Skocz do zawartości

Niestabilna łączność bezprzewodowa


taddek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Modem Thomson TWG870UG

Laptop Windows 7 Home Premiun 64-bit SP1

Karta bezprzewodowa Intel® Centrino® Wireless-N 1030

Parametry usługi internetowej: pobieranie-30Mb/s , wysyłanie - 3Mb/s

Antywirus Avast Free 7.0.1456. Dodatkowa zapora Comodo 5.10 - wyłączenie nie poprawiło szybkości łącza.

Sieć przewodowa pracuje bez zastrzeżeń w ramach parametrów wykupionej usługi. Problem dotyczy prędkości sieci bezprzewodowej, która waha się podczas speedtestów w granicach 3 - 30 Mb/s podczas pobierania a testu wysyłania laptop nie zalicza. Wysłanie programem pocztowym pliku 3 Mb trwa około 5 min. Podłączony do sieci bezprzewodowej laptop serwisanta sieci, na testach miał wartości zbliżone do parametrów usługi. Serwis dostawcy sieci nie potrafił okreslić przyczyny takiego zachowania się mojego sprzętu.

Pomimo,że praktycznie mogę pracować bez przeszkód na łączu stałym interesuje mnie przyczyna powstałego problemu z uwagi na konieczność korzystania w przyszłości z zewnętrznej sieci bezprzewodowej. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

net-log.txt

post-423-0-05713500-1343228889_thumb.jpg

post-423-0-59745700-1343228900_thumb.jpg

post-423-0-97044700-1343228916_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyłączyłeś Net-log w czasie działania, raport jest niepewny. Daj programowi skończyć (potrwa to jakieś 15 - 20 minut), pojawi się odpowiedni komunikat. Wykonanie logu oczywiście do ponowienia. I nie "iksuj" adresów IP z raportu, to nie ułatwia pomocy, a Tobie w zupełności nie zaszkodzi. Sam napisałem ten program i wiem, że nie zbiera żadnych wrażliwych danych, które mogłyby np. umożliwić włamanie do Twojego komputera.

 

Pobierz, zainstaluj i uruchom program inSSIDer:

http://www.metageek....sider/download/

Zrób screen z listy sieci i wrzuć na forum.

 

Kliknij Windows + R, wpisz ncpa.cpl i znajdź w otwartym oknie swoje połączenie sieciowe (Intel® Centrino® Wireless-N 1030). Kliknij na jego ikonę prawym: Właściwości -> Konfiguruj... -> zakładka: Zaawansowane i spisz wszystkie właściwości wraz z wartościami.

Odnośnik do komentarza

http://192.168.0.1/

Jeśli masz, to zmień kanał transmisji bezprzewodowej (Wireless channel) na 1. Jest najmniej ze wszystkich obciążony, więc zakłócenia na nim powinny być najmniejsze. Masz dużo sieci bezprzewodowych w okolicy, może być problem z przepełnieniem częstotliwości dostępnych dla WiFi. Jeżeli będziesz miał problem z konfiguracją, to napisz, jaki posiadasz router, a ja postaram się dokładnie opisać zmianę kanału.

 

Co do drugiego screena: ustaw "Agresywność mobilności" i "Moc transmisji" na najwyższą, "Ochronę trybu mieszanego" na Włączony RTS/CTS.

 

Tutaj więcej informacji:

https://www.fixitpc.pl/topic/5919-konfiguracja-karty-wi-fi/

 

Tryb 802.11n będzie Ci potrzebny do osiągnięcia pełnej prędkości łącza (30/3 Mbps), 802.11n jest jednak mniej stabilne, wiele kart bezprzewodowych sobie słabo z tą technologią radzi. Mam podobną sytuację z Intel Wi-Fi Link 5100.

 

Na początek podaj, co masz ustawione w: "Brak tolerancji dla kanału 40 MHz", "Szerokość kanału 802.11n dla pasma 2,4" oraz "Tryb 802.11n".

 

Masz dosyć dobrą moc sygnału na komputerze, jednak ja przy podobnej już miałem problemy.

 

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz poleceń -> Uruchom jako administrator

Wpisz polecenie netsh int ip reset C:\reset.log

Jak się wykona, to uruchom ponownie komputer.

Odnośnik do komentarza

Mam dostęp do routera - przestawiłem na k-1

Parametry karty ustawione wg zalecenia

Polecenie log z restartem zrobione

Ustawienia:

Brak tolerancji dla 40Mhz - wyłączone

Szerokość 802.11n dla 2,4 - 20MHz

Tryb 802.11n - włączono

 

 

Speedtest D - 2.12Mb/s U- nie ukończony

 

 

Po ustawieniu parametrów i kanału j.w , ponownie uruchomiłem narzędzie net-log z sekwencją naprawy. Po restarcie wyniki speedtestu : pobieranie w granicach 23 -29Mb/s czyli max dla mojego pakietu. Testu wysyłania nie zaliczono. Wysyłanie klientem pocztowym odbywa się bardzo wolno i skokowo /4Mb-5min/

Sprawdzałem dodatkowo szybkość odpowiedzi Ping. Z załączonego skrena wynika,że występuje u mnie efekt "lag" ale nie wiem jaki to ma wpływ na wysyłanie pakietów i czy z tym walczyć. Ponadto w opisie routera jest informacja o możliwości zmiany SSID. Czy zmiana będzie miała wpływ na szybkość połączenia. W moim otoczeniu połowa sieci pracuje z początkowym adresem ID UPCxxxxxxx

post-423-0-47475700-1343312756_thumb.jpg

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Mam dostęp do routera - przestawiłem na k-1

 

Ok. Net-log potwierdza, że zmiana zaszła pozytywnie.

