Skocz do zawartości

Nie mogę przywrócić Vista Home Premium z Recovery


cenart

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Mam problem z laptopem siostrzenicy. Jest to TOSHIBA Satellite L300-129, PSLB0E-02D017PL: była na nim VISTA HOME PREMIUM

Został tam sformatowany dysk C ale została pozostawiona partycja recovery WinRe a na partycju D folder HDD Recovery. Niestety nie zostały sporządzone płyty recovery zaraz po uaktywnieniu systemu po zakupie.

Obecnym systemem jest Win XP SP3.

Obecnie chodzi o odzyskanie oryginalnie zainstalowanego systemu czyli powrót do Visty .

Co zrobiłem:

1. odzyskałem partycję WinRe programem PCIFILERECOVERY

2. nagrałem całość programem Toshiba Recovery Disc Creator w opcji Data CD/DVD -> trwało długo i płyta nie boot-uje

3. partycja recovery jest widziana z poziomu XP w zarzadzaniu dyskami

4. Próba uruchomienia Recovery przy starcie przez F8 bezskuteczna -> mam tylko opcje dotyczące XP i wybór systemu także XP.

5. Sposób poprzez wciśnięcie klawisza 0 i właczenie laptopa też nie działa

6. próbowałem tego sposobu z tego topiku: http://forum.dobreprogramy.pl/pavilion-dv5-recovery-manager-t377295.html?hilit=gparted#p2441119 i ale po wyjściu z GParted po restarcie otrzymuję komunikat: BOOTMGR is missing Press Ctrl_Alt+Del to restart

7. próbowałem zgrac folder HDDRecovery programem Toshiba Recovery Disc Creator ale nie wiem co źle robię bo płyta nie boot-uje

8. znalazłem ten post Picasso: [szukaj na Google]index.php?showtopic=98574. Zrobiłem co należy ale: Starup Repair nic nie daje -> daje komunikat o kilku błedach: naistotniejszy chyba to Problem Signature 06 -> Missing Boot Manager - rozumiem że XP wyciął mi BootManagera i dlatego nie można odzyskac VISTY. Próbuję linię komend ale nie mam pewności co mam zrobic. Czytam to: http://support.microsoft.com/kb/927392 ale nie wiem jakiej komendy mam ewentualnie użyc.

 

Proszę o pomoc co dalej nie bardzo wiem co dalej. Gdzie popełniam błąd? Nie bardzo wiem jak odzyskac VISTE.

A może tego nie się już odzyskac???

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jesli selekcja systemów idzie przez katalog BOOT a nie z poziomu BIOSa - do końca nie jestem pewien jak tu to jest,to by wystarczyłoby ustalić gdzie jest katolog boot - ten sam temat ze starych śmieci na który się powołujesz jest teraz tu https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/

 

Zbootuj tę specjalną płytę ratunkową ,wybierz język>>napraw komputer>>napraw automatycznie

 

jeśli nie pomaga to ponownie zbootuj płytę ratunkową

 

wybierz język>>napraw komputer>>wiersz poleceń

 

i wklep

 

diskpart

 

wcisnij enter

 

a następnie

 

list vol

 

 

wciśnij enter i przepisz dokładnie co do znaku co się wyświetli

 

następnie wydaj kmendę

 

exit

 

wcisnąc enter

Odnośnik do komentarza

Witaj.

 

1. "Zbootuj tę specjalną płytę ratunkową ,wybierz język>>napraw komputer>>napraw automatycznie" -> czyli opcja pierwsza: Automaticatily Reapair nie działa. To właśnie tu jest info o błędzie BOOTMNG is missing

2. wykonano krok drugi i wynik po wpisaniu komnedy list vol:

 

DISKPART> list vol

 

Volume ### Ltr Label FS Type Size Status Info

 

Volume 0 E 2007.11.03 UDF DVD-ROM 120 MB Healthy

Volume 1 C NTFS Partition 68 GB Healthy

Volume 2 D NTFS Partition 79 GB Healthy

Volume 3 WinRe NTFS Partition 1500 MB Healthy Hidden

 

DISKPART> exit

 

dałem enter

 

Leaving DiskPart...

X: \ sources>

Odnośnik do komentarza

Więc jednoznacznie nie wynika stąd gdzie jest folder BOOT - dziwne

 

więc zbootuj jeszcze raz płytę ratunkową i w wierszu poleceń wklep

 

RD /S C:\Boot

 

wciśnij ENTER

 

RD /S D:\Boot

 

wciśnij ENTER

 

(jedna z komend zwróci błąd o braku folderu ale to bez znaczenia,zrestaruj,ponownij zbootuj płytę ratunkową i ponownie wejdź

 

wybierz język>>napraw komputer>>napraw automatycznie

 

(tym razem powinno zadziałać)

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem jak pisałeś:

1. RD /S C:\Boot - enter - było pytanie czy jestem pewny: zatwierdziłem Y i był komunikat: The system cannot find the file specified

natępnie

2. RD /S D:\Boot - enter - było pytanie czy jestem pewny: zatwierdziłem Y i był komunikat: The system cannot find the file specified

 

x:\sources> dałem exit, potem restart i uruchomiłem ponownie z płyty i dałem język>>napraw komputer>>napraw automatycznie. Pozakończeniu nadal wyrzuca błąd MissingBootManager. Czyli narazie bez skutku.

