

Ja bym zgrał dane i zerował cały dysk przy pomocy komendy erase a nie 2xF4 i dalej remapowanie. To powinno poprawić stan dysku.

Następnie tworzenie dwóch partycji i formatowanie przy pomocy innego kompa lub softu zewnętrznego na płycie.

 

Przed tymi działaniami obowiązkowo wymiana kabla sygnałowego.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Mam też taki problem że przy podłączeniu kamery internetowej z przodu lub z tyłu odrazu wywala bluesreen. Pewnie po reinstalce problem zniknie.

Prawdopodobnie w sobote dopiero będę się z tym bawił.

 

Dalej utworzenie dwóch partycji podstawowych, formatowanie NTFS obu i dopiero instalacja systemu - bez formatu przy instalacji.

Wielkość pierwszej partycji wg, mnie 100 GB (to x64, system po czasie około 30-40 GB, programy, 10 % kosz, 15 % SVI, plik wymiany + konieczny luz 15 - 20% dla systemu).

Płyta prawdopodobnie ma integrę i dlatego się wykrzacza - jeżeli przed instalacją nie była wyłączona w BIOS.

 

Ja bym zgrał dane i zerował cały dysk przy pomocy komendy erase a nie 2xF4 i dalej remapowanie. To powinno poprawić stan dysku.

Następnie tworzenie dwóch partycji i formatowanie przy pomocy innego kompa lub softu zewnętrznego na płycie.

 

Przed tymi działaniami obowiązkowo wymiana kabla sygnałowego.

 

Czy te procenty się ustawia? Komendę erase gdzie trzeba wpisać? Kabel dzisiaj załatwie. W sobotę dam znać po nowej instalacji, chyba że będą jakieś problemy.

Sorki za tyle pytań ale pierwszy raz mam z tym doczynienia.

Odnośnik do komentarza

Opiszę wieczorem.

 

Czy te procenty się ustawia?

Generalnie nie. To wartości domyślne systemu.

O ile wielkość kosza możesz zmienić suwakiem w jego właściwościach to już zmiana rezerwowanej wartości dla SVI nie jest prosta i nie radzę tu grzebać.

To katalog w którym przechowywane są punkty przywracania systemu. Przy wszelkich aktualizacjach, instalacjach itp.

Swój czyszczę regularnie i teraz widzę, że tam jest znowu 25 GB.

 

Skoro nawet nie wiedziałeś o istnieniu partycji C: to radzę to co proponowałem wyżej. 100 GB na system a reszta na dane.

Widziałem już kompy z podzielonym dyskiem np 320 GB gdzie system to było 40 GB a druga partycja ok. 280 GB zawierała tylko pusty kosz.

 

Komendę erase gdzie trzeba wpisać?

Potrafisz wykonać skan z mhdd. Więc po prawidłowym wyborze dysku w wierszu polecenia wpisujesz erase -> Enter.

Program wskaże początkowy sektor 0 lub 1 (nie pamiętam) -> Enter -> ostatni sektor -> Enter -> y -> Enter.

y - zgadzasz się na utratę danych z dysku (Uwaga - tracisz wszystko).

Ilość sektorów zobaczysz w poprzednim obrazku ze skanu mhdd - góra obrazka.

 

Po zakończeniu zerowania ponownie wybierasz ten dysk i F4 -> strzałka w dół do Remap -> Spacją zmieniasz na ON -> F4.

 

Następny etap to wykonanie ponownie skanu oraz SMART. Pokazujesz obrazki.

 

Dalej to co w poprzednich postach - partycje, formatowanie, instalacja.

 

Myślę, że klarownie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...