 

Ustawienia:

Brak tolerancji dla 40Mhz - wyłączone

Szerokość 802.11n dla 2,4 - 20MHz

 

Ok.

 

Tryb 802.11n - włączono

 

I tutaj bym się nieco uczepił. Technologia 802.11n jest bardzo dobra, zwiększa prędkość połączenia, natomiast jest mniej stabilna od 802.11b i 802.11g. Zmień na próbę "Tryb 802.11n" na wyłączone. Może to zmniejszyć nieco szybkość połączenia (do ok. 20 - 25 Mb/s), jednak połączenie bezprzewodowe na tym komputerze powinno być zdecydowanie stabilniejsze, aktualnie masz straty pakietów na poziomie 20%.

 

Po ustawieniu parametrów i kanału j.w , ponownie uruchomiłem narzędzie net-log z sekwencją naprawy. Po restarcie wyniki speedtestu : pobieranie w granicach 23 -29Mb/s czyli max dla mojego pakietu. Testu wysyłania nie zaliczono. Wysyłanie klientem pocztowym odbywa się bardzo wolno i skokowo /4Mb-5min/

 

Net-log pokazuje ciągłe problemy z siecią.

 

Sprawdzałem dodatkowo szybkość odpowiedzi Ping. Z załączonego skrena wynika,że występuje u mnie efekt "lag" ale nie wiem jaki to ma wpływ na wysyłanie pakietów i czy z tym walczyć.

 

To samo wynika z Net-loga. Tam też jest ping, tracert i pathping - wszystkie jednoznacznie wskazują na "lagi" i duże straty wysyłanych danych.

 

Ponadto w opisie routera jest informacja o możliwości zmiany SSID. Czy zmiana będzie miała wpływ na szybkość połączenia. W moim otoczeniu połowa sieci pracuje z początkowym adresem ID UPCxxxxxxx

 

SSID nic nie zmiania. To tylko nazwa sieci, w żaden sposób nie wpłynie na jakość połączenia.

 

Korzystasz ze SpyBota? Masz przerośnięty plik HOSTS, który wygląda na modyfikowany przez w.w. program. Tutaj dokładniej to opisałem: https://www.fixitpc.pl/topic/4960-plik-hosts/ To może, ale nie musi, powodować problemów. Zmień zmiany przy pomocy SpyBota, a jeśli już z niego nie korzystasz, to ręcznie otwórz HOSTS i zmień zawartość na:

 

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#	  102.54.94.97	 rhino.acme.com		  # source server
#	   38.25.63.10	 x.acme.com			  # x client host
# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#    127.0.0.1	   localhost
#    ::1			 localhost

 

Odinstaluj na próbę Comodo i Avasta.

Odnośnik do komentarza

Tryb 802.11n zmieniłem na "wyłączone". Speedtest 20,6/3,05 czyli test zaliczony przy zmniejszonej prędkości pobierania i max. wysyłania.

Spybot&Destroy mam zainstalowany ale wyłączony, używam go sporadycznie do skanowania komputera w sytuacjach awaryjnych. Usunełem wykaz plików hosts opcją programu. Speedtest pozostał bez zmian.

Chyba w tej sytuacji można zrezygnować z deinstalacji zapory Comodo i antywirusa Avasta?

W załączeniu zawartość pliku hosts

Hosts.txt

Odnośnik do komentarza

Tryb 802.11n zmieniłem na "wyłączone". Speedtest 20,6/3,05 czyli test zaliczony przy zmniejszonej prędkości pobierania i max. wysyłania.

 

Wyższej prędkości na 802.11g (z którego teraz korzystasz) nie uda Ci się uzyskać. Teraz pytanie: czy Cię to satysfakcjonuje? Bez 802.11n nie uda się więcej wyciągnąć. Teraz szukamy nowych sterowników do karty WiFi, które być może poprawiają obsługę 802.11n i sprawdzamy, czy Comodo lub Avast nie blokują czasem połączenia (czasami natykam się na takie przypadki).

 

Spybot&Destroy mam zainstalowany ale wyłączony, używam go sporadycznie do skanowania komputera w sytuacjach awaryjnych. Usunełem wykaz plików hosts opcją programu. Speedtest pozostał bez zmian.

 

Spybot jest już przestarzały i nie chroni przed nowymi wirusami. Nie ma sensu go dalej trzymać.

 

W załączeniu zawartość pliku hosts

 

Hosts poprawny = domyślny dla Windows 7.

 

Przejdź jeszcze do konfiguracji karty bezprzewodowej, tym razem do zakładki Szczegóły, wybierz z listy rozwijanej Identyfikatory sprzętu, skopiuj zawartość i wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza

Spybota mogę odinstalować i tak zostałem obdarowany razem z systemem Windows Defenderem.

Wyłączyłem w Comodo zaporę i Defense+ oraz Avasta, odhaczyłem programy w opcjach uruchamianie i usługi w konfiguracji systemu - różnicy w testach nie ma.

Na stronie Intela znalazłem informację załączoną w skrenie, HP/wsparcie producenta/ i Windows Update nic nowszego nie podsyłają,aktualizacja sterownika z poziomu okna właściwości karty sieciowej też kończy się informacją o posiadaniu najnowszej wersji sterownika.

W załącznikach dodatkowe dane.

post-423-0-07956500-1343402727_thumb.jpg

post-423-0-69844100-1343402767_thumb.jpg

post-423-0-72729600-1343402812_thumb.jpg

post-423-0-79963600-1343402852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...