Skocz do zawartości

DawidS28

Użytkownicy
  • Postów

    4 563
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez DawidS28

  1. Dziwne.

     

     

    PING -n 10 google-public-dns-a.google.com
    ˝Ądanie polecenia ping nie moľe znale«† hosta google-public-dns-a.google.com. Sprawd« nazw© i pon˘w pr˘b©.
    --------------------------------------------------------------------------------
    PING -n 10 8.8.8.8
    
    Badanie 8.8.8.8 z 32 bajtami danych:
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.
    UpynĄ limit czasu ľĄdania.

     

    To nie jest tak, że DNS nie rozwiązuje adresu hosta docelowego. Nie ma do niego też komunikacji, 8.8.8.8 to jak wiadomo Google DNS. Próba pingu bez użycia nazw domenowych (po samym IP) nie działa. Problem jest nie tylko z DNS.

     

    Hm. Jakaś większa analiza jutro.

  2. Najprościej chyba będzie Start -> Programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń. Wpisujesz komendę ping -t 8.8.8.8 i robisz im screeny. Komenda będzie wykonywać się cały czas, robiąc ping do serwera Google DNS (normalny ping powinien być w granicach 30-60 ms). Przerywasz ją, zamykając okno Wiersza poleceń albo poprzez Ctrl+C.

  3. Prawdę powiedziawszy, będzie ciężko coś zrobić, bo stawiam na to, że podstawowym problemem jest obciążenie łącz. Ale próbować zawsze warto. Nie wiem, czy dostawca gwarantuje w jakiś sposób wysokość pingu, w zastosowaniach indywidualnych nigdy się z tym nie spotkałem. Providerzy "domowi" gwarantują chyba tylko dostępność usługi i przepustowość. Dokładniej musiałby się wypowiedzieć ktoś z UKE.

     

    Ale zawsze warto walczyć.

  4. Czy problem dotyczy także innych stron? Bo jeśli tak, to wygląda jakby dostawca miał gdzieś skonfigurowane jakieś proxy, które nie pozwala na bezpośrednie pobieranie zawartości stron.

     

    Jeśli nie, to można stawiać, że Multimedia ma problem z połączeniami z Google/YT, co zresztą naszym dostawcom Internetu zdarza się dosyć często. Był taki okres, gdy oglądanie filmików przez łącza Orange/TP było męką, ponieważ był słaby transfer. Zazwyczaj brałem wtedy jakiegoś szybkiego VPN-a (na przykład do mnie do pracy) i łączyłem się przez niego z YT. Ruch do firmy (ACK Cyfronet) szedł z TP bez problemu i z firmy do Google'a też.

  5. Gdyby ktoś chciał zobaczyć coś dziwnego. Od rana próbuję coś z tym zrobić i powoli zaczyna mi brakować pomysłów.

     

    courier_new.png

     

    Uruchomiłem dzisiaj Notepad++ i zauważyłem taki piękny widok fontu Courier New. Problem pojawia się przy rozmiarze mniejszym od 12 punktów i występuje wszędzie: PuTTY, Notepad++, okienka instalacyjne itd.

    Ponieważ Courier New jest podstawowym fontem Windowsa o stałej szerokości, to widzę takie coś praktycznie wszędzie.

     

    Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, jak to rozwiązać, to byłbym wdzięczny za info. Oczywiście reinstalację fontu, czyszczenie cache miniaturek, reset sterowników GeForce'a 9300M już robiłem. Problem występuje tak samo przy kompozycji Windows Aero.

    Żadnych instalowanych ostatnio aktualizacji, które mogłyby coś takiego zrobić nie widać.

     

    Zgodnie z działem Vista SP2 x86 Ultimate

  6. Co Wam w 192.168.20.1 przeszkadza? Sieć lokalna jak każda inna.

     

    Pingi masz w normie, przynajmniej zgodnie z tym, co pokazuje Net-log.

     

     

      3   121 ms   206 ms   166 ms  192.168.0.1

     

    Ten wysoki ping, którego brak śladu dalej (następne - bardziej odległe - węzły odpowiadają w normalnym niskim czasie) może wskazywać, że po prostu 192.168.0.1 traktuje z niskim priorytetem komunikację do siebie albo wysyłanie od siebie ICMP (pamiętajmy, że ścieżkę wyznacza się, podając coraz wyższe wartości TTL-ek, a więc kolejne czasy podawane przez tracert, to czasy odpowiedzi ICMP z węzła, że TTL się skończył), a z wyższym tą, która tylko przez niego przechodzi. Dosyć powszechne zjawisko.

     

    Warto jeszcze zauważyć, że śladu tych wielkich wartości pow. 100 ms nie ma w pathpingu, który wykonuje badanie w trochę inny sposób. Najpierw wyznacza ścieżkę, a potem pinguje po kolei wszystkie węzły na niej. Tam już 192.168.0.1 odpowiada w znośnym czasie.

     

     

     

    Teraz wieczorem jest on na poziomie 200-250 normalnie to 40-60 ale też często skacze do wartości 500-600 na losowe okresy czasu od 10 sekund do 4 minut.

     

    Jak dla mnie: obciążenie łącz po stronie dostawcy, nie Twojej.

     

    Ping nie idzie sztywno w parze z pasmem łącza.

