Skocz do zawartości

Nie widzi połączenia lokalnego/widzi nieistniejące.


rassi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam bardzo nietypowy problem (przynajmniej mi się tak wydaje). Jakiś tydzień temu odłączyłem swój komputer i podłączyłem inny żeby zainstalować koledze Windowsa. Po ponownym podłączeniu swojego sprzętu zaczęły się jakieś dziwne problemy z routerem i ogólnie internetem. Dodam jeszcze na początku, że w czasie gdy komputer nie jest używany to wyciągam przewody z kontaktów.

 

Podczas pracy na komputerze połączenie sieciowe potrafi gubić połączenie. Kontrolka od kabla sieciowego po prostu gaśnie i system zaczyna go szukać. Zanikanie połączenia lokalnego trwa od kilku sekund do kilku minut po których połączenie znów zaskakuje. Zdarza się też tak, że wszystkie kontrolki świecą, a mimo to tracę połączenie. W takich przypadkach nie mogę nawet wejść na stronę konfiguracyjną swojego routera. Takie gubienie połączenie lokalnego jest bardzo irytujące ponieważ potrafi to trwać kilka minut w których połączenie znika na 5-10 sek po czym znów się pojawia. Sprawa dotyczy tylko kabla Ethernet od karty sieciowej. Kontrolki DSL i INTERNET cały czas się świecą.

 

Największe jaja zaczynają się gdy po odłączeniu sprzętu od prądu (na noc) włączam go. Wtedy router zaczyna widzieć (dioda się świeci) połączenia, które fizycznie nie istnieją (nie mam programów typu Tunngle, Hamachi). W takiej sytuacji pomaga tylko reset polegający na wyciągnięciu zasilania routera na kilka sekund. Nigdy wcześniej takie rzeczy nie miały miejsca. Jedyny wcześniejszy problem ze sprzętem polegał na tym, że kontrolka od zasilania nie działa.

 

Nie uważam się za zbyt zaawansowanego użytkownika. Jedyne co robiłem to przekierowanie portów i ustawienie statycznych adresów ip (wcześniej z połączenia korzystały 2 komputery, teraz jest 1)

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Router - D-Link dls 2542b

Karta sieciowa - Kontroler Ethernet Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E (NDIS6.20)

System - Windows Ultimate 7 64bity z SP1

 

Przypomniało mi się jeszcze, że gdy zostawiłem router podłączony do prądu i potem odpaliłem komputer to też widział nieistniejące połączenia.

 

EDIT

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...