Skocz do zawartości

rokko

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O rokko

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 05.11.1971

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Myszków
 • Hobby:
  Informatyka

Kontakt

 • Jabber
  kolmar@aqq.eu
 1. To zależy od konkretnej płyty głównej i biosu. Niektóre przy wyłączonym kompie odcinają kompletnie dopływ energii do portów USB, inne doprowadzają zasilanie. Trzeba patrzeć do instrukcji obsługi i zrewidować opcje w biosie. Też na niektórych płytach głównych są zworki które przełączają tryb zasilania na portach, można sterować czy przy wyłaczonym będzie doprowadzany prąd czy odcinany. Popatrz na płytę, zerknij w schemat etc.
 2. rokko

  Laptop Medion - nie odpala

  Ja bym jeszcze rozebrał gadzinę i zrobił reset biosu przez wyjęcie baterii. Musisz się zaopatrzyć w service manual i zobaczyć gdzie w tym potworku zamontowali bateryjkę. Wymienić ją na nową i spróbować odpalić lapka. Jeżeli to nie przyniesie korzyści usterka najprawdopodobniej wynika z uszkodzenia któregoś z podzespołów.
 3. Najlepszy jest dodatek FEBE, który potrafi stworzyć kopię zapasową wybranych elementów lub całego profilu. Osobiście uważam że jest to najpewniejsza metoda, łatwa, szybka, nie stwarzająca problemów.
 4. rokko

  Alternatywa portable dla GG10

  Pobierz Mirandę IM ze strony producenta + zestaw podstawowych pluginów. Przy instalacji wybierz instalację Portable i to wszystko. Ciesz się świetnym komunikatorem, lekkim, konfigurowalnym z dużą ilością wtyczek. W razie problemów z konfiguracją mogę pomóc, bardzo długo używam już tego komunikatora i nie ma dla mnie lepszej alternatywy, reszta musi się schować
 5. W tej sytuacji wystarczy jak zaopatrzysz się w płytę instalacyjną, pożycz lub wykombinuj, w pracy jak Masz dostęp do płyt to skorzystaj z tej możliwości. System instalowany musi być tożsamy z CD\Keyem pod lapkiem, po instalacji zmieniasz klucz produktu i aktywujesz. To też ma inną zaletę, pozbywasz się od razu wszelkiego crapware.
 6. rokko

  Office 2003, 2007 i 2010

  Konkretnych informacji po polsku nie ma, użyj google translate w razie problemów. Do instalacji dwóch wersji na jednym systemie (koncie) można też wykorzystać oprogramowanie do wirtualizacji aplikacji.
 7. @kosa351, MadMACs na 100% działa z Windows 7, testowałem go na wersji RC z kartą TP-Link i nie było problemów.
 8. rokko

  Spadek napięcia na lini 3,3V

  Użyj jakiegoś kalkulatora poboru mocy i sprawdź czy zasilacz wytrzyma obecne obciążenie. Tutaj widać wyraźnie, że jeżeli jedno z urządzeń wejdzie w stan wysokiego poboru energii to następuje załamanie się napięcia na linii 3.3
 9. Przy dynamicznych scenach przy 8ms będzie widać drobną smugę wokół obiektu, mnie to akurat nie przeszkadza. Porównać nie porównam bo nie mam starego monitora.
 10. PPM na pliku uruchamiającym grę => Właściwości Zakładka Zgodność => Zaznacz opcję Uruchom ten program jako administrator
 11. rokko

  Play Online - kilka pytań

  Modem jest dobry i nie widzę powodu aby go wymieniać. Ponieważ na kablu też są straty sygnału, czym dłuższy tym gorzej, dodatkowo bardziej konsumuje baterię. Ja również dość często użytkuję internet z Play, powiem ci że często sygnał mam o niebo lepszy w komórce 3G niż na modemie. Jeżeli w przyszłości będziesz kupować modem to kup taki, który będzie miał złącze antenowe, jak będziesz np. w terenie z lapciakiem chodzić i okaże się że sygnał do niczego w razie czego podłączysz przenośną antenę i po krzyku.
 12. WinHTTrack Website Copier jest darmowy i posiada zaawansowany filtr plików. Możesz dowolnie przefiltrować zasoby pod kątem plików określonego typu. Do tego zadania świetnie się on nada. Gorąco polecam!
 13. @deFco247, ano takie samo jakie jest i pytanie. Nie zaszkodzi spróbować, poza tym do dyspozycji jest jeszcze RB o którym nawet nie wiedziałeś że istnieje dla systemu XP. @albedo, niestety bez obliczenia ile mniej więcej MB pamięci będzie potrzebne do przeprowadzenia operacji konwersji będzie można sobie tak testować i testować na chybił trafił aż się w końcu uda. Dodatkowo skorzystaj z oprogramowania Xnview lub innego konwertera uruchamianego z wiersza poleceń.
 14. Zwiększ plik wymiany, lub wykorzystaj technikę ReadyBoost, to jedyne bezpłatne rozwiązania jakie tu widzę. Przy ReadyBoost dla XP soft jest płatny, a bez dodatkowego softu nie przeprowadzisz tej operacji, nie pamiętam czy Trial eBoostr jest w pełni funkcjonalny, chyba były jakieś ograniczenia, sprawdź.
 15. Za wysoka temperatura, dojdzie do granicznego poziomu i klops. Zamontuj dodatkowy wentylator najlepiej 12 calowy, zepnij kable ze sobą, aby udrożnić przepływ powietrza, w ostateczności kup wydajniejszy radiator i/lub wiatraczek, jeżeli grafika po OC zrezygnuj z tuningu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...