     

    Takie obrazowe humorystyczne porównanie: analogowa rozmowa telefoniczna jest w stanie nieść mniej więcej 56 kb/s. Ping wynosi około sekundy (nie poparte żadnym źródłem, tak sobie po prostu przybliżam). W ciągu godziny prześlesz w ten sposób jakieś 200 MB. Jeżeli weźmiesz dysk twardy o wielkości 1 TB i zawieziesz go do znajomego 20 km dalej (co potrwa jakieś 30 minut), a potem wrócisz z innym dyskiem, to osiągasz transmisję ponad 1 000 000 MB w ciągu godziny, przy pingu równym... godzinę. :)

  7. Pytanie, czy został faktycznie wyłączony, czy została przerwana z nim łączność. To pierwsze można zweryfikować, sprawdzając chociażby uptime podawany przez FunBox. Jeżeli działa dłuugo bez restartu, to raczej zgaduję, że została zerwana łączność.

     

    W jaki sposób FunBox jest połączony?

     

    Ponieważ FunBoksa nie mam, ze Smart TV nie korzystam (jakoś tak w życiu wyszło, że ani telewizja mnie nie ciągnie, ani czasu na oglądanie filmów od paru lat nie mam), to może mi być trochę trudno pomóc.

  8. Czy masz gdzieś w konfiguracji routera (jaki producent i model?) statystyki ADSL?

     

     

     

    powoli zauważam, że problem pojawia się przez nagłe użycie sieci, czyli włączenie ściągania na Steamie czy też przy wrzucaniu zdjęć na imgura

     

    Zachowanie, które zdarzało mi się czasem obserwować przy łączach ADSL, bowiem, przy zwiększonym wykorzystywaniu łącza router, a właściwie modem ADSL w nim zawarty, musi utrzymywać działające połączenie ADSL, korygować błędy, a to wymaga mocy obliczeniowej. Przy słabszych łączach, zwyczajnie jest wtedy zrywane połączenie, ale nie będę gdybał, bo to bez sensu. Potrzebuję statystyk ADSL.

  9. Dostawca blokuje ruch po ICMP, a szkoda, bo dużo można by zobaczyć. Wobec powyższego raport z Net-log praktycznie bezużyteczny. Nie widzę nic, co mogłoby wskazywać na problem po Twojej stronie.

     

     

     

    Ping standardowy przechodzi, jak zwiększysz wielkość pakietu do 1492 to nie przechodzi.

     

    Normalne zjawisko, wynika z założeń projektowych Ethernetu. Dłuuugi opis tutaj: https://www.fixitpc.pl/topic/11926-mtu-maximum-transmission-unit/

     

    Pozostaje zgłosić do dostawcy, czekać, co powie, bowiem problem najprawdopodobniej po jego stronie.

  10. Proszę o wykonanie raportów z systemu, bo na razie to tylko wiemy, że takie połączenie istnieje:

    https://www.fixitpc.pl/forum-44/announcement-11-wa%C5%BCne-zasady-obowi%C4%85zuj%C4%85ce-w-dziale-sieci/

     

    Mam nadzieję, że przerobiony XP (nawiasem mówiąc, pozbądź się go jak najszybciej, w zeszłym tygodniu skończyło się wsparcie podstawowe dla XP) nie jest ogołocony z różnych narzędzi sieciowych, na których opiera się chociażby Net-log.

  11. Masz przeniesione uwierzytelnianie PPP na komputer? Wtedy, jeżeli połączysz modem i router, to jako metodę uzyskiwania połączenia z Internetem przez port WAN na routerze powinno być właśnie podane PPP. Pokaż screeny z routera z Basic Settings -> Network.

  12. Modem zostaw, działa poprawnie. Możesz podpiąć komputer bezpośrednio do modemu, uruchomić Wiersz poleceń, wpisać ipconfig /all > D:\ipconfig.txt i potem załączyć na forum plik D:\ipconfig.txt, z którego ocenimy, jak należy skonfigurować TP-Linka do pobierania adresu z modemu.

     

    Po dokładniejszym przeszukaniu zasobów znalazłem też inne adresy np.: 10.0.0.1 i 192.168.0.1

     

    Zależy od firmware. To białe okrojone od Efficient Networks daje 192.168.0.1/24 i nie da się tego zmienić. Pomarańczowo-niebieskie od Siemensa zazwyczaj 10.0.0.1/24 lub 192.168.254.254/24.

     

    Przy czym, domyślnie SpeedStream ma włączone przyznawanie adresów po DHCP na swoim porcie LAN0.

  13. Właśnie raport z Net-log dowodzi, że tego połączenia z Internetem w momencie jego uruchamiania już nie było. Względnie: Net-log go nie miał. Netstat nie wskazuje na żadne połączenie z czymkolwiek dalej niż lokalna pętla (127.0.0.1), nie można nic spingować, tracert pada na pierwszym przeskoku, czyli zaledwie wychodząc z Twojego komputera.

     

    Jesteś absolutnie pewien, że przed uruchomieniem Net-log nie było naprawdę żadnych problemów? Po co go w takim razie uruchamiałeś?

  14. To może byś chociaż raport z Net-log umieścił, skoro go wykonałeś? Jedynym problemem, jaki pamiętam, to było resetowanie statycznych ustawień IP, ale to dotyczyło tylko wczesnych wersji Net-log (z końca grudnia 2010), które jeszcze wykonywały reset.

     

    Kłaniam się ekipie z powrotem. :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...