Skocz do zawartości
koza

Wystąpiły problemy z łącznością przy użyciu modemu szerokopasmowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem jak w temacie. Przeprowadzałam diagnostykę symtemu Windows i nic nie pomogło. Mam system Windows 7. Wyłączałam modem, podpinałam ponownie. Także go resetowałam. Bez skutku. Normalnie łączy mnie z internetem, ale mam brak dostępu do internetu. w załącznikach przesyłam zrzuty ekranu, by lepiej opisały mój problem. Problem występuje na laptopie Samsung

post-7479-0-24285500-1347106194_thumb.jpg

post-7479-0-17367400-1347106199_thumb.jpg

post-7479-0-01600600-1347106205_thumb.jpg

post-7479-0-80037000-1347106210_thumb.jpg

post-7479-0-22738700-1347106214_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, wykonałam działanie tym programem. Oto plik powstały po zakończeniu działania.

P.S działał antywirus i nie wiem czy miał wpływ na jakiś wynik.

Plik przesyłam w załączniku

net-log.txt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja korzystan z rutera, i tam pisze ab ustawic automatyczne uzyskiwanie adresów (i tak miałam ustawione). Więc mam wpisywać adresy podane wyzej ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozpoznaje adresów hostów, więc automatyczne przyznawanie DNS nie działa (przyznaje błędne adresy).

Ustaw zgodnie z tym, co napisałem, a jeśli to nie pomoże, to będziemy szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w którym miejscu wpisać ten dłuższy adres?? Bo tam widzę miejsca tylko na 4-cyfrowe adresy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że w tej sieci działają dwa serwery DHCP: router TP-Link o adresie IP 192.168.1.1 będący bramą oraz jakiś D-Link (może access point) z IP 192.168.0.1, a to o jeden za dużo. Proponuję zalogować się na D-linku wpisując w pasek adresu przeglądarki: 192.168.0.1 login: admin, hasło: admin. Potem odszukać sekcje DHCP i ustawić na wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co w tym złego?

Albo inaczej: takie ustawienie jest poprawne, co najwyżej mało sensowne, i nie powinno w żaden sposób powodować w.w. problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to, że sieć jest Open, to inna historia. Niech jeszcze dostęp do strony konfiguracyjnej będzie "zabezpieczony" hasłem admin, to czekamy na sąsiada, który odetnie połączenie prawowitemu jego właścicielowi. Korzystanie z cudzego Internetu jeszcze jestem w stanie zrozumieć (chociaż je potępiam), ale żeby odciąć właściciela, to już złodziej to musi być zwykły k*tas. :)

A ja mam adres 192.168.11.92, DHCP 192.168.8.1/21, a DNS 192.168.0.7 i działa. Znajduje się w innej podsieci i nie ma żadnego problemu. Możliwe, że mamy sieć D-Link -> TP-Link -> reszta świata. Tutaj pytanie do twórcy tematu, jak wygląda sieć. I prośba. Niech ją zabezpieczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi