Skocz do zawartości

rossomak

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O rossomak

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. No i buba. Wypalona płytka i wymuszony z niej start zaowocowały jedynie znanym komunikatem "missing operating system". I za grzyba nic nie można zrobić. Kolejny start już normalnie i marudzenie kompa, że w ogóle nie ma dysku [sic!] Jeszcze raz start - tym razem normalnie, recovery z partycji, sformatował i ustawił ponownie partycje i po hoho czasie postawił Vistę. Przeszedł wszystkie fantastyczne konfiguracje i sprawdzenia i wyglądał jak całkiem porządny świeży system. CrystalDisk dalej widział te same wartości C6 i C5. Restart... i "missing operating system". Poddaję się i sru do serwisu. Dziękuję Wam za wsparcie, ale rzecz mnie przerosła. Ps. Przynajmniej się podciągnęłam z teorii dot. partycji
 2. Ha, teraz jest to jasne! Poradnik jest napisany bosko, ja gmerałam już w konkretnych problemach i nie do końca ogarniałam mechanizm. Ang wersja wystarczy jak najbardziej! Dzięki wielkie, dokształcam się i jutro dziobię, zdam relację jak poszło.
 3. Okay, przyznam się bez bicia, że NIE ROZUMIEM. I to tak totalnie W jaki sposób nowa partycja może rozwiązać problem zrypanych sektorów? Jak ją przeprowadzić? Usuwam partycję, robi mi się jeden spójny dysk, tak? To co było na partycji recovery ...jest dalej tylko na spójnym dysku? Przeprowadzam nową partycję [jaką? "nowe" recovery + reszta?] i co? I instaluję? Dalej magicznym klawiszem F11 przy rozruchu {"press F11 or recovery")? Czy tak - wszystko na classic C używając np. w GParted usuwam, tam przenoszę zawartość recovery [co z OS tools?] i odpowiednio zmieniam wielkość nowej partycji do tego, jak to wyglądało przed zmianą, resztę ["stare" recovery] usuwam, zamykam, instaluję? Obawiam się, że bez instrukcji jak dla kretyna będę musiała zaakceptować fakt, żem komputerowa c*pa i poszukać jakiegoś sprytnego serwisu. A rozumiem, że niekoniecznie macie chęć i czas by tłumaczyć wszystko krok po kroku takim nobom jak ja. Gdyby jednak ktoś się porwał - będę zobowiązana
 4. Co do przywiązania do zawartości dysku to specjalnie nie jestem z nią związana. Poza tym, że jest to jedyne moje źródło plików instalacyjnych Visty. Cierpliwość...mogę ją wystawić na próbę. Systemu za to nie chciałabym zwalić - patrz zawartość dysku. Jednak podobno płytki są w drodze, więc w sumie można by zaryzykować?
 5. Chłodzenie laptopa... od nowości zarasta kłakami mojego kota, więc to dwuletni syf . Jutro idzie do czyszczenia. Format - chętnie, tylko nie wiem, czy dam potem radę z partycją. Generalnie od nowości jest on podzielony na część Recovery [brak płytki systemowej, instalacja z dysku], system tools i normalny C. Furda pliki - mam już wszystko na zewnętrznym HDD zarchiwizowane. Ew. proszę o pomoc jak zmienić ustawienie dysku z AHDI na IDE - to z biosu da radę?
 6. zatem dysk do wymiany? czy remapowanie/usunięcie [czym biorąc pod uwagę moje upośledzenie z MHDD?] coś może jeszcze dać?
 7. Laptop: HP Compaq 6720s IntelCore Duo @ 1,6 Ghz, 2 GB RAM, Vista, 32-bit Dysk: HP 457014-001 SPS-DRV HD SATA 160G 5400 RPM Diagnostyka? Jeśli po kolejnym odpaleniu kompa z bootem ustawionym na optical drive i płytką z MHDD w środku wyskoczyło mi "missing operating system", to mam rozumieć, że: a ) płytka zaskoczyła b ) mogę się ugryźć w nos, bo nie mam dos-a? Active HD Monitor nie widzi połączenia z dyskiem, HDDScan i CrystalDiskInfo dały radę - załączam wynik tego ostatniego. Co teraz z tymi sektorami?
 8. Dzięki piękne za wskazówki. Opcja F9 przetestowana już na wszystkie strony - komp wciąż olewa płytkę. Sprawdzę ją jeszcze w innym sprzęcie, popróbuję innej diagnostyki i wracam z wynikami.
 9. Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem wyjątkowo początkującym userem. Ze względu na problemy z zawieszającym się po 6 minutach systemem i wynikami rozmaitych testów w setupie [HDD test --> failure], próbuję sprawdzić dysk. Victoria go w ogóle nie widzi, Speed Funem mogę dostać logi tylko odnośnie temperatur [na kartach prędkości i napięć brak czegokolwiek do śledzenia]. Podjęłam zatem próbę odpalenia MHDD [wypalony zgodnie z instrukcją] - i nie jestem w stanie poradzić sobie z ustawieniami bootowania. Przejście przez instrukcję ustawień rozruchu [http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01433041.pdf] guzik mi dało, cokolwiek bym robiła i tak odpala się Vista. Zaczynam powątpiewać albo we własne umiejętności czytania ze zrozumieniem, albo w możliwości zrobienia czegokolwiek poza Vistą. O samym dysku wiem zatem, że: - jest to Seagate SPS-DRV HD SATA 160G 5400 RPM - biosowy HDD test kończy się porażką, podobnie jak próba wykrycia go przez Victorię - nagrzewa się do 51st Będę zobowiązana za pomoc. Pozdrawiam!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...