Nie wiem czy to ważne ale wciąż mam zainstalowany na tym lapki XP Sp3 -> może najpierw powinienem go usunąc i sformatowac partcję np. GPartedem? Na danych mi nie zależy bo wykonałem kopie zapasowe.

 

Podaję także info nt BIOS:

Producent: INSYDE

BIOS vers. 1.5

INSYDE H20 Setup Utility Rev. 3.0

Data 07.10.2008

wersja DMI 2.4

Odnośnik do komentarza

Ok, już się biorę. Tylko które opcje mam tam ustawic bo kiepsko u mnie z angielskim.

 

GParted podaje, że partycja WinRe jest z flagą diag. We wałaściwościach pisze że ma status: not mounted. Po rozwinięciu zakładki Manage Flags na WinRe są opcje: boot, diag, hidden, lba, lvm, palo, prep, raid

Partcja C jest ustawiona na boot

Odnośnik do komentarza

GParted podaje, że partycja WinRe jest z flagą diag. We wałaściwościach pisze że ma status: not mounted. Po rozwinięciu zakładki Manage Flags na WinRe są opcje: boot, diag, hidden, lba, lvm, palo, prep, raid

Eh..co menadżer partycji to inne oznaczenia -co dla jednego jest "hidden" to dla drugiego "unmounted"

 

Partcja C jest ustawiona na boot

A niech tak zostanie. Zbootuj ponownie specjalną płytę ratunkową i wklep te komendy

 

bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcd

Odnośnik do komentarza

Wyniki:

1. bcdedit /export C:\BCD_Backup -> The store export operation has failed. The system cannot find the file specified

 

2. cd boot -> The system cannot find the patch specified

 

3. attrib bcd -s -h -r -> File not found

 

4. ren c:\boot\bcd bcd.old -> The system cannot find the file specified

 

5. bootrec /RebuildBcd -> Successfully scaned Windows installations. Total identified Windows installations: 0. The operation completed successfully.

 

Na koniec dałem exit i wyszedłem z wiersza poleceń.

 

Chyba coś poszło nie tak. Może coś wle wklepałem -> jak trzeba powtórzę.

Odnośnik do komentarza

Może te informacje będą przydatne. Raport po wykonaniu -> płyta ratunkowa -> wybierz język>>napraw komputer>>napraw automatycznie:

 

Problem event name: StartupReapairV2

Problem signature 01: ExternalMedia

Problem signature 02: 6.0.6000.16386.0.0.0.0

Problem signature 03. 0

Problem signature 04: 65537

Problem signature 05. unknown

Problem signature 06: MissingBootManager

Problem signature 07: 0

Problem signature 08: 2

Problem signature 09: WrpRepair

Problem signature 10: 21

 

OS Version: 6.0.6000.2.0.0.2561

Locale ID: 1033

 

Kurcze może jednak ja coś żle robię?

Odnośnik do komentarza

Kiedy bootuję tą płytę ratunkową nie mam opcji wyboru Visty ani żadnego innego systemu: jest tam puste okno.

Na początku posta pisałem, że nastąpił format C przed wgraniem Win Xp Sp3 i jego instalacją ale partycja WinRE została zostawiona i zostawiony folder na partycji D: Toshiba HDDRecovery.

Czy mam podac zawartośc Toshiba HDDRecovery?

Odnośnik do komentarza

Jesli chcesz z powrotem mieć Vistę tu musisz niestety przywracać ustawienia fabryczne...

No właśnie to próbuje zrobić ale nie wiem jak. Coś czuję, że nie będzie możliwe w tym stanie rzeczy.

 

 

Zastanawiam się czy nie lepiej i szybciej było by postawienie jakiejś "kioskowej" wersji visty tylko po to aby móc odpalić repair system przez F8 i z reaktywować system z partycji recovery.

No tak tylko skąd zciągnąć taką "kioskową wersję"? Szukałem po necie i znalazłem jakieś linki do czegoś takiego jak VISTA PE -> czy to miałeś na myśli?

A nagranie bootowalnego obrazu HDDRecovery programem vLite i wypalenie na dysk/dyski DVD nic nie da?

Odnośnik do komentarza

No włąśnie to próbuje zrobić ale nie wiem jak. Coś czuję, że nie będzie możliwe w tym stanie rzeczy.

Zobacz czy ten poradnik zadziała http://en.kioskea.net/forum/affich-58528-reset-toshiba-laptop-to-factory-settings

Tylko za nim to zrobisz zarchiwizuj swoje najważniejsze dane z XP-ka jeśli masz coś tam wartościowego...

 

EDIT

 

No tak tylko skąd zciągnąć taką "kioskową wersję"? Szukałem po necie i znalazłem jakieś linki do czegoś takiego jak VISTA PE -> czy to miałeś na myśli?

On miał na myśli ściągnąć normalną Vistę (niemodyfikowaną) ,zainstalować wersję do której posiadasz licencję i wsadzić klucz produktu oryginału -powinien być gdzieś na obudowie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...