Skocz do zawartości
kosa351

Zmiana adresu MAC w Win7 Prof x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję tymczasowo zmienić adres MAC mojej karty sieciowej bezprzewodowej w laptopie (system to Win7 Prof w wersji 64 bitowej, karta sieciowa Atheros AR9285). Standardowo więc wszedłem w ustawienia karty, wstawiłem własny adres, ale po wylistowaniu kart poprzez ipconfig nadal mam stary adres. Zajrzałem do Google przejrzałem i próbowałem wszystkich rad z tych stron:

- http://www.windowsreference.com/networking/how-to-change-mac-address-in-windows-registry/

- http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itpronetworking/thread/697bf48c-a226-4315-8875-2bbeddf16db2

oraz za pomocą podanych programów smac, mac makeup, tmac. W końcu na stronie http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=114&c_start=10 z poraami znalazłem taki komentarz

Oj ludziska <cenzura> z Micro$oftu w swej najnowszej Windzie z numerem 7 postanowili znowu uszczęśliwić ludzi na siłę! i jednym z ich debilnych pomysłów była blokada zmiany MAC dopuszczająca jedynie zmianę adresu MAC na lokalnie administrowane. Coś analogicznego jak są adresy IP lokalne/prywatne nierutowane w sieci publicznej Internet stosowane tylko dla sieci wewnętrznych (np. 10.*.*.*, czy 192.168.*.* czy 127.*.*.* itp.)

Na podobnej zasadzie Winda 7 ogranicza (zabrania) zmianę adresu MAC. Umozliwiając co prawda zmianę, ale tylko na adresy z puli: Locally Administered MAC Address.

Czy jest to prawda? Czy może znacie jakiś sposób na zmianę adres?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Program działa, ale w wersji niezarejestrowanej nie można zmienić na nasz konkretny adres. Może ktoś ma jeszcze inną propozycję jakiegoś softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kosa351, MadMACs na 100% działa z Windows 7, testowałem go na wersji RC z kartą TP-Link i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kosa351, MadMACs na 100% działa z Windows 7, testowałem go na wersji RC z kartą TP-Link i nie było problemów.

niestety mi nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrobnąłem taki skrypt - może ci zaskoczy:

MACSet.vbs

const HKEY_LOCAL_MACHINE = &H80000002
strKeyPath = "SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}"
strnazwa = "Połączenie lokalne"
strMAC = "00112933E155"

strMAC = Replace(strMAC , ":", "")
strMAC = Replace(strMAC , "-", "")

Set objRegistry=GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}!\\" & "." & "\root\default:StdRegProv")
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:\\" & "." & "\root\cimv2")

Set colNetAdapters = objWMIService.ExecQuery ("Select * From Win32_NetworkAdapter " & "Where (NetConnectionStatus = '2' OR NetConnectionStatus = '1') AND NetConnectionID = '" & strnazwa & "'",,48)

For Each objNetAdapter In colNetAdapters
 objNetAdapter.disable      
 objRegistry.EnumKey HKEY_LOCAL_MACHINE, strKeyPath, arrSubkeys 
   If IsArray(arrSubkeys) Then 
       For Each strSubkey In arrSubkeys 
          objRegistry.GetStringValue HKEY_LOCAL_MACHINE,strKeyPath&"\"&strSubkey,"DriverDesc",strValue
            if strValue = objNetAdapter.Description then
               objRegistry.SetStringValue HKEY_LOCAL_MACHINE,strKeyPath&"\"&strSubkey,"NetworkAddress",strMAC
            end if
       Next 
   End If 
   objNetAdapter.enable
Next

W strnazwa musisz podać nazwę połączenia przypisanego do karty dla której chcesz zmienić mac

A w strMAC nowy MAC bez separatorów między sekcjami - teraz już można.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam do tego TMAC v5 R3 wiele innych nie działało, ten dał u mnie rade. Może i u Ciebie zaskoczy.

Po tygodniu byłem mile zaskoczony win7, po 4 miesiącach zaczynam tęsknić za xp. Coraz więcej takich kwiatków mi wyskakuje w W7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z problemem poradziłem sobie inaczej. Uruchomiłem linuxa w wersji Live i tam bez problemu zmieniłem IP.

Jednak wielkie dzięki za info, na pewno się przyda mnie i innym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.