Skocz do zawartości

aTaSerwiS

Użytkownicy
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje

  • Płeć:
    Mężczyzna
  1. Poproszę screena HW Monitor (aktualnego, z twojego komputera) z zaznaczonym miejscem w którym pokazywał "95". Podaj pełną konfigurację sprzętu. Temperatura graniczna zależy od modelu procesora (jeśli był produkowany w kilku wykonaniach - tzw. "stepping" - to sprawdzamy dla właściwego). Ogólnie: im mniej tym lepiej Temperatury (pod obciążeniem) z zakresu 50-70 stopni Celsjusza zwykle są "normalne" (poza paroma modelami procesorów). Po wyczyszczeniu temperatura normalna, użyj programu FurMark żeby spawdzić do jakiej temperatury nagrzewa się pod obciążeniem ("Stability Test").
  2. A ja proponuję: sprawdź sam. Moje zaufanie do "testów" publikowanych w internecie jest bliskie zeru (poza paroma portalami, do których też mam ograniczone zaufanie), zresztą nie widziałem testu który by pokazywał dokładnie to o co mi chodzi. Testy coolerów robi się z użyciem jednej pasty, a testy past robimy używając jednego coolera. Nie da się bezpośrednio porównać wyników uzyskanych na różnych platformach, a każdy tester (strona, vortal) ma swoją. PS Istnieje naukowe wytłumaczenie tego zjawiska o którym piszę, zgodne z prawami fizyki.
  3. Wrzuć wygenerowane wykresy na imageshack (albo inny tego typu serwer), zobaczę jak to wyglądało. Wygląda że ten problem mamy załatwiony. ZAWSZE da się założyć wentylator nie klikać! (link wyłącznie w celach edukacyjnych) Z opisu wychodzi mi, ze to może być problem z systemem / softem / sterownikami (niekoniecznie sterownikami karty graficznej). Drugi w kolejności - zasilacz, a potem to już nie wiem co. Jeśli chodzi o problemy z systemem / oprogramowaniem - proponuję odpowiedni dział forum
  4. Każda pasta ma swoje wady i zalety. Pasty "rzadkie" (np Zalman ZM-STG1) zupełnie nie sprawdzają się z chłodzeniem tego typu, ale za to idealnie pasują do niego pasty "gęste" (IC Diamond 7 Carat, ZM-STG2, Arctic Cooling MX-3 itp). I odwrotnie - radiatory o gładkiej (oraz całkiem płaskiej) podstawie "lubią" pasty płynne, o małej gęstości. W przypadku użycia niewłaściwej (dla danego typu podstawy coolera) pasty może wystąpić różnica temperatur (pasta "zła" / "dobra") rzędu x-nastu stopni Celsjusza (20 to ekstremalny przypadek), podobnie będzie w przypadku niewłaściwej aplikacji. Wszystkie pasty wysychają, jeszcze nie spotkałem takiej która by po dwóch latach od nałożenia nie zmieniła gęstości (produkty Coollaboratory to nie "pasty").
  5. Prawda. Jedyne możliwe rozwiązanie. Sebastian - to że "u nas" każdy dłubie sam "w elektryce", "w gazie" , "w wodzie" itd jest prawdą, ale nie jest sytuacją normalną. Zaszłości z czasów komunizmu, ogólnej biedy, i niemożliwości kupienia czegokolwiek bez "załatwiania". W cywilizowanym świecie do naprawy instalacji woła się fachowca - co u nas nadal może stanowić pewien problem (można mieć firmę i wykonywać usługi nie posiadając żadnych uprawnień, takich "fachowców" pełno na stronach z ogłoszeniami lokalnymi).
  6. Napięcia w normie, +12V niskie ... bo ten model zasilacza tak ma. http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php ale boję się że program (test) nie skończy pracy i nie wygeneruje wykresów, tak że trzeba zmierzyć napięcia zanim wyskoczy BSOD Tak, ale błąd nv4-disp może mieć wiele przyczyn zarówno programowych jak i sprzętowych.
  7. Partycji "recovery" nie ruszaj, usuwasz tylko partycję (partycje?) z danymi i systemem. Tylko usuwasz, nie tworzysz nowej - tym zajmie się instalator systemu (uruchomiony przez ""press F11 or recovery"). W zasadzie poza usunięciem "starej" partycji z danymi to się "samo robi". Na dobrą sprawę nawet usuwanie partycji i tworzenie nowej powinno pójść z poziomu instalatora, ale dawno nie używałem tej opcji na laptopie HP i nie pamiętam gdzie dokładnie trzeba dawać "yes" a gdzie "no" podczas instalacji z "recovery" żeby taki skutek wywołać Nie sama "nowa partycja", tylko operacje wykonywane przy jej tworzeniu. Dysk "sam" zadba o ukrycie / wyłączenie "niepewnych" sektorów (robi to SMART), trzeba mu tylko pozwolić. Partycję "recovery" zidentyfikujesz bez problemu, ma atrybut "ukryta" (hidden) i nazwę HP albo HP_recover (wielkość 4 do 12 GB, zależnie od modelu laptopa, preinstalowanego systemu, i ilości śmieci jakie tam producenta zapakował).
  8. Listwy są z uziemieniem (bolec w gniazdku) czy bez? a reszta instalacji?
