Skocz do zawartości

org

Użytkownicy
 • Postów

  7
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Mam problem: na dysk hdd (podłączony przez adapter sata->usb) wgrałem zdjęcia oraz parę innych plików i po jakimś czasie odłączyłem kabel od komputera (bez bezpiecznego usuwania w systemie windows 7). Po podłączeniu dysku do innego komputera wszystkćie partycje są oznaczone jako puste, a program Recuva nawet przy zaawansowanym wyszukiwaniu nie znajduje żadnych plików. Jakiego oprogramowania użyć, aby w miarę możliwości odzyskać jak najwięcej danych (czy jest to w ogóle możliwe?)? EDIT: Dodam, że po podłączeniu do drugiego komputera partycje na rzeczonym dysku zmieniły nazwy.
 2. W pierwszym poście wyraziłem się niezbyt dokładnie - cały dysk jest zaznaczony w GParted jako unallocated space, więc utworzenie tam partycji (czego i tak nie mogę zrobić, bo obszar jest nieklikalny) spowoduje utratę danych. U mnie jest tylko "Website Disabled".
 3. Dzięki za odpowiedź. Po południu postaram się powalczyć . Starego openSUSE nie ma w bootloaderze, od razu ładuje się Windows 7. Jednak po wciśnięciu F10 (chyba) przy rozruchu mam do wyboru CD, HDD, USB i właśnie "opensuse". Strona SGD u mnie nie działa.
 4. Dzień dobry, chciałem zainstalować na laptopie openSUSE 12.3 obok Windowsa 7, zatem sformatowałem i usunąłem jedną z partycji, aby stworzyć miejsce na ów system. Niestety linuksowy instalator nie chce pracować na ustawieniach automatycznych, a ręcznie niezbyt dobrze mi idzie partycjonowanie - nieprzydzielone miejsce jest po prostu niewidoczne. Sprawdziłem dysk najnowszym GParted, ale cały obszar jest zaznaczony jako unallocated space. W boot managerze laptopa znalazłem stary wpis z openSUSE (początkowo na laptopie był tylko ten system, a potem tylko Windows 7) - wydaje mi się, że to może być przyczyna problemu, ale zupełnie brak mi pomysłu od czego zacząć . Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
 5. No such file or directory. Log wygląda tak: Jakie to powinny być kroki? Zwykła aktualizacja powinna pomóc, czy najpierw wykonać jakieś czyszczenie pozostałości po starej wersji? Mam GTX460, GPU-Z pokazuje wersję sterowników 320.18 (niedawno wyszły 320.49). Tymczasem, miejsce na dysku powróciło do pierwotnego-poprawnego-stanu.
 6. Tak, wszystko sumuje się poprawnie. Aczkolwiek wczoraj SpaceSniffer pokazywał jakieś błędy (coś z System Volume Information) i nie dało się sprawdzić jakie pliki zajmują najwięcej miejsca.
 7. Wczoraj wyskoczyło mi powiadomienie o oczyszczaniu dysku i braku miejsca na nim. Mocno się tym zdziwiłem, bo jeszcze kilka dni temu na partycji C było około 40GB wolnej przestrzeni. Usunąłem kilka niepotrzebnych programów, ale w Moim komputerze widoczna była zmniejszająca się ilość miejsca, która ostatecznie osiągnęła 0 bajtów. Co ciekawe, kilkanaście minut później okazało się, że jednak są wolne niemalże 4GB... Na początek wykonałem pełne skanowanie partycji C i D MBAM-em, które znalazło jednego szkodnika (log w załączniku). Następnie wywaliłem Daemon Tools i wykonałem skany OTL i GMER (ten ostatni trwał bardzo długo, nie wiem czy czegoś nie zepsułem w konfiguracji). Próbowałem też użyć programu Security Check, ale wygenerowany plik checkup składa się z 4 linii i nie zawiera żadnych informacji (podczas pracy programu widoczne są komunikaty o błędach). Na koniec użyłem TFC OldTimera, który usunął około 700MB plików tymczasowych (liczyłem na znacznie więcej). Proszę o pomoc . Ach, system Windows XP 32-bit SP3 mbam-log-2013-07-09 (15-31-01).txt OTL.Txt Extras.Txt gmer.txt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...