Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem facebooka


elMlynaro

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aux, jak spojrzysz na pozostałe tematy o facebook.com, to w 90% przyczyną jest za duże MTU/problem z wykrywaniem czarnych dziur PMTU. Dlatego zresztą napisałem cały temat o MTU, który wcześniej linkowałem, a który jest tutaj: http://www.fixitpc.p...smission-unit/. W pozostałych 10% to albo kontrola rodzicielska, albo wirusy.

 

Niemniej jednak, wyślij mi na PW jakiś adres e-mail, to dam znać. Chyba, że wolisz, żebym Ci zwykłą wiadomość przez priv wysłał...

 

elMlynaro

 

Setup -> Basic setup

MTU ustaw na Auto.

 

Więcej nienormalnych ustawień na razie nie widzę, natomiast to ustawienie może powodować pewne dziwne problemy.

 

Po zmianie wyłącz i włącz połączenie z Internetem z routera, a potem uruchom ponownie dowolny z komputerów (chciałbym, żeby po była Vista albo 7, ponieważ XP ma dosyć tępe metody radzenia sobie z problemami z TCP/IP) i sprawdź Facebooka.

Odnośnik do komentarza

To zaczyna być frustrujące...

 

Przywróć MTU do ustawień domyślnych:

netsh int ip set int 14 mtu=1500

 

Potem restart.

 

Odpal polecenia, już nie musi być z uprawnieniami admina:

ping -f -l 1472 facebook.com > C:\cmd_log.txt

ping -f -l 1464 facebook.com >> C:\cmd_log.txt

ping -f -l 1400 facebook.com >> C:\cmd_log.txt

ping -f -l 972 facebook.com >> C:\cmd_log.txt

 

Potem wrzuć plik C:\cmd_log.txt.

Odnośnik do komentarza

To mi zaczyna wchodzić na ambicję. Głupi Facebook, a nie mogę sobie z nim poradzić. :P

 

Sprawdź jeszcze HotSpot Shielda, którego linkowałem. To VPN, który tworzy wirtualny tunel między Twoim komputerem a serwerem AnchorFree (właściciela HSS) sprawiający, że dane nie są widoczne dla dostawcy. Będziemy mogli wtedy wyeliminować wpływ Twojego routera i ISP.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zmienić DNS-y na 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Wszędzie masz poustawiane OpenDNS, a pamiętam, że jak z nich korzystałem, to były pewne problemy. Poza tym, OpenDNS oferuje tzw. kontrolę rodzicielską, Prawdę powiedziawszy, nigdy się nie zastanawiałem jak to działa, ale najpewniej jedną z funkcji jest wycięcie dostępu do facebooka. Możliwe, że na podstawie adresu IP zapytania o DNS odsyła fałszywy adres IP facebooka i dlatego nie może się załadować.

 

Mogę też zaproponować zrobienie kopii ustawień routera (Administration -> Management -> Backup and Restore -> Backup) i zapisanie go gdzieś lokalnie na komputerze, potem reset routera do ustawień domyślnych (Administration -> Factory defaults -> ustawiasz na Yes -> Save settings), pozwolić mu na ponownie uruchomienie i od zera skonfigurować. Jeśli będziesz miał jakiś problem, to możesz wgrać backup, który wcześniej wykonałeś. Jeżeli jednak wszystko będzie działać (w tym facebook), to możesz tak zostawić. Tylko nie ustawiaj OpenDNS. Proponuję Google DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4) albo od dostawcy, czyli Vectry, ale widzę dużo skarg od ich użytkowników.

 

Jeżeli to też nie pomoże, to by mogło oznaczać, że za problemy odpowiada dostawca. I tego nie przeskoczymy. Oczywiście, możesz korzystać z tunelu VPN (jak HSS), który umożliwia pominięcie wszelkich problemów z dostawcą, ale na dłuższą metę jest to rozwiązanie mało wydajne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...