Skocz do zawartości

Rozłącznie internetu - Problem u mnie czy u dostawcy?


Crezer

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zmieniłem z 10 na 5, no i teraz tak- livebox wogóle się nie zresetował? (Tylkol lekka ok. 10sekundowa zwiecha była)

 

Daj jeszcze raz screen z inSSIDera z karty TP-Link.

 

Co niby może zmienić ta 5? :P Szybkość pobierania?

 

To tak jak z radiem. Na jednej częstotliwości może działać tylko jeden nadajnik, bo będą się zakłócać. Kanały to są częstotliwości - pomiędzy nimi jest 20 MHz.

 

 

Tak jak dalej. Spróbuj wyłączyć wszystkie urządzenia korzystające z sieci (PSP, smartphone'y, inne komputery) i sprawdź jeszcze raz prędkość. A najlepiej podepnij ten komputer kablem do Liveboksa albo chociaż postaw komputer obok niego i połącz się bezprzewodowo i wtedy zmierz prędkość.

 

 

W normie. Wniosek: problem jest z bezprzewodówką.

Odnośnik do komentarza

Teraz z bezprzewodówką jest nieco lepiej, natomiast dalej jest to sygnał za słaby, żeby mogła go obsłużyć normalna karta WiFi. Możesz kupić jakąś zewnętrzną (na USB), ja mam takie chińskie badziewie, ale działa zaskakująco dobrze, tylko mocno się grzeje: http://allegro.pl/na...2521597595.html

 

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem będzie jednak kupno nowego routera z mocniejszym nadajnikiem. Mógłbyś także kupić sam access point i podpiąć go kablem do Liveboksa. Tylko, żeby to działało, to nowe urządzenie musiałoby być gdzieś bliżej Ciebie niż Livebox, więc ciągnięcia kabla raczej nie unikniesz, chyba, że kupisz router/AP z wystarczającym nadajnikiem, polecam MikroTik RB751G-2HnD.

Odnośnik do komentarza

Nowy Livebox 2.0 jest podobno znaczniej lepiej dopracowany pod tym względem. TP oferuje jeszcze router Sagemcom F@st 2704, natomiast zupełnie go nie znam i trudno mi cokolwiek powiedzieć.

 

Zasięg starego Liveboksa można próbować zwiększyć na różne sposoby, ale jest to złamanie umowy z TP (Ty ten router jedynie wydzierżawiasz): http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic757296.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...