Skocz do zawartości

Asus 1201HA - wyjątkowo wolny z Win7


Milten99

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Wczoraj zakupiłem używanego Asusa 1201HA. Komputer jest świeżo po reinstalacji systemu, ale chodzi bardzo wolno. Chciałem zmienić system na XP, ale pod konsulacji z Picasso, doradziła mi, abym otworzył tutaj temat. Na dodatek zauważyłem, że brakuje mi wtyczek w przeglądarce, bo wiele rzeczy na stronach nie wyświetla, a nie chcę pobierać wszystkiego, co mi się pojawi na górze ekranu. Dodam, że strony ładują się bardzo powoli, wszelkie filmiki oglądane przez internet zacinają się. Nawet włączenie arkusza excela/worda zajmuje znacznie dłużej niż w moim starym Asusie 904HD na win XP.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chciałem zmienić system na XP, ale pod konsulacji z Picasso, doradziła mi, abym otworzył tutaj temat.

 

Zacytuję co napisałam, by inni wiedzieli co miałam na myśli z XP:

 

Nie polecam zmiany na XP. Powody:

- System kompletnie archaiczny, dziurawy.

- MS zakańcza wsparcie (konkretnie 8 kwietnia 2014) = nie będzie już żadnych zabezpieczających aktualizacji dla XP i przymus przesiadki na nowszą platformę.

- Nawet nie wiadomo czy do Twojego sprzętu są sterowniki pod XP. Producenci już od dawna redukują zasoby.

 

 

Komputer jest świeżo po reinstalacji systemu, ale chodzi bardzo wolno. (...) Dodam, że strony ładują się bardzo powoli, wszelkie filmiki oglądane przez internet zacinają się.

 

Delikwent podejrzany o spowolnienie to Kaspersky Internet Security 2012. Oto pierwszy z brzegu przykład z forum (jest więcej m.in. też na strumieniowe odtwarzanie video): KLIK.

 

Dodatkowa uwaga, działa w tle potwór GG10. Sugeruję obejrzenie chudzinek z obsługą Gadu, bez reklam i śmieci. Opracowanie Darmowe komunikatory i opisy WTW, Miranda czy Kadu do wglądu. Jest jeszcze AQQ, ale ten ma reklamy (choć znacznie mniej niż GG10), a system skinowania potrzebuje jednak zasobów.

 

 

Na dodatek zauważyłem, że brakuje mi wtyczek w przeglądarce, bo wiele rzeczy na stronach nie wyświetla, a nie chcę pobierać wszystkiego, co mi się pojawi na górze ekranu.

 

Niewyświetlanie, konkretnie gdzie / w jakiej formie / na jakich stronach? Zalecany montaż tylko podstawowych wiarygodnych wtyczek, czyli: Adobe Flash Player czy Java. Inne fikuśne do odtwarzania video to już może być coś niepożądanego. I tu niestety takie zdarzenie miało miejsce. Jakimś cudem nowiutki system już zabrudzony adware (pochodna wtyczek rodzaju wtyczki vShare / LiveVDO), a w Firefox jest rozszerzenie malware "z":

 

[2012-08-28 15:26:28 | 000,000,000 | ---D | M] (z) -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{91e0efce-4f09-4eba-71eb-4fe46e70315c}

 

Na początek wyczyść ten chłam:

 

1. Odinstaluj Browsers Protector, Contextual Tool Extrafind, StartSearch Toolbar 1.3.

 

2. Otwórz Google Chrome i w Rozszerzeniach odmontuj StartSearch Video plug-in. W zarządzaniu wyszukiwarkami przestaw domyślną z Web Search na cokolwiek innego, po tym usuń Web Search z listy.

 

3. Zastosuj SearchReset dla Firefox. Przez SHIFT+DEL skasuj punktowany obiekt z: C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{91e0efce-4f09-4eba-71eb-4fe46e70315c}.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania AdwCleaner. Po ocenie danych będą ewentualne poprawki.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czyli jeśli zależy mi na przyśpieszeniu komputera powinienem się pozbyć Kaspersky Internet Security 2012 ? Jeżeli chodzi o GG10 to korzystam tylko i wyłącznie z komunikatora i inne opcje mnie nie obchodzą, więc bez problemu mogę go wymienić na coś z podstawowymi opcjami.

Biorę się powoli za wykonywanie poleceń z podanych punktów, ale niestety jestem w trakcie remontu i nie wszystko jestem w stanie wykonywać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Czyli jeśli zależy mi na przyśpieszeniu komputera powinienem się pozbyć Kaspersky Internet Security 2012 ?

 

Wstępnie sprawdź jakie efekty uzyskasz po wyłączeniu w opcjach całej osłony rezydentnej KIS. Jeśli odczujesz ulgę, niestety program prawdopodobie do wymiany.

 

 

Jeżeli chodzi o GG10 to korzystam tylko i wyłącznie z komunikatora i inne opcje mnie nie obchodzą, więc bez problemu mogę go wymienić na coś z podstawowymi opcjami.

 

Toteż polecam WTW.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Po wyłączeniu w opcjach Kasperskiego osłony komputer wydaje się działać płynniej, zatem powinienem się go pozbyć ?

 

Nasuwa się likwidacja aplikacji. Odinstaluj program przez Panel sterowania, przejdź w Tryb awaryjny Windows i popraw specjalizowanym narzędziem Kaspersky Remover.

 

 

Po użycie Adwcleaner na pulpicie i w folderach pojawiły się widoczne pliki np. deskop.ini (ustawienia konfiguracyjne).

