Skocz do zawartości

Nie moge się zalogować


AdamTrzebat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem że nie moge się zalogować na żadne konto na komputerze.

Problem wystąpił po tym jak usunąłem virusa "policja".

Jedynie mogę się zalogować w trybie awaryjnym ale nie będe całe życie korzystać z komputera w trybie awaryjnym.

Prosił bym o pomoc jak coś to piszcie i zrobie skany tym czy powiecie że mam zrobić.

 

EDIT: po pozostawieniu komputera na 30 minut zalogował się na profil w normalnym trybie. Ale gdy się zaloguje wyświetla mi się explorer a gdy go zamknę wyskakuje niebieskie okno a nadole pisze crasch czego to może być wina??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To jest data modyfikacji. Można ją na wiele sposobów zmienić. Najbanalniejszy to zmiana daty przy edycji pliku / katalogu, a potem powrót do normalnych ustawień. Co do sprawdzania daty w BIOS-ie: gdy włączysz komputer, to pojawia się taki mniej więcej ekran:

 

6810775300_1344967924.gif

 

Na dole pisze "Press DEL to enter Setup". Sprawdź, co będzie pisało u Ciebie i to kliknij. Opcja zmiany czasu jest chyba w "Standard CMOS Features", nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się sprawdzać. Zawsze robię to na wyczucie.

Odnośnik do komentarza

Dużo sterowników od Asusa wskazuje na komputer tej firmy. Może pojawić się coś takiego:

 

pundit_20_thumb.jpg

 

...co też daje do kliknięcia DEL.

 

Jeżeli to laptop, to BIOS będzie pewnie okrojony i czas wyląduje w karcie "Main".

 

EDIT

 

No dobra, już sobie poradziłeś.

 

Dawid ty mi pokazałeś xp (chyba kiedyś mi się takie coś pokazywało)

 

To nie jest związane z XP, tylko z płytą główną. Mam kompa z Windows Server 2008 i ładuje się idealne tak samo.

Odnośnik do komentarza

Sorka że tak późno ale oglądałem film. A więc tak w biosie mi poazuje że czas jest taki jaki powinien czyli 14-08-2012.

 

Zrobiłem dodatkowo skan pamięci czy coś takiego i nic nie wykrył, oraz po skanie wyskoczyło mi czy chce użyć narzędzia do naprawy systemu(zalecane) czy coś takiego i przez jakiś czas szukał problemów wykrył je ale nie mógł ich naprawić(pisało że automatycznie nie mogą być naprawione) możliwe że moge je tylko naprawić ręcznie.

 

A i komputer loguje mi się na konto 9 minut.

Odnośnik do komentarza

Temat tu zamykam (i pewnie pójdzie na kasację), proszę kontynuować tu: https://www.fixitpc.pl/topic/11798-komputer-zablokowany-przez-policje/page__p__82250#entry82250. Problem wynika z infekcji, która nie została wyczyszczona. Log tu podany pokazuje w wartości Userinit wpis trojana i to ten zapis wpływa na problem logowania:

 

O20 - HKLM Winlogon: UserInit - (C:\WINDOWS\system32\userinit.exe) - C:\Windows\System32\userinit.exe (Microsoft Corporation)

O20 - HKLM Winlogon: UserInit - (C:\Users\Adam\AppData\Local\ujlnhpmu\dpadrsvl.exe) - C:\Users\Adam\AppData\Local\ujlnhpmu\dpadrsvl.exe File not found

 

Wpis nieskutecznie korygowany przez Landussa przez FIX.REG. Wygląda to bowiem na pozorne "not found" jak w tym temacie:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/11778-rootkit-zeroaccess/page__p__83020#entry83020

 

OTL po prostu nie widzi komponentu, któru stosuje technikę krycia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...