Skocz do zawartości

Konfiguracja karty Wi-Fi


Rekomendowane odpowiedzi

wifi-radar.png

 

All rights reserved.

Copyright © Dawid Suder, 2011

 

Konfiguracja karty Wi-Fi

 

Często zdarza się, że ciągłe zrywanie połączenia bezprzewodowego albo jego niska przepustowość skutecznie uniemożliwia efektywne korzystanie z niego. W wielu przypadkach wystarczy zmienić ustawienia karty sieciowej, by móc lepiej wykorzystać sieć Wi-Fi.

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i w otwartym oknie Menedżera urządzeń znajdź swoją kartę sieciową.

 

devmgmt.png

 

Z menu kontekstowego wybierz Właściwości, potem przejdź do karty Zaawansowane. Tutaj możesz zarządzać ustawieniami karty sieciowej.

 

nic_config.png

 

Zwróć szczególną uwagę na poniższe właściwości:

 

Agresywność mobilności

Pozwala na sterowanie zachowaniem karty w obecności wielu nadajników, zwiększa zakres wyszukiwania sieci. Im gorsza jakość połączenia, tym wyższa wartość powinna być ustawiona. Polecam 5. Najwyższa. Czasami może to skutkować problemami z roamingiem, wtedy należy zmienić na niższą wartość.

 

Moc transmisji

Najlepsze ustawienie to oczywiście 5. Najwyższa, choć będzie to skutkować zwiększonym poborem energii przez kartę. Dla zachowania połączenia możemy to jednak przeboleć.

 

Ochrona trybu mieszanego

Polecam Włączony RTS/CTS.

 

Tryb 802.11n

Jeśli nie korzystasz z sieci w technologii 802.11n, która pozwala na przesyłanie danych z prędkością 300 Mb/s, to możesz wyłączyć. Przyspieszy to działanie karty.

 

Tryb bezprzewodowy

Najczęściej wykorzystywane to 802.11b/g i tak możesz ustawić. IEEE 802.11a jest prawie niewykorzystywane z powodu problemów z zasięgiem i dużym poborem mocy. Jeśli chodzi o 802.11n, to tak jak w przypadku poprzedniego parametru.

 

Zarządzanie energią w sieci ad hoc

Preferowana przeze mnie wartość to Środowisko z zakłóceniami.

 

Należy mieć na uwadze, że nie są to wszystkie dostępne opcje, a w wielu kartach niektóre z nich mogą nie występować lub mieć inne nazwy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...