 

To nie wynik używania AdwCleaner tylko uruchomienia OTL. OTL odpala (jako pomoc w usuwaniu, by użytkownik widział wszystko) przełączenie widoczności ukrytych plików w Windows. To jest równoważne z ręcznym przestawieniem tych dwóch opcji w Windows: Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > zaznaczone Pokaż ukryte pliki i foldery + odznaczone Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. To ta druga opcja steruje widzialnością plików desktop.ini. A cel tych plików to: nakładanie polskiej nazwy na foldery oraz sygnowanie ich specjalną ikoną. Przykładowo po usunięciu z Pulpitu obu plików w eksploratorze Windows przestanie się wyświetlać nazwa "Pulpit", zostanie przełączona na prawdziwą angielską nazwę "Desktop".

 

Opcje wrócą do normy po zastosowaniu opcji Sprzątanie w OTL (usuwa program z dysku oraz przełącza z powrotem opcje Widoku) lub poprzez ręczną konfigurację omawianych powyżej opcji w Windows.

 

 


Usuwanie śmietniska prawie, tylko mini poprawki:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{35C40DF3-BF5D-41AC-BF0D-E9C9B017F1F2}"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{35C40DF3-BF5D-41AC-BF0D-E9C9B017F1F2}"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. W Firefox ustaw sobie inną stronę startową niż "error". Zamknij Firefox. Otwórz do edycji w Notatniku plik preferencji:

 

C:\Users\1201HA\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\111l8m6u.default\prefs.js

 

Z pliku wytnij te trzy linie, browser.search.order.1 oraz searchreset.backup.*:

 

FF - prefs.js..browser.search.order.1: "error"

FF - prefs.js..searchreset.backup.browser.search.defaultenginename: "error"

FF - prefs.js..searchreset.backup.keyword.URL: "error"

 

3. W AdwCleaner zastosuj Uninstall.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem Kaspersky Internet Security 2012, wykonałem wszystkie polecania i komputer chodzi o wiele sprawniej. Czy powinienem jeszcze coś zrobić, aby go przyśpieszyć ?

 

Teraz zainstaluje Adobe Flash Player i zobaczę czy usprawni to działanie youtube, z którego filmiki się zacinały.

 

EDIT: "Twoja przeglądarka Google Chrome posiada wbudowaną wtyczkę Adobe® Flash® Player. Po udostępnieniu nowej wersji Flash Player, Google Chrome automatycznie się zaktualizuje."

 

Co może powodować, że filmiki nie chodzą płynnie ? Dodam, że to nie kwestia internetu, bo na laptopie nie mam z tym problemów ?

Odnośnik do komentarza
EDIT: "Twoja przeglądarka Google Chrome posiada wbudowaną wtyczkę Adobe® Flash® Player. Po udostępnieniu nowej wersji Flash Player, Google Chrome automatycznie się zaktualizuje."

 

Kwestie aktualizacyjne Adobe Flash wyjaśnia przyklejony: KLIK. W Twoim logu z OTL widać dwie wtyczki Adobe czynne w Google Chrome, wbudowany w Chrome gcswf32.dll oraz zewnętrzny NPSWF32_11_3_300_262.dll (z tego rodzaju korzystają też Firefox/Opera). Obie włączone, ale ta wbudowana w przeglądarkę ma priorytet użytkowy.

 

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Users\1201HA\AppData\Local\Google\Chrome\Application\21.0.1180.83\gcswf32.dll

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_3_300_262.dll

 

Na dodatek, w Firefox jest jakoby używana jeszcze inna wersja:

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_3_300_271.dll ()

 

Oba pliki w C:\Windows\system32\Macromed\Flash są nieaktualne. Bieżąca wersja wtyczki to 11.4.402.265. Proponuję wstępnie:

- Odinstaluj Adobe Flash przez Panel sterowania. Popraw usuwaczem + skasuj cały folder C:\Windows\system32\Macromed\Flash: KLIK.

- Zainstaluj najnowszy Adobe Flash z poziomu Firefoxa, co odświeży plik w C:\Windows\system32\Macromed\Flash.

- Następnie wejdź do menedżera wtyczek Google Chrome i testowo przełącz status wtyczek, wyłącz wbudowany + zostaw włączony ten doinstalowany przez Firefox.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na początek kroki podstawowe:

 

1. Wyczyść lokalizacje tymczasowe (TFC - Temp Cleaner) oraz foldery Przywracania systemu (KLIK).

 

2. Zajmij się aktualizacją systemu, bo status zgłaszany w OTL to brak pakietu SP1:

 

Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

 

Czyli instaluj wszystko co ma oznaczenie "ważne / krytyczne" z Windows Update. Zgłoś się tu z podsumowaniem wykonania zadań.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Za wiele nie zdzialasz.

 

Podstawa to brak śmieci w systemie i z racji wolnego dysku defragmentacja systemu. Jeśli masz jakies wolne fundusze polecam zainwestować w dysk SSD, zmieni twojego "żółwia" nie do poznania. Staraj się też instalować "lżejsze" zamienniki popularnych programów jak np. Wtw zamiast gg czy foxit reader zamiast Adobe itp.

Z antywirusów polecam lekki Microsoft Security Essentials.

 

Możesz jeszcze:

 

Panel sterownia -> programy i funkcje -> włącz lub wyłącz funcje systemu windows -> odinstaluj wszystko czego nie używasz.

To samo z zainstalowanymi programami.

 

Możesz też wejsc w PPM na moj komputer -> właściwości -> zaawansowane -> w zakladce wydajność ustawienia -> odznacz wszystko oprócz np. użycj ceni dla etykiet...

 

Odciąży to trochę pamięć i procesor.

 

Nie polecam instalować żadnych przyśpieszaczy i stosowania różnych mega porad z internetu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...