  9. Pytania kończę znakiem: ? Służą one rozpoznaniu przyczyny problemu. Zdania bez "?" na końcu przeważnie są wyjaśnieniem lub opisem jakiejś wersji rozwiązania problemu. Nie czytaj "pomiędzy wierszami", bo nic tam nie ma. Gdyby chodziło o procesor E4300 czy E2160 (jak wróżył Anonim3) płyta prawdopodobnie by ruszyła. Przy FSB=800 MHz pamięć DDR2 PC4200 ma szanse działać na tej płycie, ale przy FSB=1066 Mhz już nie. O dyskach i problemie z nimi nie napisałeś nic konkretnego, napisz więcej to ktos może cos wymyśli.
  10. O matko! Sam mam w domu koty, wiem co tam będzie na radiatorach! Format to ostateczność, normalnie nie polecam bo używam innych metod. Poczekaj co koledzy napiszą, pewnie znajdą inne równie proste wyjście. Ja do sprzętu podchodzę z młotkiem i przecinakiem, bo przeważnie nie mam czasu na precyzyjne i długotrwałe operacje bez gwarancji powodzenia. Chyba da się zmienić w BIOS-ie, ale nic sobie nie dam uciąć - nie pamiętam jak jest w tym modelu HP. Tylko że system może tego eksperymentu nie przeżyć (ma zainstalowane sterowniki dla trybu AHCI, nie IDE).
  11. Dobre! Nie no, zaczyna mnie wciągać ta zagadka! Podsumujmy: - tablet pracuje poprawnie w innych mieszkaniach - oraz na łóżku No dobra, to ja mam pytania: okno jest na ścianie E? (na rysunku u góry) drzwi na ścianie N albo S, a reszta mieszkania / inne mieszkania w kierunkach W / N / S? (mam pomysła! na razie nie powiem jakiego)
  12. OK, problemy z działaniem programów diagnostycznych są spowodowane trybem w jakim pracuje dysk (AHCI - domyślnie dla tego modelu laptopa). Jeden sektor czekający na realokację to problem. W zasadzie problem drobny, chyba że ten sektor jest akurat aktywnie używany przez system. Ja jestem leniwy, i tego typu błędów pozbywam się podłączając dysk do kompa serwisowego Ale ten sposób odpada (brak sprzętu). Na początek napisz jak dawno było czyszczone chłodzenie laptopa, bo tu może być pierwotna przyczyna problemu. Najprostszym sposobem pozbycia się błędów dysku tego typu jest "format C:", czyli ponowna instalacja systemu połączona z usunięciem i ponownym utworzeniem partycji (oraz ich formatowaniem). Wadą tej metody jest konieczność archiwowania wszelkich ważnych plików na nośniku innym niż "wadliwy" dysk. Jeśli system SMART zadziała poprawnie (powinien) po tej operacji dysk nie będzie już wykazywał błędu w testach. Nie zmieni to jego faktycznego stanu technicznego, ale - na pewien czas - usunie problem(-y) z jego używaniem.
  13. Bez komentarza. OK, czyli grafika GF7300 albo GF8600. Należy ją sprawdzić w innym komputerze. Czyli ta: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=dFAMIWrZWGgB1GuJ ?? Że tak niedyskretnie zapytam: płyta kupiona na allegro? od pewnego serwisu z Poznania? Jeśli NIE, i jesteś pewien jej sprawności, to nie odpowiadaj. Uwagi co do kompatybilności pamięci - jak wcześniej inni napisali. W połączeniu z procesorem E6300 pamięci DDR2 PC4200 mogą działać (pomimo że Asus tego nie pisze), ale tylko niektóre - płyta często źle dobiera podzielnik FSB/DDR i w efekcie pamięć będzie za wysoko taktowna (jedne pamięci wytrzymają, inne nie). Data produkcji zasilacza jest na którejś z naklejek, w postaci kodu (tydzień i rok - po dwie cyfry), a pytałem o nia nie bez powodu. Zasilacze RS-450-ACLY były produkowane w latach 2004-2006, i trafiają do nas głównie z zakładów recyklingu. Z uwagi na zaawansowany wiek (w wersji optymistycznej 4 lata, to sporo jak na zasilacz) i niewiadomy "przebieg" coraz częściej pojawiają się problemy z nimi (to były dobre zasilacze! ). Napięcia zmierzone, ale ale sama właściwa wartość zmierzonych napięć to dopiero połowa szczęścia. Czyli : sprawdź z innym zasilaczem.
  14. Raczej Sony, na ebayu jest pełno pamięci USB "va1o" (nie VAIO tylko VA1O/VAI0/VA10, pisane "odpowiednim" fontem), Kingston drugi w kolejce Z penami Kingstona problem jest taki, ze tanie modele mają transfer nie z tej epoki (przypominający raczej "podróbki" niż firmowy sprzęt). Ale zależy co kto lubi, ja używam głównie Lexar JumpDrive Secure II Plus , OCZ Rally2 i tanich PQI (te ostatnie nie są szybkie, ale za to tanie i niezawodne).
  15. O którym modelu laptopa HP rozmawiamy? Bo rozumiem że temat dotyczy dysku: 513950-001 SPS-DRV, HD160GB FDE 2.5 5400RPM SEAGATE, 513950-001 Hewlett-Packard czyli montowanego w laptopach HP.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...