Skocz do zawartości

Nowy laptop Toshiba i długie ładowanie systemu


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam nowego laptopa: Toshiba Satellite P750-11N i laduje sie on strasznie dlugo, usunalem niektore programy i uslugi w msconfig ale nadal to samo. W dodatku nie wiem po co mam tutaj mnostwo narzedzi od toshibi zainstalowanych.

Dla porownania sprawdzalem czy tak samo dlugo sie uruchamia laptop HP mojego znajomego, bo on akurat tez musial kupic laptopa.

Jego uruchamia sie 3 razy szybciej.

Mysle ze problemem moze byc ekran ladowania z napisem "Toshiba innovation".

Przy bootowaniu systemu mam taki ekran ladowania z tym napisem o kolorach czarno czerwonych. Najlepsze ze wmsconfig jak sprawdzam to mam tylko bootowanie jako system 7, czy jest to mozliwe ze dali mi system wraz z tym ekranem ladowania? i przez to tak wolno mi chodzi?

Jest jakis sposob by to usunac? Nie mam plytki oryginalnej do win 7. Lecz jest naklejka z tylu laptopa, windows 7 home premium OA i kod do systemu.

Chcialbym to zrobic raczej bez reinstalowania systemu.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
gdzie to wylaczyc w biosie i ogolnie jak przyspieszyc wlaczanie systemu?

 

poszukaj w instukcji obsługi, jak wejść do biosu. W Asusie klawisz F2. potem szukasz funkcj bios logon screen lub podobnie brzmiącej. Ustawiasz na disabled, zatwierdzasz zmiany F10 i tyle.

 

wstaw logi z OTL, przynajmniej zobaczymy co jest w systemie

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza
ok usuniete, ale nadal system jakos wolno sie uruchamia(nawet z wylaczanym ekranem ladowania toshiby), czy mozna cos na to poradzic?

 

można, powoli

 

start > polecenie uruchom > wpisz services.msc

 

znajdź na liście usługę Nvidia updates

 

(NVIDIA Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NVIDIA Updatus\daemonu.exe -- (nvUpdatusService)

 

z prawokliku na usługe i przestaw tryb uruchamiania na Wylączony

 

restart i sprawdzasz

 

jeśli dalej wolno startuje system - odinstaluj AVG i sprawdzasz

Odnośnik do komentarza

Ok a wiec tak, wszedlem w services i widze tam mnostwo niepotrzebnych uslug gdzie jest przypisany taki tekst ze usluga jest wlaczona i jest na tryb automatyczny ale chodzi mi o ten tekst "Opoznione uruchamianie". Pewnie chodzi o systemu a raczej na pewno, a wiec o to spis tych uslug co maja taki tekst:

 

Intel® Management and Security Application Local Management Service

Intel® Management and Security Application User Notification Service

Usług systemu Windows buforowania czcionek

Usługa inteligentnego transferu w tle

Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player

Windows Search

Windows Update

 

moge je wylaczyc? albo ktore

Odnośnik do komentarza
Ok a wiec tak, wszedlem w services i widze tam mnostwo niepotrzebnych uslug gdzie jest przypisany taki tekst ze usluga jest wlaczona i jest na tryb automatyczny ale chodzi mi o ten tekst "Opoznione uruchamianie". Pewnie chodzi o systemu a raczej na pewno, a wiec o to spis tych uslug co maja taki tekst:

 

avertos, błądzisz. Nie sugeruj się w ogóle tą frazą, to nie ma nic wspólnego ze "spowolnieniem systemu". Jest wiele usług z takim opisem, w tym systemowe, których nie należy ruszać. "Opóźnione uruchomienie" to jest nowy Typ startowy usług w Windows 7 i Windows Vista, który powoduje że usługi te uruchamiają się ciut później niż te z normalnym typem Automatyczny. A cel tego to właśnie odwrotność tego co sugerujesz, odciążenie określonych punktów w starcie, by w tym samym punkcie czasowym nie startowało zbyt dużo obiektów walczących o zasoby. Szersze wyjaśnienia: KLIK.

 

Dostałeś konkretną instrukcję wyłączenia zbędnej usługi aktualizatora nVidia oraz sprawdzenia AVG.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

avertos, wiemy, że to Twój antywirus i nikt nie mówi że masz pozostać na stałe bez antywirusa. AVG jest tu do sprawdzenia, bo oprogramowanie zabezpieczające to pierwszy potencjalny delikwent dla spowolnienia. Jest mnóstwo tematów na forum, w których określony antywirus (a były to różne, w tym AVG) był niestety przyczyną wolnego startu Windows. Jedyny test, który daje 100% pewności, to deinstalacja (wtedy ustają wszystkie aktywności sterowników). Jeżeli się okaże, że AVG bardzo spowalnia system, inny antywirus do wypróbowania.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
to brzmi jak dowod ze ludzie (czytaj ty) uzywaja pirackiego oprogranowania zabezpieczajacego :D

 

noo pewa, akurat w moim przypadku strzał w płot. nie mam żadnego programu zabezpieczającego :lol:

 

 

wywale ale najpierw mi powiedz jaki inny program potem bede mogl zainstalowac

 

o tym co zainstalować w zamian - później. Jest wiele darmowych antywirusów i firewalli.

Odinstaluj AVG i zdaj relacje. oczywiście ma być restart po deinstalacji.

Odnośnik do komentarza
noo pewa, akurat w moim przypadku strzał w płot. nie mam żadnego programu zabezpieczającego :lol:

 

czyli stad ta obojetnosc przy odinstalowywaniu antywira, ok. :D

 

odinstalowalam i wlacza sie szybciej jezeli chodzi o ladowanie pulpitu, lecz ten ekran ladowania windowsa 7 te slynne logo:

http://files.arnabch...Boot_Screen.png

laduje sie nadal dlugo jakies 15 sek, da rade to jakos przyspieszyc? czy to juz trudniejsza sprawa z rejestrem itd.

 

Oraz takie pytanie prywatne do Belfegora, da sie korzystac z systemu bez zadnego oprogramowania zabezpieczajacego(Bo moze skorzystam z tej opcji)? system nie lapie zadnego syfu? co w przypadku odwiedzania stron(zawirusowanych), bo pliki to zawsze sciagam bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
czyli stad ta obojetnosc przy odinstalowywaniu antywira, ok.zyli stad ta obojetnosc przy odinstalowywaniu antywira, ok.

 

to nie jest obojętność tylko standardowa procedura na tym forum.

 

laduje sie nadal dlugo jakies 15 sek, da rade to jakos przyspieszyc? czy to juz trudniejsza sprawa z rejestrem itd.

 

oblicz ile czasu zajmuje uruchomienie systemu do momentu zobaczenia pulpitu

 

daj nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...