Skocz do zawartości

BlackDog

Użytkownicy
 • Postów

  20
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Ruter przydziela IP poprzez serwer DHCP, nie "na sztywno". Musisz na routerze przypisać IP (192.168.0.10) do adresu MAC karty komputera, wtedy będziesz miał "na sztywno".
 2. Jeżeli mówimy o tym https://www.youtube.com/watch?v=e-AcLZF6LB4 wget'cie, to jest komenda do ściągnięcia cureit.exe. Jeżeli chodzi o inny downloader, to link https://www.freedrweb.com/download+cureit/gr/?lng=en powinien ściągać automatycznie cureit.exe bez "ptaszkowania" Dr.Web License Agreement.
 3. 1. wget https://www.freedrweb.com/download+cureit/gr/?lng=en -O cureit.exe
 4. W GParted w miejsce "unallocated space" utwórz partycję i sfromatuj ją na system plików ext4, instalator OpenSuse wykryje ją i zaproponuje instalację systemu w tym miejscu.
 5. Nagrywasz np. mplayer'em mplayer link_radia -dumpstream -dumpfile $(date +%F_%H:%M).mp3 np. mplayer http://195.94.205.211/rm -dumpstream -dumpfile $(date +%F_%H:%M).mp3 Jeżeli chcesz spróbować czy będzie ci działać, to wklej to na shell'u, poczekaj np. minutę i po minucie wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+C (przerwanie nagrania): powinien pojawić się plik, np. 2013-03-26_18:18.mp3 (czyli aktualna-data_godzina:minuta.mp3). Natomiast do cron'a wpisujesz komendą crontab -e Tutaj otworzy się edytor tablicy cron. Zasada wpisu jest prosta minuta godzina dzień miesiąc dzień_tygodnia komenda (pomiędzy są spacje) gdzie dzień_tygodnia to: 1 - poniedziałek, 2 - wtorek ... 0 - niedziela Ważna rzecz: w cronie należy wpisać dla pewności pełną scieżkę do programu, sprawdzasz to komendą which mplayer U mnie daje to wynik: /usr/bin/mplayer Więcej o cronie tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Crontab Przykład: Chcę nagrywać z Radia Maryja audycję w każdą niedzielę od 23:30 do 1:00 (koniec w poniedziałek). Muszę dodać do crona dwa wpisy: pierwszy, rozpoczynający nagrywanie, drugi - kończący nagrywanie. 30 23 * * 0 /usr/bin/mplayer http://195.94.205.211/rm -dumpstream -dumpfile $(date +%F_%H:%M).mp3 00 01 * * 1 pkill mplayer Oczywiście po wpisaniu tych dwóch linijek musisz zapisać tablicę, czyli po prostu "zasejwować" plik (np. w notatniku Windows kombinacja Ctrl+S, w Vi(m) :w) i wyjść z aplikacji: np. Vi(m) :q Poprawność wpisu sprawdzasz: crontab -l Powinny wyświetlić się wpisy, które wcześniej wpisałeś.
 6. Jesteś pewien, że to Opera i Fixitpc powoduje obiążenie prcesora? Można to w dość prosty sposób sprawdzić wpisując w pasek adresu opera:cpu Ja nigdy tutaj problemów nie miałem.
 7. Zaptaszkuj "włącz PAE/NX" w ustawieniach procesora maszyny wirtulanej z Ubuntu i wsadź Ubuntu 32-bitowy http://imageshack.us/photo/my-images/507/beznazwysm.png/
 8. Co chcę osiągnąć: otwieram sobie dowolne zdjęcie, załóżmy, że jest to zdjęcie rodzinne, najeżdżam na jakąś osobę kursorem, klikam i wpisuję identyfikator tej osoby: np. "wujek x" lub "ciocia y"; nazwijmy ten etap "nagrywaniem". Później, nazwijmy ten etap "odtwarzaniem", otwieram to samo zdjęcie, najeżdżam ponownie kursorem na daną osobę, a pod kursorem wyświetla mi się identyfikator osoby, coś w stylu jak w przeglądarkach po najechaniu na nazwę linku pełen jego adres. Istnieje coś takiego jako moduł w jednym z programów, natomiast ja potrzebuję czegoś takiego jako osobny program. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 9. wget -r nazwa.serwera.pl lub w Preferences - Recursive - Maximum depth level spróbuj wpisać 0 (zero)
 10. tar -zxvf gwget-0.98.2.tar.gz cd gwget-0.98.2 Ściągaj źródła z tego linku: http://projects.gnome.org/gwget/download.html
 11. W tym przypadku oczywiście wyświetli się błąd 404, bo prawdą jest, że taki plik nie istnieje i nie można go wyświetlić.. Natomiast w przypadku, gdyby istniał plik "logo" i byłby on plikiem graficznym, to wyświetlenie się go w postaci obrazka w przeglądarce zależne jest od samej przeglądarki (prawdopodobnie też wersji, nie sprawdzałem, w tym przypadku mówię o najnowszych): Opera oraz Chrome prawidłowo wyświetlają obrazek, w Firefox pojawia się okno pobierania, natomiast IE interpretuje plik jako plik tekstowy otwierając notatnik. Ergo nie do końca rozszerzenie być musi, aczkolwiek niewątpliwie ułatwia życie.
 12. PhotoRec to nie tylko zdjęcia http://www.cgsecurity.org/wiki/File_Formats_Recovered_By_PhotoRec
×
×
 • Dodaj nową pozycję...